1 - 20 av 226
123...12 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 8 september

Klubbad för

Smycken Hänge/Kedja

TIFFANY & CO, hänge/kedja, sterling silver, längd 46 cm, vikt 11,3 g, tygpåse från Tiffany & Co.

1 300 kr

Utrop: 700 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljantslipade diamanter 0,63 carat totalt, River-TW(E-F)/SI1, IGI report nr 296722426 och 296722433, stift, vikt 1,1 gram.

Utrop: 14 800 kr

OLE LYNGGAARD, ring, 18K guld, Lotus, rutilkvarts, design Charlotte Lynggaard, stl 17,25 mm, vikt 9,6 g, originaletui.

15 000 kr

Utrop: 9 900 kr

OLE LYNGGAARD, berlock, 18K guld, My Little World, hjärta, stl 12,5 x 7,8 mm, vikt 2,3 g.

3 300 kr

Utrop: 2 300 kr

GEORG JENSEN, collier, sterling silver, "Regitze", nr 464, design Regitze Overgaard, längd ca 44 cm, etui, ytterkartong, vikt 247,3 g.

Utrop: 10 200 kr

SIGURD PERSSON, ring, sterlingsilver, delvis förgylld, Stockholm 1995, TR, stl 18 mm, vikt 21,6 g. (d)

Utrop: 4 100 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljantslipade diamanter 0,62 carat totalt, TW(F)/VS2, IGI report nr 296722387 och 296722421, stift, vikt 1,2 gram.

Utrop: 15 600 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljantslipade diamanter 0,63 carat totalt, TW(G-F)/SI2, IGI report nr 296722429 och 296722439, stift, vikt 1,1 gram.

Utrop: 15 600 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljantslipade diamanter 0,60 carat totalt, River(D-E)/VS2, IGI report nr 296722390 och 296722442, stift, vikt 1,2 gram.

Utrop: 14 800 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljantslipade diamanter 0,67 carat totalt, W(H)/VVS1-VVS2, IGI report med nr 296722440 och 296722388, stift, vikt 1,2 gram.

Utrop: 15 600 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 10 briljantslipade diamanter 0,36 ctv, ca TW/VS- SI, stift, vikt 1,3 gram.

Utrop: 4 900 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 14 briljantslipade diamanter 0,75 ctv, ca TW(G)/VS-SI, stift, vikt 2,7 g.

Utrop: 10 400 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljanter ca 0,30 ctv, ca TW-W(G-H)/SI, stift, vikt 1,1 g.

Utrop: 3 400 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld/vitguld, blommor, 44 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, stift, vikt 4,1 g.

2 100 kr

Utrop: 1 700 kr

RING, 18K guld, briljantslipade diamanter ca 0,44 ctv, ca TW(G)/VS-SI, stl 18,5 mm, vikt 14,4 g.

5 800 kr

Utrop: 5 700 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv, ca W(H)/SI, stl 17,25 mm, vikt 8,2 g.

4 000 kr

Utrop: 4 500 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljanter ca 0,80 ctv, ca TW-TCr(G-I)/VS-SI, stift, vikt 1,5 g.

Utrop: 16 000 kr

Dosor-Etuier Etuier

THERESIA HVORSLEV, liten korg, koppar/oxiderad koppar, sarg, fotring samt delvis vertikala trådar i 18K guld, signerad Theresia, Lidköping 1989, 5,8x3,5 cm, vikt 83,3 g. (d)

Utrop: 7 500 kr

LAPPONIA, collier, Barbarella, sterlingsilver, Björn Weckström, Finland 1972, längd 79 cm, vikt 59 g.

3 700 kr

Utrop: 4 000 kr