1 - 20 av 283
123...15 Gå till

Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 5 september

Klubbad för

LONGINES, fickur, 50 mm, Cal 19.75N, Serie nr. 4601125, Boett nr. 4601125, silver (0,800), ankargång, defekt, bucklor, ca 1927.

600 kr

Utrop: 250 kr

OMEGA, fickur, 52 mm, Boett nr. 4167840, silver (0,800), ankargång, renoverad urtavla, skadad urtavla, bucklor, ca 1908, fickurskedja i gulmetall.

425 kr

Utrop: 400 kr

OMEGA, fickur, 51,5 mm, Boett nr. 4719859, silver (0,800), ankargång, renoverad urtavla, skadad urtavla, bucklor, ca 1911, fickurskedja i gulmetall.

750 kr

Utrop: 400 kr

ZENITH, fickur, 52 mm, Serie nr. 1659126, Boett nr. 2663333, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1914.

475 kr

Utrop: 200 kr

OMEGA, Seamaster, Cal 483, Serie nr. 18377989, Ref nr. KO 2908, Boett nr. 2908-61, damur, 20 mm, guld på stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, formverk, ca 1961, metallänk ej original.

275 kr

Utrop: 350 kr

OMEGA, Seamaster, Cal 620, Serie nr. 19319916, Ref nr. CK 11074, Boett nr. 11074 62 SC / 11076 (C.B), damur, 21 mm, stål, manuell, plexiglas (skadat), skadad urtavla, läderband, ca 1962.

800 kr

Utrop: 350 kr

OMEGA, stoppur, 54 mm, Cal 9201A, Serie nr. 2590643, metall, mekanisk, 30 (60) sek / 15 min, gravyr, ca 1965.

650 kr

Utrop: 400 kr

Klockor Elgin

ELGIN, "G.M.Wheeler" fickur, 62,5 mm, Cal 82 (13/15 stenar, 18 size), Serie nr. 1336652, Boett nr. 83362, silver, ankargång, skadad urtavla, defekt, ca 1884.

850 kr

Utrop: 400 kr

ZENITH, herrur, 34 mm, Cal 2511, Serie nr. 5022158, Boett nr. 9563608, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, defekt, ca 1960.

800 kr

Utrop: 300 kr

FICKUR, "Norton, London", 50,5 mm, silver, spindelgång, nyckeldragare, skadad urtavla, defekt, bucklor, ytterboett, 59 mm, silver, ca 1800, nycklar.

350 kr

Utrop: 250 kr

LONGINES, herrur, 23,5 x 31,5 (40) mm, Cal 8LN, Serie nr. 6297722, Boett nr. T137400, doublé (skadad, 10K Goldfilled), manuell, plexiglas (löst), liten sekundvisare, skadad urtavla, formverk, boett signerad Hadsworth, läderband, ca 1943.

700 kr

Utrop: 350 kr

Klocktillbehör Omega

BOX, till Omega armbandsur, röd, 51 x 150 x 27 mm, skadad, ca 1950.

900 kr

Utrop: 225 kr

Klockor Zodiac

ZODIAC, Hermetic, Cal 61, Boett nr. 614002, herrur, 36 mm, guld på stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, defekt, ca 1965, metallänk ej original.

425 kr

Utrop: 150 kr

Klocktillbehör Bell & Ross

BOX, till Bell & Ross herrur, svart, 332 x 133 x 65 mm, skadad.

Utrop: 250 kr

Klockor Bucherer

BUCHERER, klockring, Cal FEF 6632, Boett nr. 5 2620, gulmetall, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1970, etui.

1 100 kr

Utrop: 500 kr

Klockor Roamer

ROAMER, Anfibio, Boett nr. 485-9230.613, damur, 25,5 mm, doublé, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1970.

100 kr

Utrop: 225 kr

RELAY, herrur, 36 mm, Boett nr. A-512, stål, quartz, mineralglas, dag, datum, skadad urtavla, ca 1980, metallänk ej original.

Utrop: 150 kr

SILENA, damur, 22 mm, Boett nr. 22505, stål, manuell, plexiglas, liten sekunvisare, skadad urtavla, ca 1959, metallänk ej original.

Utrop: 150 kr

Klockor Facit

FACIT, damur, 28,5 mm, Boett nr. 500, doublé (10 micron), manuel, plexiglas, datum, läderband, ca 1970.

50 kr

Utrop: 150 kr

DAMUR, 21 mm, doublé (skadad), manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, defekt, fasta bandstift, ca1945.

Utrop: 75 kr