201 - 210 av 210
1...91011 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 17 augusti

Klubbad för

PENTTI SARPANEVA, collier, eldbrons, kedjans längd 60 cm, hängets mått 9 x 4,5 cm, vikt 56 g.

300 kr

Utrop: 350 kr

PENTTI SARPANEVA, armband Kelo, brons, pyrit, signerad P. Sarpaneva, Finland 1960-70-tal, säkerhetskedja, längd 18 cm, vikt 42 g.

Utrop: 700 kr

DAVID ANDERSEN, hänge, sterling silver, emalj, vattumannen, Norge, mått 34 x 34 mm, vikt 9,5 g.

Utrop: 450 kr

LES PAVÉS, ring, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,35 ct, ca TW/SI, 8 briljanter ca 0,28 ctv, ca TW/VS, stl 16,5 mm, vikt 7,7 g.

12 000 kr

Utrop: 13 000 kr

RING, 18K vitguld, 8 briljantslipade diamanter ca 0,80 ctv, ca W-TCr(H-I)/VS-SI, stl 18 mm, vikt 10,3 g, en diamant med stor skada på paviljong och två med små nagg på rondist.

4 100 kr

Utrop: 4 500 kr

STRÖMDAHLS, hänge/kedja, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,20 ct, ca TW/VS, längd 45 cm, vikt 2,2 g, originaletui.

3 100 kr

Utrop: 3 500 kr

GEORG JENSEN, helalliansring, Aurora, 18K vitguld, briljanter ca 0,20 ctv, ca TW/VS, stl 17 mm, vikt 1,4 g.

3 100 kr

Utrop: 3 500 kr

EFVA ATTLING, armband, Mini Peace Bracelet, 18K guld, längd 17-19 cm, vikt 3,1 g, originaletui.

3 100 kr

Utrop: 2 300 kr

EFVA ATTLING, collier, I´ts Only Love Necklace, 18k guld, längd 43 cm, vikt 6,8 g, kvitto, originaletui.

Utrop: 4 500 kr

GEORG JENSEN, ring, nr 1204A, Torun, 18K roséguld, briljantslipade diamanter, stl 16,5 mm, vikt 3,2 g.

4 100 kr

Utrop: 4 600 kr