21 - 40 av 750
123...38 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 20 december 2018

Klubbad för

HÄNGE, 18K guld, ovalslipad safir, 39 åttkantslipade diamanter ca 0,19 ctv, hängets höjd ca 2 cm, vikt 1,5 g.

1 800 kr

Utrop: 1 100 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 ovalslipade safirer, 16 åttkantslipade diamanter ca 0,04 ctv, vikt 2,1 g, stift.

1 500 kr

Utrop: 900 kr

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor, off round, ca 8-8,5 mm, längd 42 cm, lås i 18K guld.

950 kr

Utrop: 800 kr

RING, 18K vitguld, 16 prinsesslipade diamanter ca 0,80 ctv, W-TCr(H-I)/SI-P, stl 15,75 mm, vikt 4,2 g, behov av rodinering.

2 400 kr

Utrop: 2 800 kr

ARMBAND, 18K guld, 52 prinsesslipade safirer ca 1,82 ctv, 38 åttkantslipade diamanter ca 0,19 ctv, längd 18,5 cm, total vikt 11,4 g, en extra länkbit medföljer, en diamant saknas, svaga fattningar, nagg.

Utrop: 3 600 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,24 ct enligt gravyr,ca TW/VS, Stockholm 1965, stl 17 mm, vikt 2,3 g.

1 700 kr

Utrop: 1 900 kr

BROSCH, 18K guld, smaragdslipad smaragd ca 1,80 ct, 4 vita safirer, T Hummel, 1921 längd 6,5 cm, vikt 3,3 g, smaragd med nagg.

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

HÄNGE, förgyllt silver, granater, höjd 3,5 cm, vikt 4,4 g.

325 kr

Utrop: 350 kr

ÖRHÄNGEN, förgyllt silver, granater, vikt 2,5 g, stift.

350 kr

Utrop: 200 kr

BROSCH, fjäril, silver, emalj, filigranarbete, längd 7,5 cm, vikt 19,6 g, skev nål, mindre emaljskador.

1 300 kr

Utrop: 250 kr

ÖRHÄNGEN, gulmetall, rosenkvarts, ca 14 mm, vikt 8,6 g, krokar.

375 kr

Utrop: 250 kr

HÄNGE, sterlingsilver, bergskristall, Alton, Falköping, höjd 2,5 cm, vikt 2,6 g.

200 kr

Utrop: 250 kr

RING, silver, hematit, stl 18,5 mm, vikt 7,0 g.

Utrop: 250 kr

ARMBAND, förgyllt silver, filigranarbete, längd 19,5 cm, vikt 22,6 g.

600 kr

Utrop: 250 kr

HÄNGE, sterlingsilver, ametister, höjd 4 cm, vikt 4,4 g, mindre nagg.

200 kr

Utrop: 250 kr

HÄNGE, 18K guld, cubic zirkonia, signerad Pernilla Wiberg, Alton, höjd 2,5 cm, vikt 1,4 g.

Utrop: 1 100 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 cubic zirkonia, Pernilla Wiberg, Alton, vikt 0,9 g, stift.

Utrop: 900 kr

HÄNGE/KEDJA, sterlingsilver, ametist, hängets höjd 4,5 cm, kedjans längd 50 cm, vikt 28,6 g.

550 kr

Utrop: 350 kr

HÄNGE, sterlingsilver, bergskristall, höjd 2,5 cm, vikt 2,8 g.

275 kr

Utrop: 250 kr

ARMBAND, sterlingsilver, delvis förgylld, längd 20 cm, vikt 20,1 g.

250 kr

Utrop: 250 kr