Laddar...

Aktivera zoom-läge

Budhistorik

Inga bud

Auktionsnr: 64

Varunr: 1 540 271

Smycken

Collier

COLLIER, 18K vitguld, delvis svartrodinerad, fågel, rubin ca 0,01 ct, 58 briljantslipade diamanter ca 0,23 ctv, ca TW-TCr(G-I)/VS-SI, 92 briljantslipade diamanter ca 0,57 ctv, ca TCa-Ca(L-N)/P, flera ur bruna serien, längd 41,5 cm, vikt 3,0 g, flera diamanter med nagg och skador.