1 - 20 av 652
123...33 Gå till
Sortering

Klubbauktion | Julklapps – Lördag 15 december

Aktuell budnivå

Smycken Örhängen

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, Southsea pärlor ca 13,6 -13,8 mm, briljantslipade diamanter ca 0,38 ctv, ca Cr/VS, stift, höjd 17 mm, vikt 10,6 g.

Inga bud

Utrop: 11 000 kr

Lägg bud

Smycken Collier

COLLIER, 18K vitguld, ankarlänk, briljantslipad diamant 0,41 ct, TW(G)/SI2, certifikat IGI 274725829, längd 46 cm, vikt 3,0 g.

Inga bud

Utrop: 7 600 kr

Lägg bud

Smycken Alliansring

ALLIANSRING, platina, 14 briljanter ca 0,24 ctv ca TW/VS, stl 17,5 mm, vikt 5,1 g.

Inga bud

Utrop: 6 600 kr

Lägg bud

Smycken Örhängen

ÖRHÄNGEN, 18K guld, koraller, odlade pärlor, vikt 20,7 g, stift.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

Lägg bud

Smycken Örhängen

ÖRHÄNGEN, 18K guld, odlade pärlor, vikt 25,8 g, stift.

1 600 kr

Utrop: 1 700 kr

Lägg bud

Smycken Örhängen

ÖRHÄNGEN, 18K guld, grön och rosa kvarts, höjd 4,1 cm, vikt 7,4 g,

Inga bud

Utrop: 3 900 kr

Lägg bud

Smycken Örhängen

ÖRHÄNGEN, 18K roséguld, sötvattenspärlor, agat, kvarts och peridoter, krokar, höjd 7,3 cm, vikt 17,5 g

Inga bud

Utrop: 2 000 kr

Lägg bud

Smycken Hänge/Kedja

HÄNGE/KEDJA, 18K roséguld, ovalslipad granat, briljantslipade diamanter ca 0,06 ctv, längd 42 cm, vikt 4,5 g.

Inga bud

Utrop: 5 200 kr

Lägg bud

Smycken Alliansring

HELALLIANSRING, 18K vitguld, delvis svartrodinerad, 36 rubiner ca 1,12 ctv, stl 16,5 mm, vikt 3,0 g, några rubiner har små nagg på krona.

Inga bud

Utrop: 4 500 kr

Lägg bud

Smycken Ring

RING, 18K roséguld, smaragdslipad granat ca 3,28 ct, 6 briljantslipade diamanter ca 0,11 ctv, ca TW-W/VS, stl 16,75 mm, vikt 4,3 g.

Inga bud

Utrop: 5 000 kr

Lägg bud

Smycken Örhängen

ÖRHÄNGEN, 18K guld, ovalslipade ljusblå akvamariner ca 7,40 ctv, 6 rubiner ca 0,33 ctv, längd 2,5 cm, krokar med stopp, vikt 5,4 g.

Inga bud

Utrop: 7 000 kr

Lägg bud

Silver Ljusstakar

LJUSSTAKAR, silver, ett par, rundad kvadratisk fot, slät form, signerad T. Eldh, K&E Carlsson, Göteborg 1962, höjd 18 cm, vikt 397,1 g.

Inga bud

Utrop: 1 700 kr

Lägg bud

Silver Ljusstakar

ERIC LÖFMAN, ljusstakar, ett par, silver, manschetter och fot med pärlbård, signerade, Markströms, Uppsala 1971, höjd 19 cm, vikt 557 g.

Inga bud

Utrop: 2 600 kr

Lägg bud

Smycken Hänge/Kedja

HÄNGE/KEDJA, 18K rodinerat guld/vitguld, venezialänk, odlad barock pärla, ca 17,0 x 16,0 x 13,0 mm, 10 briljantslipade diamanter ca 0,15 ctv, ca W(H)/SI, längd 58 cm, vikt 19,5 g.

Inga bud

Utrop: 5 500 kr

Lägg bud

Smycken Ring

RING, 18K vitguld, navettslipad diamant ca 0,70 ct, ca TW(G)/VS2, 8 navettslipade diamanter ca 1,60 ctv, ca TW-TCr(G-I)/VS, stl 17,5+ mm, vikt 6,0 g, fyra av sidostenarna med små nagg, ena sidostenen med skada, spricka i skena.

Inga bud

Utrop: 25 000 kr

Lägg bud

Smycken Carmoséring

CARMOSÈRING, 14K vitguld, ovalslipad rubin ca 1,20 ct, 20 briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW-W(G-H)/VS-SI, stl 18 mm, vikt 5,3 g, rubinen med slitna fasettkanter.

Inga bud

Utrop: 13 600 kr

Lägg bud

Smycken Pärlcollier

PÄRLCOLLIER, 5-radigt, odlade sötvattenspärlor, barocka, lås i 18K guld, 42 briljantslipade diamanter ca 0,84 ctv, ca TW/VS, längd 45,5 cm.

Inga bud

Utrop: 5 600 kr

Lägg bud

Smycken Collier

COLLIER, 14K vitguld, 69 briljant ca 0,31 ctv. Ca W-Ca/P, 11 svarta diamanter ca 0,24 ctv, längd 43 cm, vikt 4,0 g.

1 700 kr

Utrop: 1 800 kr

Lägg bud

Smycken Ring

TRESTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,40 ct, ca Ca(M)/VVS, briljantslipade diamanter ca 0,24 ctv, ca W(H)/VVS, stl 15,25 mm, vikt 2,5 g.

4 600 kr

Utrop: 5 200 kr

Lägg bud

Smycken Armband

ENGELBERT, armband, 18K guld, odlade saltvattenspärlor, ca 3,6-3,9 mm, ametister, Stockholm, längd 20 cm, vikt 14,8 g.

1 900 kr

Utrop: 2 000 kr

Lägg bud

Om auktionen