61 - 80 av 357
1...345...18 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 26 september 2019

Klubbad för

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,20 ct, ca W/skada på rondist, stl 19 mm, vikt 2,1 g.

1 100 kr

Utrop: 950 kr

Smycken Enstenshänge

ENSTENSHÄNGE, 18K rodierat guld, briljantslipad diamant ca 0,20 ct, ca Cr/SI, höjd 12 mm, vikt 0,7 g.

Utrop: 1 800 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, äldre briljantslipad diamant ca 0,32 ct, ca TCa/SI, stl 18,25 mm, vikt 2,8 g, mindre nagg.

Utrop: 2 000 kr

RING, 14K guld, gammalslipad diamant ca 0,14 ct, ca Cr/VS, stl 16,75 mm, vikt 2,1 g, mindre nagg på rondist.

Utrop: 900 kr

RING, 18K vitguld, diamanter ca 0,70 ctv, ca W/VS, stl 17 mm, vikt 7,9 g, två stenar är skadade, några stenar sitter löst i sin fattning.

4 200 kr

Utrop: 4 800 kr

STEEN HANSEN, hänge/kedja, 3-radig, sterlingsilver, bajonettlås, stl 25 x 23 mm, Danmark, längd 42 cm, vikt 4,1 g.

200 kr

Utrop: 225 kr

GEORG JENSEN, örhängen, sterling silver, svart emalj, Daisy, vikt 2,6 g, stift.

800 kr

Utrop: 550 kr

RING, 18K guld, briljant ca 0,10 ct, ca W(H)/P, 6 briljanter ca 0,12 ctv stl 16,5 mm, vikt 4,4 g, gravyr.

Utrop: 2 000 kr

BORDSSKEDAR, 12 st, silver, Olga, GAB, Stockholm, 1960-tal, längd 17,9 cm vikt 557g.

1 800 kr

Utrop: 2 200 kr

PÄRLCOLLIER, 2-radigt, odlade pärlor ca 4,5 mm, lås i 18K med opal, Stockholm 1966, längd 41 cm, vikt 23 g.

2 200 kr

Utrop: 2 500 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, ca 6 - 6,25 m, lås i sterlingsilver, längd 50 cm, vikt 23,7 g.

Utrop: 400 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 12 briljantslipade diamanter ca 0,42 ctv, ca TW/VS, stl 15,75 mm, vikt 3,9 g, gravyr.

2 500 kr

Utrop: 2 300 kr

PANDORA, svart läderrem, 3 berlocker, silver, glas, längd 100 cm.

Utrop: 1 200 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,50 ct ca Cr/P, 23 åttkantslipade diamanter ca 0,25 ctv, 3 stenar saknas, flera av de mindre stenarna har skador, mycket slitna fattningar, stl 16,75 mm, vikt 4,8 g.

2 600 kr

Utrop: 2 500 kr

LUPP, 30 / 60 gångers förstoring, LED, diameter 22 / 12 mm, ask.

700 kr

Utrop: 300 kr

DAVID ANDERSEN, moccaskedar, 12 st, förgyllt silver, emalj, Norge, total vikt 89,3 g, etui, slitage.

425 kr

Utrop: 450 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 8 briljantslipade diamanter ca 0,58 ctv, ca W-Cr/VS, stift, höjd 15 mm, vikt 2,9 g.

3 000 kr

Utrop: 3 000 kr

KORS, 18K guld, 16 briljanter ca 0,52 ctv ca TW/SI, bredd 21 mm, vikt 3,0 g.

Utrop: 4 200 kr

BROSCH, platina, opal 7,5 x 4,0 mm i sargfattning, 3 briljanter ca 0,07 ctv, ca TW/VS, längd 4,7 cm, vikt 4,8 g.

1 400 kr

Utrop: 1 600 kr

RING, 18K vitguld, Boulderopal 5,9 x 4,1 x 2,5 mm, färgspel med mycket rött, 6 briljanter ca 0,15 ctv, ca W/VS, stl 17+ mm, vikt 5,1 g, stämplad GHA.

Utrop: 2 300 kr