161 - 166 av 166
1...789 Gå till

Avslutad | Aficionado – Torsdag 9 maj 2019

Klubbad för

Mynt Svenska mynt

MYNT, koppar, 1/2 Skilling, 1809 med åtsida B, Gustaf IV Adolf, kvalité ca 1?/1, 30 mm, 14,8 g.

Utrop: 350 kr

Mynt Utländska mynt

MYNT, silver, Denarius, ca 177-180, Aurelius och Commodus, Rom, kvalité ca 1, kantskador, diameter 18 mm, vikt 2,6 g.

Utrop: 350 kr

Kuriosa Hobby

VISSELPIPA, mässning, gammaldags stil, hänge eller prydnad, längd ink ögla 9,5 cm, vikt 54 g.

475 kr

Utrop: 300 kr

TÄRNINGAR I ASK, ben, etsning av kortleksmotiv, 6 tärningar, askens diameter 3,5 cm, tärningarnas storlek 8 x 8 mm.

500 kr

Utrop: 550 kr

Mynt Utländska mynt

4 MYNT, 21,6K guld, 15 Rubel, 1897, Ryssland, kvalité ca 1+, total vikt 51,5 g.

Utrop: 25 000 kr

Mynt Svenska mynt

MYNT, silver, Halvörtug, Sten Sture d.y., utan årtal, kvalité ca 1?/2 med kantskada, diameter 18 mm, vikt 0,7 g.

Utrop: 200 kr