1 - 20 av 240
123...12 Gå till

Realtidsauktion | Lilla Klockor – Torsdag 5 september

Aktuell budnivå

LONGINES, fickur, 50 mm, Cal 19.75N, Serie nr. 4601125, Boett nr. 4601125, silver (0,800), ankargång, defekt, bucklor, ca 1927.

250 kr

Utrop: 250 kr

Lägg bud

OMEGA, fickur, 52 mm, Boett nr. 4167840, silver (0,800), ankargång, renoverad urtavla, skadad urtavla, bucklor, ca 1908, fickurskedja i gulmetall.

250 kr

Utrop: 400 kr

Lägg bud

OMEGA, fickur, 51,5 mm, Boett nr. 4719859, silver (0,800), ankargång, renoverad urtavla, skadad urtavla, bucklor, ca 1911, fickurskedja i gulmetall.

200 kr

Utrop: 400 kr

Lägg bud

ZENITH, fickur, 52 mm, Serie nr. 1659126, Boett nr. 2663333, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1914.

225 kr

Utrop: 200 kr

Lägg bud

OMEGA, Seamaster, Cal 483, Serie nr. 18377989, Ref nr. KO 2908, Boett nr. 2908-61, damur, 20 mm, guld på stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, formverk, ca 1961, metallänk ej original.

50 kr

Utrop: 350 kr

Lägg bud

OMEGA, Seamaster, Cal 620, Serie nr. 19319916, Ref nr. CK 11074, Boett nr. 11074 62 SC / 11076 (C.B), damur, 21 mm, stål, manuell, plexiglas (skadat), skadad urtavla, läderband, ca 1962.

325 kr

Utrop: 350 kr

Lägg bud

OMEGA, stoppur, 54 mm, Cal 9201A, Serie nr. 2590643, metall, mekanisk, 30 (60) sek / 15 min, gravyr, ca 1965.

425 kr

Utrop: 400 kr

Lägg bud

Klockor Elgin

ELGIN, "G.M.Wheeler" fickur, 62,5 mm, Cal 82 (13/15 stenar, 18 size), Serie nr. 1336652, Boett nr. 83362, silver, ankargång, skadad urtavla, defekt, ca 1884.

175 kr

Utrop: 400 kr

Lägg bud

ZENITH, herrur, 34 mm, Cal 2511, Serie nr. 5022158, Boett nr. 9563608, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, defekt, ca 1960.

150 kr

Utrop: 300 kr

Lägg bud

FICKUR, "Norton, London", 50,5 mm, silver, spindelgång, nyckeldragare, skadad urtavla, defekt, bucklor, ytterboett, 59 mm, silver, ca 1800, nycklar.

275 kr

Utrop: 250 kr

Lägg bud

LONGINES, herrur, 23,5 x 31,5 (40) mm, Cal 8LN, Serie nr. 6297722, Boett nr. T137400, doublé (skadad, 10K Goldfilled), manuell, plexiglas (löst), liten sekundvisare, skadad urtavla, formverk, boett signerad Hadsworth, läderband, ca 1943.

425 kr

Utrop: 350 kr

Lägg bud

Klocktillbehör Omega

BOX, till Omega armbandsur, röd, 51 x 150 x 27 mm, skadad, ca 1950.

275 kr

Utrop: 225 kr

Lägg bud

Klockor Zodiac

ZODIAC, Hermetic, Cal 61, Boett nr. 614002, herrur, 36 mm, guld på stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, defekt, ca 1965, metallänk ej original.

425 kr

Utrop: 150 kr

Lägg bud

Klocktillbehör Bell & Ross

BOX, till Bell & Ross herrur, svart, 332 x 133 x 65 mm, skadad.

200 kr

Utrop: 250 kr

Lägg bud

Klockor Bucherer

BUCHERER, klockring, Cal FEF 6632, Boett nr. 5 2620, gulmetall, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1970, etui.

425 kr

Utrop: 500 kr

Lägg bud

Klockor Roamer

ROAMER, Anfibio, Boett nr. 485-9230.613, damur, 25,5 mm, doublé, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1970.

50 kr

Utrop: 225 kr

Lägg bud

RELAY, herrur, 36 mm, Boett nr. A-512, stål, quartz, mineralglas, dag, datum, skadad urtavla, ca 1980, metallänk ej original.

Inga bud

Utrop: 150 kr

Lägg bud

SILENA, damur, 22 mm, Boett nr. 22505, stål, manuell, plexiglas, liten sekunvisare, skadad urtavla, ca 1959, metallänk ej original.

Inga bud

Utrop: 150 kr

Lägg bud

Klockor Facit

FACIT, damur, 28,5 mm, Boett nr. 500, doublé (10 micron), manuel, plexiglas, datum, läderband, ca 1970.

Inga bud

Utrop: 150 kr

Lägg bud

DAMUR, 21 mm, doublé (skadad), manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, defekt, fasta bandstift, ca1945.

Inga bud

Utrop: 75 kr

Lägg bud