1 - 20 av 224
123...12 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 6 juli

Klubbad för

Klockor TAG HEUER

HEUER, Carrera, "Tachy", "Success - Ronnie Peterson from Jack.W.Heuer", "Sweden Only", Cal 11, Serie nr. RQM4537, Boett nr. CBH2210, kronograf, herrur, 38 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, gravyr, originallänk, viklås, Ref nr. BA0674, cert, november 2017, box, ytterkartong. Limiterad till 40 exemplar, producerad endast till den svenska marknaden.

Utrop: 86 000 kr

JAEGER-LECOULTRE, Master Compressor Memovox, Cal 918, Verk nr. 3241364, Serie nr. 3676, Ref nr. 170.81.70, Boett nr. 146.8.97/1, herrur, 41,5 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, alarm, vridbar innerring, originallänk, viklås, tillverkad augusti 2003, box, ytterkartong.

34 000 kr

Utrop: 32 000 kr

BREITLING, Chrono-Matic, Chronometre, Cal 41 LC (ETA 2892A2), Verk nr. 2107332, Serie nr. 2107332, Ref nr. A4136012, Boett nr. 2707 B5, kronograf, herrur, 44 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), datum, räknesticka, Navitimerlänk, viklås, Ref nr. S1407/433A, cert, mars 2010, box (skadad), ytterkartong.

19 200 kr

Utrop: 17 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual Date, Submariner (1000ft=300m), Chronometer, Ref nr. 16613 T, Serie nr. F265934, Cal 3135, Verk nr. 3 0119818, Boett nr. 2160, herrur, 40 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (repor/nagg), datum, Fliplocklänk, viklås (skadat, se bild), Ref nr. 93253-AD11, ca 2003.

70 000 kr

Utrop: 55 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (Swiss Made), Chronometer, Ref nr. 16220, Serie nr. F620918, Cal 3135, Verk nr. 3 0418174, Boett nr. 2080, herrur, 36 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62510H-CL5/555 B, ca 2004.

32 500 kr

Utrop: 22 000 kr

Klockor TAG HEUER

TAG HEUER, Carrera, Cal 1887, Serie nr. EBV4933, Ref nr. CAR2110.BA0720, Boett nr. CAR2110-1, kronograf, herrur, 41 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, originallänk, viklås, Ref nr. FAA043-Y-X5/3156, cert, april 2012, box, ytterkartong.

21 000 kr

Utrop: 22 000 kr

Klockor TAG HEUER

TAG HEUER, Carrera, "Tachymetre", Cal 16 (ETA7750), Serie nr. EKR4774, Ref nr. CV2014.BA0794, kronograf, herrur, 41,5 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, originallänk, viklås, Ref nr. FAA043-XX5/3101 X, cert, november 2011, box, ytterkartong.

13 200 kr

Utrop: 13 000 kr

Klockor Nomos

NOMOS, Glashütte, Zurich Wolrd Time, "Midnight Blue", Cal DUW 5201, Verk nr. 1329, Ref nr. 807, Boett nr. 2632, herrur, 39,9 mm, stål, automatisk, safirglas, liten sekundvisare, datum, 24-timmarsvisning, världstider, glasbaksida, läderband, originalspänne, cert, februari 2017, box, ytterkartong.

24 000 kr

Utrop: 18 000 kr

Klockor Nomos

NOMOS, Glashütte, Orion 38, Cal a (Alpha), Verk nr. 133387, Ref nr. 387, Boett nr. 5420, herrur, 38 mm, manuell, safirglas, liten sekundvisare, glasbaksida, läderband, originalspänne, cert, november 2015, box, tygpåse.

8 600 kr

Utrop: 8 500 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 79163, Serie nr. K143134, Cal 2235, Verk nr. 0533704, Boett nr. 2060, damur, 26 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg/repor), datum, Oysterlänk, viklås, Ref nr. 78243-DE7/490 B, servad februari 2019, cert (ej daterat), ca 2001, box, ytterkartong.

26 000 kr

Utrop: 23 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss T), Chronometer, Ref nr. 69173, Serie nr. W906288, Cal 2135, Verk nr. 3177942, Boett nr. 69000 A, damur, 26 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg/repor), datum, skadad urtavla/visare, defekt (slitet rotorlager), Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523-D-18-V3/468B, cert, november 1996, box, ytterkartong.

19 000 kr

Utrop: 14 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 68273, Serie nr. 8985708, Cal 2135, Verk nr. 313497, Boett nr. 68000, midsize, 30,5 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (skadat), datum, diamanturtavla (10 st. 8/8), skadad urtavla, defekt (behov av service), skadad boett (OBS: se fördjupad information och extra bild), Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523HD18-J5/487 B, cert, november 1985.

24 000 kr

Utrop: 9 900 kr

ROLEX, Geneve, Cellini, Ref nr. 5109, Serie nr. W017194, Cal 1602, Boett nr. 5109 / 388 64, damur, 26 mm, 18K guld, manuell, safirglas, läderband, originalspänne i 18K guld, ca 1995.

12 800 kr

Utrop: 11 000 kr

BREITLING, Colt (500M/1650FT), Chronometre, Serie nr. 389857, Ref nr. A74350, Boett nr. 3401 B5, herrur, 38 mm, stål, SuperQuartz, safirglas, datum, buckla boett (se bild), gummiband, originalspänne, ca 2001, serviceetui.

7 200 kr

Utrop: 5 900 kr

BREITLING, Colt Automatic (500M/1650FT), Chronometre, Cal 17 (ETA 2824-2), Verk nr. 1232111, Serie nr. 1232111, Ref nr. A1738011/4599, Boett nr. 1709 B5, herrur, 41,10 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, gummiband (Diver Pro), originalspänne, cert, september 2010, box (skadad), ytterkartong.

13 800 kr

Utrop: 9 900 kr

BREITLING, SuperOcean Steelfish (2000 M/6600 FT), Chronometre, Cal 17 (ETA 2824-2), Verk nr. 925185, Serie nr. 925185, Ref nr. A17390, Boett nr. 4305 B5, herrur, 44 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, skadad urtavla, heliumventil, Professionallänk, viklås, Ref nr. S3705/894A, ca 2005.

12 200 kr

Utrop: 8 900 kr

BREITLING, Colt Oceane (500M/1650FT), Chronometre, Cal 77, Verk nr. 961621, Serie nr. 961621, Ref nr. A77380, Boett nr. 1206 B5, damur, 33,2 mm, stål, SuperQuartz, safirglas, datum, Professionallänk II, viklås, Ref nr. S4305/813A, ca 2006.

8 000 kr

Utrop: 8 500 kr

Klockor TAG HEUER

TAG HEUER, Link Professional (200 Meters), "Tachymeter", Serie nr. UJ9584, Ref nr. CT1111.BA0550, Boett nr. CT1111, kronograf, herrur, 41 mm, stål, quartz, safirglas, datum, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. BA0550-0-M0-B2, cert (ej komplett), ca juli 2002, box (ej komplett), ytterkartong.

5 900 kr

Utrop: 5 900 kr

Klockor TAG HEUER

TAG HEUER, Carrera, Day-Date, Cal 5, Serie nr. RZZ1885, Ref nr. WAR201E.BA0723, Boett nr. WAR201E, herrur, 41 mm, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, glasbaksida, originallänk, viklås, Ref nr. FAA067-X-G1, ca 2017.

12 000 kr

Utrop: 13 000 kr

Klockor Montblanc

MONTBLANC, Star, Meisterstück, Reserve de Marche, Cal 4810 901 (ETA 7001), Serie nr. PL 55887, Boett nr. 7022, herrur, 36 mm, stål, manuell, safirglas (repor), skadad urtavla, liten sekundvisare, gångreservsindikator, läderband, originalspänne, ca 1999. Limiterad och numrerad (Nr. 1558/1924).

Utrop: 7 900 kr