261 - 274 av 274
1...121314 Gå till

Klubbauktion | Moderna – Lördag 20 juli

Aktuell budnivå

ARMBAND, 18K vitguld, 6 briljantslipade diamanter ca 0,74 ctv, ca W-TCr(H-I)/SI-P, längd 18 cm, vikt 2,4 g, flera diamanter med nagg på kulett.

Inga bud

Utrop: 6 600 kr

Lägg bud

ÖRHÄNGEN, fjärilar, 18K vitguld, 110 briljantslipade diamanter ca 2,06 ctv, ca TW-TCr(G-I)/VS-SI, vikt 4,2 g, stift, flera diamanter med nagg.

Inga bud

Utrop: 13 600 kr

Lägg bud

RING, 18K vitguld, 75 briljantslipade diamanter ca 1,02 ctv, ca TW-TCa(G-K)/SI-P, stl 17 mm, skev ringskena, flera diamanter med nagg.

Inga bud

Utrop: 7 700 kr

Lägg bud

OLE LYNGGAARD, örhängen, Nature, 18K svartrodinerat vitguld, design Charlotte Lynggaard, diameter 10 mm, vikt 2,0 g, stift.

Inga bud

Utrop: 3 400 kr

Lägg bud

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 104 briljantslipade diamanter ca 1,08 ctv, ca TW-Cr(G-J)/SI-P, höjd 40 mm, vikt 6,6 g.

Inga bud

Utrop: 13 600 kr

Lägg bud

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 70 briljantslipade diamanter ca 2,91 ctv, ca TW-Cr(F-J)/SI-P, längd 18,5 cm, vikt 9,3 g, en diamant skadad och några med nagg.

Inga bud

Utrop: 21 000 kr

Lägg bud

GEORG JENSEN, ring, Moonlight Grapes, sterlingsilver, svart onyx, stl 15,75+ mm, vikt 7,7 g.

Inga bud

Utrop: 1 600 kr

Lägg bud

GEORG JENSEN, armring, nr 155, sterlingsilver, mått 6,5 x 6,5 cm, vikt 33,4 g.

Inga bud

Utrop: 1 000 kr

Lägg bud

Smycken Hänge/Kedja

HÄNGE/BROSCH/KEDJA, 14K guld, akvamariner, gröna turmaliner, längd ca 64 cm, vikt 33,1 g.

9 000 kr

Utrop: 10 000 kr

Lägg bud

RING, 14K guld, akvamariner, gröna turmaliner, stl 17,5 mm, vikt 6,1 g.

3 200 kr

Utrop: 1 900 kr

Lägg bud

ÖRHÄNGEN, 14K guld, akvamariner, gröna turmaliner, stift/clips, vikt 8,3 g.

2 300 kr

Utrop: 2 700 kr

Lägg bud

HELALLIANSRING, 18K rodierat guld, 33 prinsesslipade diamanter ca 2,00 ctv, ca W-TCr(H-I)/VS, stl 17+ mm, vikt 3,7 g.

Inga bud

Utrop: 15 800 kr

Lägg bud

Smycken Hänge/Kedja

CHOPARD, hänge/kedja, 18K vitguld, Happy Diamonds Icon Pendant, refenesnummer 79/2897-20, serienummer 2839562, briljantslipad diamant 0,05 ct, längd 42 cm, vikt 12,4 g, certifikat, originaletui.

Inga bud

Utrop: 8 000 kr

Lägg bud

CLAES GIERTTA, brosch, silver, cabochonslipad bergslagssten, vikt 24,8g, 1968, signerad.

425 kr

Utrop: 450 kr

Lägg bud