41 - 60 av 251
1234...13 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 5 januari 2019

Klubbad för

OMEGA, herrur, 35 mm, Cal 265, Serie nr. 12339916, Ref nr. CK 2639, Boett nr. 2639-2, stål (Staybrite), manuell, plexiglas, liten sekundvisare, renoverad urtavla, skadad urtavla, läderband, ca 1950.

6 100 kr

Utrop: 1 300 kr

Klockor Alpina

ALPINA, President, G.C (Swiss Made T), "Francois Borgel Case", Cal 581 C, Boett nr. 174460 / 105, herrur, 34 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1970.

1 000 kr

Utrop: 1 100 kr

Klockor Ebel

EBEL, Seven Stars, Cal 214, Boett nr. 9214918 / 421, herrur, 36 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum (Roulette), skadad urtavla, defekt, OBS: verkhållarskruv av, läderband, ca 1965.

1 500 kr

Utrop: 1 000 kr

SEIKO, 5, Sport, Cal 6119 C, Serie nr. 4D6110, Boett nr. 6119-6023, herrur, 38 mm, automatisk, mineralglas, dag, datum, skadad urtavla, vridbar innerring, läderband, ca 1974.

1 000 kr

Utrop: 1 100 kr

LONGINES, Ultronic (T-Swiss Made-T), Cal 6312 (ESA 9162), Serie nr. 51003591, Boett nr. 16044257 / 8478-2, herrur, 41 mm, doublé (40 micron, skadad), stämgaffel, plexiglas, datum, skadad urtavla, originallänk (20 micron), viklås, Ref nr. 2.71-36053/68, ca 1972.

1 500 kr

Utrop: 1 600 kr

LONGINES, Flagship (T Swiss Made T), Cal 345, Serie nr. 13499676, Boett nr. 3318-4 / 177, herrur, 35 mm, guld på stål, automatisk, plexiglas (skadat), datum, skadad urtavla, läderband, ca 1966, box.

2 800 kr

Utrop: 1 600 kr

Klockor Tudor

TUDOR, Genève, Le Royer, Serie nr. 631219, Boett nr. 15000, herrur, 33 mm, doublé (skadad), quartz, mineralglas, datum, skadad urtavla, defekt, läderband, ca 1980.

1 800 kr

Utrop: 1 000 kr

Klockor Eterna

ETERNA, herrur, 28,5 mm, Cal 905 E, Serie nr. 2861092, Boett nr. 2779262, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, gravyr, läderband, ca 1945.

1 800 kr

Utrop: 1 000 kr

LONGINES, Hydro Conquest (30bar/300m), Cal L633.5 (ETA 2824-2), Serie nr. 41820618, Ref nr. L3.641.4.96.9, Boett nr. L.3.641.4, herrur, 39 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, defekt, skadad boett/böjda bandhorn (går ej att montera länk), bucklor, läderband, ca 2015, box (ej komplett).

2 600 kr

Utrop: 1 100 kr

LONGINES, Jamboree, Cal 280, Serie nr. 11535660, Boett nr. 7073-3 / 123, herrur, 35 mm, guld på stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1961, box (ej tidsenlig).

2 200 kr

Utrop: 1 100 kr

TISSOT, herrur, 33,5 mm, 18K guld, quartz, safirglas, datum, läderband, originalspänne i doublé, ca 2000, box.

2 800 kr

Utrop: 2 900 kr

OMEGA, fickur, 52 mm, savonett, "Rödtolva", Serie nr. 4677583, Boett nr. 9522727, doublé, ankargång, skadad urtavla, boett signerad Fahys, ca 1913.

1 000 kr

Utrop: 1 000 kr

FICKUR, "Wm Land, London", 41,5 mm, Serie nr. 1508, silver, spindelgång, nyckeldragare, motiv på urtavlan, skadad urtavla, defekt (se bilder), ytterboett, 50 mm, bucklor, ca 1773, kedja i gulmetall.

2 500 kr

Utrop: 2 700 kr

TIDENA, Calendar (T Swiss Made T), "Skin Diver", Cal AS 1802, Boett nr. 529508, herrur, 36 mm, stål, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1965.

1 700 kr

Utrop: 1 000 kr

INTERNATIONAL WATCH Co, damur, 22 x 22 (34) mm, Cal 41 (Inca), Serie nr. 1574837, Boett nr. 1603495, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, formverk, ca 1961.

Utrop: 3 200 kr

Klockor Raymond Weil

RAYMOND WEIL, Geneve, Amadeus 200, Boett nr. 9202, damur, 26 mm, bicolour, quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, integrerad originallänk, viklås, ca 1995.

1 000 kr

Utrop: 1 100 kr

OMEGA, Seamaster (T Swiss Made T), Cal 1342, Serie nr. 40615714, Ref nr. MD 196.0079, Boett nr. 196.0079 (SGR), herrur, 35,5 mm, doublé (20 micron, skadad), quartz, plexiglas, datum, skadad urtavla, defekt, ca 1977, metallänk ej original.

800 kr

Utrop: 1 000 kr

OMEGA, De Ville, Cal 1379, Serie nr. 53241245, Ref nr. CD 596.2379, Boett nr. 596.2379 (LL), damur, 25 mm, guld på stål, quartz, safirglas (nagg), datum, skadad urtavla, ca 1991, metallänk ej original.

750 kr

Utrop: 1 000 kr

ZENITH, fickur, 50 mm, Serie nr. 2373743, Boett nr. 219963, 18K guld, ankargång, skadad urtavla, gravyr, bucklor, ca 1919.

5 700 kr

Utrop: 5 900 kr

OMEGA, damur, 17 mm, Cal 484, Serie nr. 21924055, Boett nr. 511.180, 18K guld, manuell, safirglas, skadad urtavla, defekt, formverk, läderband, ca 1964.

2 200 kr

Utrop: 1 600 kr