181 - 193 av 193
1...8910 Gå till

Avslutad | Aficionado – Torsdag 6 december 2018

Klubbad för

Mynt Utländska mynt

MYNT, silver, 1/2 Rigsdaler, 1855, Danmark, kvalité ca 1+, diameter 27 mm, vikt 7,2 g.

Utrop: 400 kr

Mynt Utländska mynt

MYNT, silver, 1 Rigsdaler, 1855, Danmark, kvalité ca 1+/01, diameter 31 mm, vikt 14,4 g.

Utrop: 800 kr

Mynt Utländska mynt

MYNT, silver, 8 Skilling Danske. 1763 HSK, Danmark, kvalité ca 1/1+, repor, diameter 21 mm, vikt 2,9 g.

Utrop: 475 kr

Mynt Utländska mynt

MYNT, silver, Rubel, 1726, Ryssland, kvalité ca 1/1+, diameter 43 mm, vikt 27,3 g.

Utrop: 3 500 kr

Mynt Svenska mynt

MYNT, koppar, 1 Öre SM, 1685, Karl XI, kvalité ca 1/1+, ena sidan är något snedpräglad, kantex (men inte så mycket), diameter 46 mm, vikt 36,1 g.

Utrop: 750 kr

Mynt Utländska mynt

MYNT, silver, Speciedaler, 1797 MF B, Danmark, kvalité ca 1/1+, diameter 40 mm, vikt 28,8 g.

Utrop: 1 800 kr

Mynt Utländska mynt

MYNT, silver, 10 Schilling Courant, 1788, Schleswig-Holstein, kvalité ca 1, diameter 27 mm, vikt 6,1 g.

300 kr

Utrop: 350 kr

Mynt Utländska mynt

MYNT, silver, Rigsdaler Specie, 1846, Danmark, slitagemässig kvalité ca 1+/01 men mindre repor samt andra skador, diameter 38 mm, vikt 28,8 g.

1 400 kr

Utrop: 1 600 kr

POUCH, MULBERRY, brunt läder, 34x21x3cm.

475 kr

Utrop: 450 kr

Medaljer Ordenstecken

ORDENSTECKEN, stål, Örnkorsets orden, emalj, Estland, bredd 5,5 cm, vikt 28,7 g, saknar band.

1 500 kr

Utrop: 800 kr

ARMBAND, HERMÈS, Glenan, double, brunt läder, spänne i gul metall, längd 37cm, smyckespåse, originalask.

1 400 kr

Utrop: 1 400 kr

Kläder Skor

SKOR, COLE HAAN, svart läder, resår, stl 10.

Utrop: 350 kr

Kläder Skor

SKOR, SALVATORE FERRAGAMO, rött läder, skoblock, detalj i vitmetall, skopåse, stl 8, skada på tån.

Utrop: 800 kr