1 - 20 av 256
123...13 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 13 april

Klubbad för

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,35 ct, River(E)/VS2, laserinskription på rondisten GIA 2176357385, 49 briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, stl 16,25 mm, vikt 3,6 g.

7 000 kr

Utrop: 7 800 kr

RING, 18K vitguld, 48 briljanter ca 1,50 ctv, ca TW(G)/VS, stl 17,5 mm, vikt 5,3 g, rodiering har släppt något på skenan.

Utrop: 9 900 kr

PIAGET, ring, 18K vitguld, Possession, 28 briljantslipade diamanter 1,12 ctv, ca TW/VVS, stl 16,5 mm (52), vikt 12,8 g, ref G34P8352, serienr B23851, cert och kvitto från Zürich år 2002, etui.

21 000 kr

Utrop: 23 000 kr

LAPPONIA, collier, 18K guld, modell 20288, odlad tahitipärla, 9,3 mm, Finland 1996, längd 40 cm, vikt 16,8 g, originalkartong.

Utrop: 8 000 kr

COLLIER, silver, bergskristall, Alton, signerad Pege, Falköping 1968, diameter 12,5 cm, vikt 36,4 g.

2 600 kr

Utrop: 1 600 kr

ROBBERT, 18K vitguld / guld, rubin, 5 briljantslipade diamanter ca 0,08 ctv, stl 15 mm (bredd ca 17 mm), signerad, vikt 13,5 g, skadat originaletui.

Utrop: 5 100 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 86 briljantslipade diamanter ca 1,05 ctv, ca TW-Cr(F-J)/VS-SI, längd 18 cm, vikt 7,3 g.

Utrop: 14 000 kr

CHIMENTO, helalliasring, 18K roséguld/vitguld, Aeternitas Band Ring, 34 briljantslipade diamanter ca 0,54 ctv, ca W(H)/SI, stl 17 mm, vikt 4,8 g.

Utrop: 7 200 kr

OLE LYNGGAARD, lås i 18K vitguld/guld, diameter 9,6 mm, vikt 2,6 g, onyxkulor 10 mm, längd 46 cm.

4 200 kr

Utrop: 2 800 kr

LAPPONIA, ring, sterlingsilver, stl 17,25 mm, vikt 6,1 g.

750 kr

Utrop: 500 kr

BERND JANUSCH, collier, silver, signerad, Rosa Taikon, 1968, diam 3,5 cm, längd 8 cm, vikt 17,5 g.

2 700 kr

Utrop: 2 000 kr

BERND JANUSCH, örhängen, silver, signerade, Rosa Taikon, 1971, diam 2,5 cm, vikt 14,0 g, krokar.

3 000 kr

Utrop: 1 200 kr

RING, 18K guld, trappslipad citrin ca 22,0 ct, Hellström & Åhrling,Stockholm 1965, stl 15,5 mm, vikt 12,4 g.

Utrop: 3 000 kr

TIFFANY & CO, armring, sterlingsilver, Notes Script 727 Fifth Avenue New York, år 1997, stl 6,5 x 6,5 cm, vikt 25,0 g.

1 000 kr

Utrop: 900 kr

LAPPONIA, ring, sterlingsilver, Finland 1970, stl 17 mm, vikt 16,3 g, påse.

700 kr

Utrop: 800 kr

LES MUST DE CARTIER, ring, Trinity, 18K trefärgat guld, stl 15,5 mm (49), vikt 6,8 g.

2 600 kr

Utrop: 2 700 kr

LAPPONIA, collier, sterlingsilver, Finland 1997, längd 44 cm, vikt 11,5 g.

900 kr

Utrop: 1 000 kr

LAPPONIA, örhängen, sterlingsilver, stift,15 mm, vikt 2,8 g.

550 kr

Utrop: 350 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 64 gammal- och briljantslipade diamanter ca 2,86 ctv, ca TW-TCr(F-I)/VS-SI, längd 19 cm, vikt 10,3 g, två diamanter pique samt två skadade och en med nagg.

20 000 kr

Utrop: 22 000 kr

OLE LYNGGAARD, ring, 18K vitguld, Forever Love, design Charlotte Lynggaard, stl 20 mm, vikt 14,6 g.

Utrop: 6 200 kr