21 - 40 av 247
123...13 Gå till

Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 4 april 2019

Klubbad för

OMEGA, Seamaster, Cal 1360, Serie nr. 41110633, Ref nr. MD 596.0011, Boett nr. 596.0011, damur, 27 mm, doublé (skadad, 20 micron), quartz, plexiglas, datum, skadad urtavla, defekt, OBS: saknas delar urverket, läderband, ca 1978.

75 kr

Utrop: 75 kr

CERTINA, DS Tradition, Serie nr. 12JA0087494, Boett nr. 260.7095/7195 A, herrur, 37 mm, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. 60183, ca 2009.

250 kr

Utrop: 400 kr

LONGINES, Conquest, Boett nr. 21216507 / 4937 2 / 152, damur, 24 mm, stål, quartz, safirglas (nagg), datum, skadad urtavla, urverk ej signerat, integrerad originallänk, viklås, ca 1995.

225 kr

Utrop: 500 kr

DAMAS, herrur, 25,5 x 29,5 (36) mm, Boett nr. 58984 / 622, silver (800), manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, fasta bandstift, ca 1940.

350 kr

Utrop: 150 kr

OMEGA, damur, 16 x 16 (29) mm, Cal 244, Serie nr. 12355892, Boett nr. 3937-5, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, formverk, skadad boett, ca 1950, metallänk ej original.

200 kr

Utrop: 200 kr

OMEGA, fickur, 57,5 mm, Boett nr. 3263205, silver (900), ankargång, skadad urtavla, defekt, ca 1903, fickurskedja i vitmetall.

1 700 kr

Utrop: 300 kr

ZENITH, fickur, Cal 18-28-3-P, Serie nr. 3315115, Boett nr. 8298245, stål, ankargång, skadad urtavla, glas skadat, ca 1942.

1 200 kr

Utrop: 250 kr

L.U.C, fickur, 50 mm, Boett nr. 3645, silver (800), ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1915.

850 kr

Utrop: 400 kr

OMEGA, fickur, 52,5 mm, Serie nr. 4740039, Boett nr. 5504707, silver (800), ankargång, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1915.

650 kr

Utrop: 350 kr

LONGINES, fickur, 50,5 mm, Cal 19.75N, Serie nr. 4104836, Boett nr. 4104836, silver (800), ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1923.

900 kr

Utrop: 500 kr

Klockor Svalan

SVALAN, Sportsman, Cal AS 1337, Serie nr. 133714, herrur, 35,5 mm, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, ca 1955, metallänk ej original.

75 kr

Utrop: 300 kr

Klocktillbehör Tissot

BOX, till Tissot herrur, blå, 113 x 80 x 47 mm, ca 1985.

75 kr

Utrop: 75 kr

OMEGA, fickur, 52 mm, Serie nr. 4404984, Boett nr. 5147171, silver (0,800), ankargång, glas saknas, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1914, kedja i gulmetall.

550 kr

Utrop: 200 kr

ZENITH, fickur, 52 mm, Cal 19-34-1-T, Serie nr. 3071099, Boett nr. 4075639, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, monogram, bucklor, ca 1935.

1 200 kr

Utrop: 500 kr

OMEGA, Seamaster, Cal 245, Serie nr. 17809149, Ref nr. CK 10997, Boett nr. 10997 1 SC / 10998 (C.B), damur, 21,5 mm, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, formverk, ca 1960.

200 kr

Utrop: 400 kr

Klocktillbehör Rolex

PLÅNBOK, Rolex, brunt skinn, 102 x 181 mm, 9 st. kontokortsfack, ask.

475 kr

Utrop: 400 kr

CERTINA, herrur, 33 mm, Boett nr. 115.1088.41, stål, quartz, mineralglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1985.

150 kr

Utrop: 150 kr

CERTINA, herrur, 32 x 31 (37) mm, Boett nr. 184.1010.41, stål, quartz, mineralglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1990.

75 kr

Utrop: 150 kr

FICKUR, 48, 5 mm, Boett nr. 95898, silver, cylindergång, nyckeldragare, skadad urtavla, bucklor, ca 1880, nyckel (skadad, se fördjupad information).

200 kr

Utrop: 150 kr

CERTINA, DS (100 METERS), Boett nr. 111.7030/7130.44, damur, 27 mm, bicolour, quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, originallänk, viklås, ca 2000.

Utrop: 200 kr