341 - 360 av 374
1...171819 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 25 juli 2019

Klubbad för

TRESTENSRING, 10K guld, briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca Cr-TCa(J-L)/P, bruna serien, stl 20,75 mm, vikt 4,3 g, två diamanter med små skador.

Utrop: 1 500 kr

Smycken Nål

NÅL, 14K guld, gammalslipad diamant ca 0,04 ct, ca Ca(M)/P, äkta pärlor, längd 6,5 cm, vikt 1,6 g, stopper ej i guld.

Utrop: 550 kr

Smycken Övrigt

LORGNETTE, silver, markasiter, vikt 52,8 g, en sten saknas.

425 kr

Utrop: 350 kr

RING, 18K guld, briljantslipad diamant ca 0,23 ct ca W/SI, litet nagg, 8 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv ca W/SI, stl 15,5 mm, vikt 4,8 g, gravyr

Utrop: 3 200 kr

ANDREAS MIKKELSEN, 2 ringar, sterling silver, ena förgylld, hakas fast tillsammans, stl 17 mm, vikt 10,9 g, förgyllning har släppt på ena ringen.

300 kr

Utrop: 350 kr

BROSCH, sterling silver, oval, blommotiv, bredd 52 mm, vikt 15,3 g.

325 kr

Utrop: 350 kr

RING, 18K vitguld, citrin, 8 briljanter ca 0,11 ctv, ca W/VS, stl 16,5 mm, vikt 5,4 g.

Utrop: 5 500 kr

RING, 18K guld, rubin, briljant- och påttkantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW-W/VS, stl 17,25 mm, vikt 6,5 g.

Utrop: 6 900 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, förgylld hematit, kalcedon, blå topas, citrin, prasiolit rubin, rosa safir, odlade pärlor, höjd 10,5 cm, vikt 19,7 g.

2 900 kr

Utrop: 3 300 kr

RING, 18K vitguld, cabochonslipad iolit, stl 16 mm, vikt 3,7 g.

Utrop: 3 700 kr

RING, 18K guld, ovalslipad ametist ca 2,18 ct, stl 17 mm, vikt 3,8 g.

Utrop: 4 300 kr

RING, 18K guld, turkos, Italien, stl 17,25 mm, vikt 5,3 g.

Utrop: 3 800 kr

HÄNGE/KEDJA, 18K guld, ametist ca 3,00 ct, briljant ca 0,05 ct, ca W/VS, längd 48 cm, vikt 3,0 g, repor i bordet på ametist.

Utrop: 4 200 kr

HÄNGE, hjärta, 18K guld, 25 briljantslipade diamanter ca 0,13 ctv enl. gravyr, ca W(H)/SI-P, vikt 4,2 g.

Utrop: 1 300 kr

RING, 18K guld/sterlingsilver, Stockholm, stl 17,75 mm, vikt 10,7 g.

Utrop: 1 200 kr

RING, 18K guld, 9 briljantslipade diamanter ca 0,09 ctv, W-TCr(H-I)/SI, stl 17,75 mm, vikt 2,7 g, slitna fattningar.

Utrop: 850 kr

RING, 18K guld, ovalslipad smaragd, 8 diamanter ca 0,04 ctv, stl 15,25 mm, vikt 2,7 g.

Utrop: 1 400 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 24 briljantslipade diamanter ca 0,48 ctv, ca W-Cr(H-J)/VS-SI, stift, porositet i guldet.

Utrop: 3 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 prinsesslipade diamanter ca 0,23 ctv, ca TW-W/VS, 24 briljantslipade diamanter ca 0,24 ctv, ca TW-W/VS, vikt 1,8 g, stift.

Utrop: 7 000 kr

COLLIER, 18K roséguld. 72 briljantslipade diamanter ca 1,52 ctv, ca TW-W/VS-SI, längd 42-44 cm, vikt 6,4 g.

Utrop: 18 400 kr