181 - 200 av 247
1...91011...13 Gå till

Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 4 april 2019

Klubbad för

VOSTOK, herrur, 39 mm, ryskt, Boett nr. 434334, vitmetall, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1990.

325 kr

Utrop: 250 kr

FICKUR, 50 mm, Boett nr. 125395, silver (0,800), ankargång, dag, datum, månad, månfas, saknar visare, skadad urtavla, OBS: ställknappar saknas, bucklor, ca 1910.

1 200 kr

Utrop: 300 kr

OMEGA, Genève, Cal 620, Serie nr. 29729005, Ref nr. MD 511.0213, Boett nr. 511.213, damur, 20 mm, doublé (skadad, 20 micron), manuell, plexiglas, skadad urtavla, defekt, ca 1969.

100 kr

Utrop: 150 kr

BETA, herrur, 22 x 30 (38) mm, Boett nr. 96711, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, formverk, ca 1935, metallänk ej original

375 kr

Utrop: 250 kr

OMEGA, fickur, 52 mm, Boett nr. 1613291, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, ca 1898.

750 kr

Utrop: 500 kr

OMEGA, fickur, 51,5 mm, Cal 19 LB, Serie nr. 6240953, Boett nr. 7015455, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1925, fickurskedja i gulmetall.

300 kr

Utrop: 350 kr

Klocktillbehör Sjöö Sandström

LÄDERBAND, till Sjöö Sandström herrur, brunt, bredd 20/18 mm.

Utrop: 400 kr

Klocktillbehör Sjöö Sandström

LÄDERBAND, till Sjöö Sandström herrur, svart, bredd 20/18 mm, originalspänne i stål.

300 kr

Utrop: 350 kr

Klocktillbehör Sjöö Sandström

Utrop: 450 kr

Klocktillbehör Sjöö Sandström

400 kr

Utrop: 450 kr

Klocktillbehör Sjöö Sandström

FODRAL, Sjöö Sandström, med plats för 10 st. läderband, 180 x 212 mm, svart läder.

Utrop: 250 kr

Klockor Revue Thommen

REVUE, fickur, 51 mm, Cal 30, Boett nr. 2947118, silver (0,800), ankargång, saknar glas, skadad urtavla, gravyr, ca 1930.

100 kr

Utrop: 100 kr

TISSOT, herrur, 36 mm, Cal 2030, Serie nr. 21800, Boett nr. 40653, doublé (10 micon), quartz, mineralglas, datum, skadad urtavla, defekt, läderband, originalspänne i gulmetall, ca 1978.

275 kr

Utrop: 100 kr

Klockor Citizen

CITIZEN, New Master, "UFO", Cal 1802, Serie nr. 31115192, Boett nr. 4-168046SMK / 63-1639, herrur, 39 mm, stål, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1973.

375 kr

Utrop: 350 kr

Klockor Skagen

SKAGEN, damur, 34 mm, Boett nr. 347LRXM, bicolour, quartz, mineralglas, dag, datum, 24-timmarsvisning, strass, originallänk, viklås, ca 2012, box, ytterkartong.

475 kr

Utrop: 250 kr

Klockor Michael Kors

MICHAEL KORS, Runway, Ref nr. MK-5430, Boett nr. 251304, kronograf, damur, 33 mm, doublé, quartz, mineralglas, datum, originallänk, viklås, ca 2012, box, ytterkartong.

600 kr

Utrop: 250 kr

Klockor Elgin

ELGIN, fickur, jaktur, 50,5 mm, Cal 312 (15 stenar, 16 size), Serie nr. 16852900, Boett nr. 9959466, doublé, ankargång, skadad urtavla, gravyr, bucklor, ca 1912.

400 kr

Utrop: 500 kr

MOERIS, Grand Prix, fickur, 43,5 mm, Boett nr. 1590717, gun metal, ankargång, skadad urtavla, ca 1970.

200 kr

Utrop: 200 kr

FICKUR, 51,5 mm, Verk nr. 322515, Boett nr. 150241, silver (800), ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1920.

175 kr

Utrop: 300 kr

OMEGA, fickur, 51,5 mm, savonett, "Rödtolva", Serie nr. 5443158, Boett nr. 5684397, doublé, ankargång, skadad urtavla, boett signerad "Illinois Watch Case Co. Elgin, USA", monogram, ca 1918.

2 100 kr

Utrop: 500 kr