81 - 100 av 329
1...456...17 Gå till
Sortering

Avslutad | Moderna – Lördag 9 november 2019

Klubbad för

Smycken Collier

LANTZ. collier, sterlingsilver, stavlänk, Stockholm 1980, längd 74 cm, vikt 67,2 g.

1 000 kr

Utrop: 1 000 kr

Visa vara

Smycken Armband

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 112 briljantslipade diamanter ca 1,10 ctv, ca TW-W/VS, längd 17,5 cm, vikt 4,9 g.

12 400 kr

Utrop: 13 800 kr

Visa vara

Smycken Alliansring

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 28 navettslipade diamanter ca 1,84 ctv, ca TW(G)/VS, stl 17 mm, vikt 4,0 g.

14 000 kr

Utrop: 16 000 kr

Visa vara

Smycken Hänge med kedja

BVLGARI, hänge med läderrem, 18K guld/stål, pärlemor, onyx, längd 39 cm, vikt 31,6 g, fordral, originaletui.

Återropad

Utrop: 7 600 kr

Visa vara

Smycken Ring

GEORG JENSEN, ring, 18K trefärgat guld, Fusion, 3 delar, design Nina Koppel, 24 briljantslipade diamanter ca 0,48 ctv ca TW/VS, stl 18,25 mm (55), vikt 15,9 g, originaletui.

18 000 kr

Utrop: 20 000 kr

Visa vara

Smycken Hänge

GERT THYSELL, hänge, silver, ametist, Gussi, Malmö 1969, längd 56 mm, bredd 50 mm vikt 13,8 g, sprickor på ametisten.

Återropad

Utrop: 700 kr

Visa vara

Smycken Ring

GERT THYSELL, ring, silver, ametist, Gussi, Malmö 1968, stl 16,25 mm, vikt 7,5 g mindre sprickor på ametisten.

Återropad

Utrop: 400 kr

Visa vara

Smycken Armring

GERT THYSELL, armring, silver, ametist, öppningsbar, Gussi, Malmö 1968, mått 63x57 mm, vikt 26,7 g, sprickor på ametisten.

700 kr

Utrop: 800 kr

Visa vara

Smycken Armband

TRESOR PARIS, armband, 18K vitguld, keramiska kulor ca 10 mm, 120 briljantslipade diamanter ca 1,80 ctv, ca TW-W(F-H)/VS, längd 19,5 cm, vikt 50,0 g, bucklor på låset.

Återropad

Utrop: 10 000 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, 18K vitguld, delvis förgylld, triangelslipad diamant 1,18 ct, Fancy Light Yellow/VS2, GIA report 16844621, briljantslipade gula diamanter ca 0,20 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW/VS-SI, stl 17 mm, vikt 6,5 g, en av de små gula diamanterna är skadad och några har nagg.

Återropad

Utrop: 49 000 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, 18K vitguld, hjärtslipad diamant ca 1,50 ct, ca TCa(L)/SI1, 35 briljantslipade svarta diamanter ca 0,25 ctv, stl 16,75 mm, vikt 2,5 g, en svart diamant trasig och flera med nagg.

Återropad

Utrop: 38 000 kr

Visa vara

Smycken Örhängen

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 576 briljantslipade diamanter ca 8,50 ctv, ca TW-Cr(F-J)/VS-P, vikt 10,1 g, stift, flera diamanter med nagg.

Återropad

Utrop: 60 000 kr

Visa vara

Smycken Ring

3 ST RINGAR, 18K guld, varav en svartrodinerad, rubiner ca 0,76 ctv, rosa och orangea safirer ca 1,51 ctv, stl 16,5 mm, vikt 5,3 g.

Återropad

Utrop: 6 700 kr

Visa vara

Smycken Enstensring

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 1,00 ct, ca TW(G)/P1, stl 16,75 mm, vikt 2,9 g.

Återropad

Utrop: 32 000 kr

Visa vara

Smycken Ring

RINGAR, 3 st, 18K guld/roséguld/vitguld, 63 briljantslipade diamanter ca 0,39 ctv, ca TW-W(F-H)/SI-P, stl 17 mm, vikt 7,1 g, några diamanter har nagg.

Återropad

Utrop: 7 600 kr

Visa vara

Smycken Armband

ARMBAND, 18K vitguld, delvis svartrodinerad, onyxkulor ca 10,5 mm, svarta briljantslipade diamanter ca 1,80 ctv, ställbar längd, vikt 28,6 g.

6 400 kr

Utrop: 7 200 kr

Visa vara

Smycken Örringar

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 250 briljantslipade diamanter ca 5,00 ctv, ca TW-W/SI-P, diameter 35 mm, vikt 15,3 g, creoler.

Återropad

Utrop: 45 000 kr

Visa vara

Smycken Enstensring

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,51 ct, River(D)/P1, dossier GIA 7221631666, stl 17 mm, vikt 2,8 g.

Återropad

Utrop: 10 000 kr

Visa vara

Smycken Enstensörhängen

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 briljantslipade diamanter 1,40 ctv ca LBR-LY/SI2, stift, vikt 0,8 g, snurrebussar med gummi.

12 000 kr

Utrop: 13 600 kr

Visa vara

Smycken Armband

ARMBAND, 18K svartrodinerat guld, 68 svarta diamanter ca 1,00 ctv, längd 18 cm, vikt 6 g.

7 300 kr

Utrop: 8 000 kr

Visa vara

Om auktionen