1 - 20 av 337
123...17 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 1 december

Klubbad för

Klockor OMEGA

OMEGA, Speedmaster, Reduced, "Racing", "Tachymetre", Cal 1141 (ETA 2890 A2), Serie nr. 55359249, PIC nr. 3510.12.00, Ref nr. ST 175.0032, Boett nr. 175.0032.1 / 175.0033.1, kronograf, herrur, 39 mm, stål, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, buckla boett (se extra bild), originallänk, viklås, Ref nr. 1469/811, ca 1996, specialbox (F1-däck, saknar hållare).

13 200 kr

Utrop: 13 000 kr

Klockor OMEGA

OMEGA, Speedmaster, "Cart", "Tachymetre", Cal 1143 (ETA 2890 A2), Serie nr. 55703868, PIC nr. 3510.80.00, Ref nr. ST 175.0032, Boett nr. 175.0032.1 / 175.0033.1, kronograf, herrur, 39 mm, stål, automatisk, plexiglas, originallänk, viklås, Ref nr. 1469/811, servad februari 2017, ca 1997, specialbox (F1-däck).

13 800 kr

Utrop: 13 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Day-Date, Chronometer, "Full Pavé Dial", Ref nr. 18348, Serie nr. W363550, Cal 3155, Verk nr. 7135999, Boett nr. 18200, herrur, 36 mm, 18K guld, automatisk, safirglas (nagg/repor), dag, datum, briljantkrans (44 st. TW/VVS, ca 1,00 ctv), Presidentlänk med briljanter (288 st. TW/VVS, ca 4,32 ctv), viklås, Ref nr. 8485-V1/55 BS, totalvikt 152,7 gram, ca 1996, box, yk.

Utrop: 320 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Day-Date, Chronometer, Ref nr. 18948, Serie nr. A661410, Cal 3155, Verk nr. 3 8518353, Boett nr. 2288, 18K guld, herrur, automatisk, safirglas (repor/nagg), dag, datum, pärlemorurtavla med baguetter (10 st), briljantkrans (40 st, TW/VVS , ca 2,62 ctv), Pearlmasterlänk "Tridor" (guld/rosa/vitt guld), viklås, Ref nr. 72748-X/130, totalvikt 203,7 gram, ca 1999, box, yk.

250 000 kr

Utrop: 260 000 kr

Klockor Patek Philippe

PATEK PHILIPPE, Geneve, Twenty-4, "Eternal Grey", Cal E15, Serie nr. 3295942, Ref nr. 4908/31G-011, Boett nr. 4173475, medium, 22 x 23 (27) mm, 18K vitguld, quartz, safirglas (skadat), diamanturtavla (10 st. 8/8), diamanter på boetten (66 st. TW/VVS, ca 0,83 ctv), originallänk med briljanter (205 st. TW/VVS, ca 1,15 ctv), viklås, Ref nr. C750A, totalvikt 100,1 gram, cert, januari 2006.

170 000 kr

Utrop: 180 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual Date, Yacht-Master, Chronometer, Ref nr. 16623, Serie nr. F703294, Cal 3135, Verk nr. 3 0560214, Boett nr. 2180, herrur, 40 mm, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, Oysterlocklänk, viklås, Ref nr. 78763-CL11, cert, november 2005, box, ytterkartong.

64 000 kr

Utrop: 52 000 kr

Klockor Panerai

OFFICINE PANERAI, Luminor Daylight, "Tachymeter", Cal OP XII, Verk nr. 471248, Serie nr. K0925/1000, Ref nr. PAM 00251, Boett nr. OP 6769/PB 0599538, kronograf, herrur, 44 mm, stål, automatisk safirglas, datum, läderband, läderband, viklås, ca 2008.

35 000 kr

Utrop: 36 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual Date, Submariner (1000ft=300m, Swiss-T<25), "Matte dial - Mark III", Chronometer, Ref nr. 16800, Serie nr. 6458879, Cal 3035, Verk nr. 0505157, Boett nr. 16800, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas (utbytt vid service), datum, Fliplocklänk, viklås (2004), Ref nr. 93150-S CL1/501 B, ca 1980.

52 000 kr

Utrop: 35 000 kr

Klockor Ulysse Nardin

ULYSSE NARDIN, Marine Chronometer, "Pinta", Cal ETA 2892A2, Verk nr. 29525, Serie nr. 19/25, Boett nr. 266-51, herrur, 40 mm, 18K guld, automatisk, safirglas, datum, gångreservindikator, glasbaksida, gummiband/guld, viklås (titan/guld), ca 2006, Limiterad och numrerad (Nr. 19/25).

56 000 kr

Utrop: 46 000 kr

Klockor Bulgari

BVLGARI, Diagono Professional GMT Chrono Flyback, Chronometer, Cal ETA 2892A2, Verk nr. 21340 / 00831, Serie nr. L0585, Ref nr. GMT 40 S FB, kronograf, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, 24-timmarsvisning, integrerat gummiband, viklås, cert, juni 2013, box, ytterkartong.

22 500 kr

Utrop: 23 000 kr

Klockor OMEGA

OMEGA, Speedmaster, Reduced, "Tachymetre", Cal 1143 (ETA 2890A2), Serie nr. 56649250, PIC nr. 3510.50.00, Ref nr. SU 375.0032, Boett nr. 175.0032.1 / 175.0033.1 (LL), kronograf, herrur, 39 mm, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, originallänk, viklås, Ref nr. 1469/811, cert, december 1999, box (skadad).

16 600 kr

Utrop: 12 000 kr

Klockor Hublot

HUBLOT, Genève, King Power, "F1", Cal HUB4100, Ref nr. 703.ZM.1123.NR.FM010, Boett nr. 855474, kronograf, herrur, 48 mm, zirkonium / titan / keramik, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, integrerat gummiband, viklås i svart titan, ca 2012, box (skadad), ytterkartong (skadad), ca 2012, Limiterad och numrerad (Nr. 05/500).

Utrop: 90 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss Made T), Chronometer. Ref nr. 16013, Serie nr. 9122294, Cal 3035, Verk nr. 1511134, Boett nr. 16000, herrur, 36 mm, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523H.18-K2/455, cert, december 1986.

30 500 kr

Utrop: 22 000 kr

Klockor TAG HEUER

HEUER, Monaco, Cal Valjoux 7736, Serie nr. 164550, Ref nr. 73633 G, kronograf, herrur, 40 x 38 (45,5) mm, stål, manuell, plexiglas, defekt, boett signerad Heuer-Leonidas SA, läderband, ca 1972.

25 500 kr

Utrop: 22 000 kr

Klockor Bulgari

BVLGARI, B. Zero 1, Serie nr. D12573, Ref nr. BZ 30 S, damur, 30 mm, stål, quartz, safirglas, integrerat läderband, viklås, cert, juli 2010, box, ytterkartong.

4 300 kr

Utrop: 3 300 kr

Klockor OMEGA

OMEGA, Genève, Dynamic I (T Swiss Made T), Cal 565, Serie nr. 31861813, Ref nr. CD 166.0039, Boett nr. 135.033/136.033/165.039/166.039, herrur, 41,5 x 36,5 mm, guld på stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, skadad boett, integrerad originallänk i doublé, viklås (1978), Ref nr. 4.78 / 1153/138, ca 1969.

Utrop: 3 800 kr

Klockor TAG HEUER

TAG HEUER, Link, (200 METERS), "Tachymetre", Cal 16 (ETA 7750), Serie nr. CG9785, Ref nr. CJF2110.BA0576, kronograf, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, skadad urtavla, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. Y-W7-FAA012/3091 Y, ca 2005.

Utrop: 11 000 kr

Klockor Hublot

HUBLOT, Genève, King Power, "Usain Bolt", Cal HUB4104, Ref nr. 703.C1.1129.NR,USB12, Boett nr. 860548, kronograf, herrur, 48 mm, keramik / titan, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, integrerat gummiband, viklås i titan/keramik, cert (chip), februari 2015, box, ytterkartong, Limiterad och numrerad (Nr. 121/250).

65 000 kr

Utrop: 69 000 kr

LONGINES, Telemeter Chronograph, "Column Wheel", Cal 688, Serie nr. 39157069, Ref nr. L2.780.4.18.0, Boett nr. L2.780.4, kronograf, herrur, 41 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, läderband, originalspänne, ca 2015, box, ytterkartong.

Utrop: 13 000 kr

Klockor OMEGA

OMEGA, Seamaster (150m/500ft), Aqua Terra, Cal 1424, Serie nr. 90799035, PIC nr. 2577.80.00, Ref nr. ST 596.1110, Boett nr. 596.1110, damur, 29,2 mm, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. 6573/912, cert, september 2009, box, ytterkartong.

8 000 kr

Utrop: 6 500 kr