81 - 100 av 293
1...456...15 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 4 maj 2019

Klubbad för

FICKUR, 58,5 mm, speldosa, Boett nr. 3428, 18K guld, cylindergång, nyckeldragare, repeter, saknar glas, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1820, nycklar.

25 000 kr

Utrop: 11 000 kr

Klockor Breguet

BREGUET, Type XXI, retour en vol, Cal 5840, Serie nr. 0137669, Ref nr. 3810ST/92/9ZU, Boett nr. 74384, kronograf (flyback), herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, läderband, viklås, cert, september 2006, box, ytterkartong.

38 500 kr

Utrop: 39 000 kr

Klockor Glashütte

GLASHÜTTE, Original, Senator Panorama Date, Cal GUB 38-42, Verk nr. 32635, Serie nr. 0960, Ref nr. 38-42-04-22-04, herrur, 39 mm, stål, automatisk, safirglas, stort datum, läderband, originalspänne, cert, oktober 2005, träbox.

24 500 kr

Utrop: 21 000 kr

ZENITH, Prime, "Tachymetre", Cal 420, Boett nr. 01-0010.420, kronograf, herrur, 38 mm, stål, manuell, safirglas (repor), datum, utbytta visare, skadad urtavla, läderband, originalspänne i stål, ca 1999.

14 200 kr

Utrop: 14 000 kr

Klockor Lemania

LEMANIA, 105, "Antimagnetic", Cal 1275, Boett nr. 248 / 9, kronograf, herrur, 32,5 mm, 18K guld, manuell, plexiglas, renoverad urtavla, skadad urtavla, OBS: saknar innerlock, bucklor, läderband, ca 1950.

5 300 kr

Utrop: 2 800 kr

BREITLING, kronograf, herrur, 35 mm, Cal Venus 170, Boett nr. 623003 / 178, vitmetall, manuell, plexiglas, skadad urtavla/visare, defekt, skadad boett, läderband, ca 1945.

6 600 kr

Utrop: 2 200 kr

OMEGA, Genève, Cal 601, Serie nr. 31695402, Ref nr. BD 131.0041, Boett nr. 131.041, herrur, 33 mm, 14K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1969.

Utrop: 3 400 kr

Klockor Victorinox

VICTORINOX, Swiss Made, Divemaster (500 Meters), Cal ETA 2894-2, Serie nr. 140713206, Ref nr. V241660, kronograf, herrur, 43 mm, titan, automatisk, safirglas, datum, heliumventil, glasbaksida, originallänk, viklås, Ref nr. VQ1405, cert, januari 2016, box, ytterkartong, Limiterad och numrerad (Nr. 294/500).

Utrop: 13 000 kr

SEIKO, Astron GPS Solar, "Novak Djokovic", Cal 8X22, Serie nr. 1647/3500, Ref nr. SSE105, Boett nr. 8X22-0AE0-2, herrur, 44,8 mm, keramik/titan (doublé), quartz (Solar), safirglas, datum, världstider, pärlemorurtavla, läderband, viklås, cert, oktober 2016, box, ytterkartong, Limiterad och numrerad (0363/3500).

7 600 kr

Utrop: 7 900 kr

Klockor Maurice Lacroix

Utrop: 29 000 kr

Klockor Victorinox

VICTORINOX, Swiss Army, AirBoss, Cal ETA 7750, Serie nr. 131008947, Ref nr. V241620, kronograf, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, originallänk, viklås, Ref nr. VF1203, cert, oktober 2015, box, ytterkartong.

8 100 kr

Utrop: 7 900 kr

Klockor Maurice Lacroix

MAURICE LACROIX, Les Classiques Tradition, Cal ML155 (SW 300), Serie nr. AT 25308, Ref nr. LC6007-PG101-110, herrur, 38 mm, 18K rosa guld, automatisk, safirglas, datum, skadad urtavla, glasbaksida, läderband, originalspänne i 18K rosa guld, cert, mars 2017, box, ytterkartong.

Utrop: 26 000 kr

Klockor Eterna

ETERNA, Madison Three Hands, "Spherodrive", Cal 3505, Serie nr. 271.117, Boett nr. 7711.41/S, herrur, 34,5 x 36 (47) mm, stål, manuell, safirglas, glasbaksida, läderband, viklås, cert, mars 2016, box, ytterkartong.

Utrop: 22 000 kr

Klockor Maurice Lacroix

MAURICE LACROIX, Miros, Serie nr. AT95287, Ref nr. MI-1057-PVP22-760-1, kronograf, damur, 38 mm, bicolour, quartz, safirglas, stort datum, pärlemorurtavla, briljantkrans (48 st. TW/VS, ca 0,57 ctv), originallänk, viklås, cert, janurai 2017, box, ytterkartong.

12 000 kr

Utrop: 13 000 kr

Klockor Victorinox

VICTORINOX, Swiss Made, Alphnach, Cal ETA 7750, Serie nr. 111254836, Ref nr. V241527, kronograf, herrur, 46 mm, svart stål, automatisk, safirglas, dag, datum, läderband, viklås, Ref nr. VF1107, cert, december 2015, box, ytterkartong.

Utrop: 8 400 kr

MEISTERSINGER, Circularis, Cal MSH01, Verk nr. 00757, Serie nr. 0588, Ref nr. CC108, herrur, 43 mm, stål, manuell, safirglas, glasbaksida, originallänk, viklås, cert, juni 2016, box, ytterkartong.

Utrop: 18 000 kr

Klockor Frederique Constant

FREDERIQUE CONSTANT, Genève, Healey, Cal ETA 7750, Serie nr. 0087, Ref nr. FC-392CH6B4, kronograf, herrur, 43 mm, doublé, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, läderband, originalspänne i doublé, stoppur, 58 mm, vitmetall, mekanisk, tillverkad 2010, cert, juli 2015, box, ytterkartong, Limiterad och numrerad (Nr. 0087/1888).

Utrop: 12 000 kr

TAG HEUER, Aquaracer (300 Meters), Serie nr. VW7847, Ref nr. WAF1113.BA0801, Boett nr. WAF1113, herrur, 39 mm, stål, quartz, safirglas (skadat), datum, buckla, originallänk, viklås, Ref nr. FAA016/3094 Y, ca 2005.

Utrop: 3 200 kr

OMEGA, Constellation, Chronometer, Cal 1111 (ETA 2892-2), Serie nr. 49515137, Ref nr. ST 168.0075, Boett nr. 168.0075, herrur, 35,5 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, defekt, glasbaksida, ca 1986, metallänk ej original.

3 000 kr

Utrop: 2 700 kr

TAG HEUER, Aquaracer (300 m/1000 ft), Serie nr. WWN2266, Ref nr. WAY1412.BA0920, Boett nr. WAT1412, damur, 28 mm, stål, quartz, safirglas, datum, pärlemorurtavla, originallänk, viklås, Ref nr. FAA071-Y-N2/3188 Y, cert, september 2018.

6 500 kr

Utrop: 6 500 kr