1 - 20 av 217
123...11 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 7 september

Klubbad för

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 16234, Serie nr. F015246, Cal 3135, Verk nr. 3 0144611, Boett nr. 2080, herrur, 36 mm, stål/vitguld, automatisk, safirglas (nagg), datum, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62510H-AD10/555 B, cert, april 2004, box, ytterkartong.

40 000 kr

Utrop: 42 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 79174, Serie nr. A862690, Cal 2235, Verk nr. A 0337901, Boett nr. 2060, damur, 26 mm, stål/vitguld, automatisk, safirglas, datum, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62510D-H/568, cert, december 2002, box, ytterkartong.

28 000 kr

Utrop: 22 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 79173, Serie nr. F048098, Cal 2235, Verk nr. A 1486676, Boett nr. 2060, damur, 26 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg), datum, diamanturtavla (10 st. 8/8), Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523-D18-AD7/468 B, cert, april 2004, box, ytterkartong.

36 500 kr

Utrop: 38 000 kr

CARTIER, Tank, Cal 66, Boett nr. 8660015658, damur, 20,5 x 20 (28) mm, 18K guld, quartz, mineralglas, läderband, originalspänne i doublé, ca 1989, box.

32 000 kr

Utrop: 19 000 kr

JAEGER-LE COULTRE, Master Control, Date, Cal 891/1/447, Serie nr. 2641493, Ref nr. 140.840.872B, Boett nr. 1258 / 140.8.87, herrur, 37 mm, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, månad, liten sekundvisare, läderband, originalspänne, ca 1997, box, ytterkartong.

32 500 kr

Utrop: 30 000 kr

IWC, Schaffhausen, Pilot´s Chronograph, Cal 79320, Serie nr. 3860517, Ref nr. IW377710, Boett nr. 5456404, kronograf, herrur, 43 mm, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, originallänk, viklås, cert, mars 2018, box.

41 000 kr

Utrop: 37 000 kr

OMEGA, Seamaster, Professional (300m/1000ft), Chronometer, Cal 1120 , Verk nr. 80185725, Serie nr. 80185725, PIC nr. 2254.50.00, Ref nr. SU 368.1640, Boett nr. 168.1640 (LL), herrur, 41 mm, stål, automatisk, safirglas (repor), datum, heliumventil, originallänk, viklås, Ref nr. 1610/930, ca 2003, box, ytterkartong.

18 200 kr

Utrop: 12 000 kr

OMEGA, Seamaster, Professional (300m/1000ft), Cal 1538, Serie nr. 90798157, PIC nr. 2221.80.00, Ref nr. SU 396.1504, Boett nr. 196.1504 (LL), herrur, 41 mm, stål, quartz, safirglas, datum, heliumventil, originallänk, viklås, Ref nr. 1503/825, cert, mars 2010, box, ytterkartong.

17 200 kr

Utrop: 9 500 kr

Klockor Tudor

TUDOR, Geneve, Date + Day (100m:330ft), Cal ETA 2834-2, Serie nr. J198117, Ref nr. 23010, Boett nr. 8240, herrur, 41 mm, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, originallänk, viklås, Ref nr. 62110-PJ7/656, cert, oktober 2009, box, ytterkartong.

13 000 kr

Utrop: 14 000 kr

Klockor Graham

GRAHAM, Silverstone RS GMT, "Tachymeter", Cal G1721 (ETA 7750), Ref nr. 2STDC, kronograf (Flyback), herrur, 48 mm, stål, automatisk, safirglas, stort datum, glasbaksida, gummiband, originalspänne i stål, cert, maj 2017, box, ytterkartong, Limiterad och numrerad (Nr. 034/250)

Utrop: 37 000 kr

Klockor Anonimo

ANONIMO, Militare Chrono Bronze, Cal SW300-1, Serie nr. G02338, Ref nr. AM-1120.04, kronograf, herrur, 43 mm, brons, automatisk, safirglas, glasbaksida, 2 st läderband, originalspänne i brons, cert, oktober 2017, box, ytterkartong.

Utrop: 19 000 kr

BREITLING, SuperOcean (200M/660FT), Héritage 46, Chronometre, Cal 17 (ETA 2824-2), Verk nr. 1596080, Serie nr. 1596080, Ref nr. U1732012/B868, Boett nr. 4113 B3, herrur, 46 mm, stål/rosa guld, automatisk, safirglas (nagg), datum, Ocean Classiclänk, viklås, 4713/152 A, cert, januari 2014, box, ytterkartong.

27 500 kr

Utrop: 24 000 kr

BREITLING, Chronomat, Chronometre, "Tachymetre", Cal 13 (ETA 7750), Verk nr. 57893, Serie nr. 57893, Ref nr. B13350, kronograf, herrur, 39 mm, bicolour, automatisk, safirglas, datum, UTC, Serie nr. 3517, Ref nr. B61172, bicolour, quartz, safirglas, Pilotlänk (stål), Ref nr. S2899/307 A, viklås, cert, maj 2000, box, ytterkartong.

21 500 kr

Utrop: 22 000 kr

BREITLING, Crosswind Racing, "Tachymetre", Chronometre, Cal 13 (ETA 7750), Verk nr. 544205, Serie nr. 544205, Ref nr. B13355, Boett nr. 2102 B3, kronograf, herrur, 42,7 mm, bicolour, automatisk, safirglas, datum, klickring defekt, Pilotlänk (stål), viklås, Ref nr. S2102/356A, ca 2002.

17 000 kr

Utrop: 18 000 kr

TAG HEUER, 2000 Exclusive, Professional (200 Meters), Cal ETA 955.112, Serie nr. QE8205, Ref nr. WN1112.BA0332, Boett nr. WN1112, herrur, 38 mm, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, Ref nr. FAA003-Y-U7/3069 Y, cert, november 2006, box, ytterkartong.

Utrop: 3 900 kr

TAG HEUER, Link (200 Meters), Chronometer, Cal ETA 2892A2, Verk nr. 210695, Serie nr. ,210695, Ref nr. WT5113.BA0550, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. BA0550-1-Y-V1, ca 2003.

Utrop: 5 500 kr

TAG HEUER, Monaco, Cal 17 (ETA 2894-2), Serie nr. LC1552, Ref nr. CW2113-0, kronograf, herrur, 38 x 38 (46,5) mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, läderband, ca 2005.

17 800 kr

Utrop: 16 000 kr

CARTIER, Panthère Cougar, Cal 687, Boett nr. C84558 / 187904, unisex, 33 mm, stål/guld, quartz, safirglas, datum, läderband, viklås (stål), cert, december 1998, box.

7 400 kr

Utrop: 7 400 kr

LONGINES, Conquest, Cal 595 (ETA 2000-1), Serie nr. 37786548, Ref nr. L3.276.4.99.6, Boett nr. L3.276.4, damur, 29,5 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. L600131634 W, cert, maj 2012, box, ytterkartong.

3 500 kr

Utrop: 3 900 kr

OMEGA, Seamaster, Professional (300m/1000ft), Cal 1538, Serie nr. 56971167, PIC nr. 2541.80.00, Ref nr. SU 396.1523, Boett nr. 196.1523 / 396.1523 (LL), herrur, 41 mm, stål, quartz, safirglas, datum, defekt, heliumventil, originallänk, viklås, Ref nr. 1503/825, ca 1999.

12 000 kr

Utrop: 8 500 kr