241 - 245 av 245
1...111213 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 20 oktober 2018

Klubbad för

Smycken Övrigt

VÄSKKROK, 18K guld, camé av fredsduva, Gustaf Magnus Sjöblom, Stockholm 1841, stl 6,0 x 2,5 cm, vikt 6,0 g, lagningar, skador.

1 600 kr

Utrop: 1 800 kr

RING, 18K vitguld, 42 baguette- prinsess- och briljantslipade diamanter ca 1,50 ctv, ca W-TCa(H-K)/SI-P, stl 17 mm, vikt 11,9 g.

Utrop: 13 000 kr

ARMBAND, 18K vitguld, 18 briljantslipde diamanter ca 1,80 ctv, ca Cr-TCa/VS-SI, längd 19 cm, vikt 12,3 g.

Utrop: 13 400 kr

RING, 14K vitguld, bruna och vita briljantslipade diamanter ca 2,00 ctv, stl 17,25 mm, vikt 9,1 g.

Utrop: 9 900 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljantslipade diamanter ca 1,40 ctv ca TW(G)/SI 1, stift, vikt 2,4 g.

Utrop: 27 000 kr