341 - 356 av 356
1...161718 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 26 oktober 2019

Klubbad för

ENSTENSRING, 18K vitguld, prinsesslipad diamant 1,01 ct, W(H)/VS1, HRD certifikat 20023569306, stl 16,25+ mm, vikt 5,9 g, stenen något lös i sin fattning.

Utrop: 41 000 kr

ARMBAND, 18K guld, odlade pärlor, grön kalcedon, längd 18,5 cm, vikt 17,6 g.

Utrop: 7 900 kr

RING, 18K vitguld, blå safir ca 3,10 ct, briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv, ca TW/SI, stl 18,25 mm, vikt 4,8 g.

Utrop: 11 500 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 odlade South Seapärlor ca 13-13,5 mm, 32 briljantslipade diamanter ca 0,70 ctv, ca TW-W/VS, vikt, 12,5 g, huggies.

Utrop: 17 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 akvamariner ca 7,30 ctv, 2 briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, ca W/VS-SI, höjd 25 mm, vikt 8,1 g, krokar med stopp.

Utrop: 8 900 kr

Utrop: 90 000 kr

RING, 18K vitguld, droppslipad smaragd ca 10,98 ct, 133 briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW(F-G)/VS, stl 17,25 mm, vikt 11,0 g.

Utrop: 22 000 kr

RING, 18K vitguld, delvis förgylld, briljantslipad diamant 1,20 ct, Fancy Brownish Yellow/P1, certifikat GIA 2267195222, 20 briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, gula/VS-SI, 38 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW(F-G)/VS, stl 17 mm, vikt 4,7 g, en av de små gula diamanterna är skadad.

Utrop: 29 000 kr

RING, 18K roséguld, briljantslipad diamant 1,00 ct, Light Gray/SI1, certifikat GIA 1182607594, 18 briljantslipade diamanter ca 0,15 ctv, ca TW-W(G-H)/VS-SI, stl 16,75 mm, vikt 2,2 g, två sidostenar med nagg.

12 000 kr

Utrop: 13 600 kr

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor ca 7,4-8,3 mm, lås i 18K vitguld, kula i 18K vitguld med 64 briljantslipade diamanter ca 0,80 ctv, ca TW(F-G)/VS, Tresor Paris, längd 43 cm, vikt 34,1 g.

Utrop: 6 400 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,52 ct, ca W(H)/SI2, 18 briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca TW-W(F-H)/VS, stl 17,25 mm, vikt 2,7 g.

Utrop: 13 400 kr

ENSTENSRING, platina, prinesslipad diamant 0,46 ct, TW(G)/VS1, inskription GIA 15431970, stl 16,5 mm, vikt 3,8 g.

Utrop: 11 000 kr

RING, 18K vitguld, delvis förgylld, radiantslipad diamant 1,53 ct, Yellow(Y-Z)/VS2, certifikat GIA 1152771841, 22 briljantslipade diamanter ca 0,13 ctv, gula/VS-SI, 56 briljantslipade diamanter ca 0,42 ctv, ca TW(F-G)/VS-SI, stl 17,5 mm, vikt 5,5 g.

Utrop: 45 000 kr

RING, platina/18K guld, ovalslipad diamant 0,48 ct, ca Yellow(Y-Z)/VS2, 20 briljantslipade diamanter ca 0,09 ctv, gula/VS-SI, 32 briljantslipade diamanter ca 0,75 ctv, ca TW(F-G)/VS, stl 16,75 mm, vikt 5,7 g.

Utrop: 25 000 kr

H. STERN, collier, 14K rodierat guld, ovalslipad safir ca 7,20 ct, 10 briljantslipade diamanter ca 0,58 ctv, ca TW/VS, längd 42 cm, vikt 45,5 g, kuvertetui.

34 500 kr

Utrop: 33 000 kr

RING, 18K vitguld, delvis förgylld, kuddslipad diamant 1,02 ct, Fancy Orange-Brown/SI2, certifikat GIA 5171421784, 60 briljantslipade diamanter ca 0,62 ctv, ca TW-W(F-H)/VS-SI, stl 16,75 mm, vikt 5,4 g, en av de mindre briljantslipade diamanterna har skadad på kronan.

Utrop: 33 000 kr