21 - 40 av 329
123...17 Gå till
Just nu klubbas Lilla Smycken online. Gå in här

Avslutad | Moderna – Lördag 9 november 2019

Klubbad för

OLE LYNGGAARD, ring, Love, 18K vitguld, nr 5, design Charlotte Lynggaard, 3 briljantslipade diamanter 0,06 ctv, ca TW/VS, stl 18,25 mm, vikt 12,2 g, slitage.

Utrop: 6 600 kr

RINGAR, 2 st, 18K vitguld, 22 briljantslipade diamanter ca 0,44 ctv, ca TW/VS, Ädelsmedsateljé I Nyköping, stl 18,5 mm, vikt 16,6 g.

7 500 kr

Utrop: 8 500 kr

RAUFF, collier, sterlingsilver, turkos lackerad stålvajer, längd 114 cm, vikt 25,5 g.

500 kr

Utrop: 550 kr

OLE LYNGGAARD, ring, hjärta, 18K vitguld, design Charlotte Lynggaard, 8 briljantslipade diamanter 0,08 ctv, ca TW/VS, stl 17,75 mm, vikt 8,3 g, originaletui, slitage.

7 000 kr

Utrop: 7 700 kr

OLE LYNGGAARD, ring, Love, 18K guld, nr 4, design Charlotte Lynggaard, stl 18,25 mm, vikt 13,3 g, slitage.

5 000 kr

Utrop: 5 500 kr

5 000 kr

Utrop: 5 500 kr

RING, 18K guld, Astrid Björk, iolit, ametist och safir, stl 16,5+ mm, vikt 7,3 g.

Utrop: 3 800 kr

SANDBERG, kedja/hänge, silver/18K guld, längd 84 cm, hänge, Blomma, silver/18K guld, höjd 3,5 cm, vikt 54,3 g, originaletui till hänge.

5 500 kr

Utrop: 6 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 prinsess- 8 briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW-W/VS-SI, stift, höjd ca 7,5 mm, vikt 2,8 g.

9 200 kr

Utrop: 10 600 kr

PANDORA, armband, sterlingsilver/14K guld, längd 19 cm, vikt 14,4 g, etui.

1 500 kr

Utrop: 1 600 kr

EFVA ATTLING, ring, sterlingsilver, rökkvarts, Love bead grande, stl 17 mm, vikt 7,8 g, etui.

1 300 kr

Utrop: 1 400 kr

GEORG JENSEN, collier, sterlingsilver, Sautoir, svart agat, längd ca 102 cm, vikt 35,1 g, etui.

2 300 kr

Utrop: 1 900 kr

TIFFANY & CO, manschettknappar, 14K guld, diameter 14,4 mm, vikt 10,0 g, etui.

3 200 kr

Utrop: 3 500 kr

GEORG JENSEN, hänge/kedja, sterlingsilver, nr 251A, Heart balls, Allan Scharff, Danmark, längd 42 cm, vikt 8,3 g.

Utrop: 1 300 kr

HÄNGE, 18K guld, elefant, längd 3,5 cm, vikt 12,5 g.

Utrop: 5 400 kr

BVLGARI, örhängen, B-Zero1, 18K vitguld, 26 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW/VS, vikt 15,1 g, originaletui och kartong.

24 500 kr

Utrop: 21 000 kr

LAPPONIA, hänge/kedja, stelringsilver, design Björn Weckström, Finland 1978 och 1979, längd 48 cm, vikt 16,3 g.

850 kr

Utrop: 900 kr

BJÖRN WECKSTRÖM, manschettknappar, 18K guld, ca 17×12 mm, vikt 14,5 g. (d)

Utrop: 8 200 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 1,01 ct, ca TW(G)/SI2, HRD Jewellery report J190000060261, stl 17 mm, vikt 2,4 g, gravyr.

Utrop: 43 000 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljantslipade diamanter 1,01 ct, TW(F-G)/VS1, GIA dossier 5202602429, 2201602235, stift, vikt 1,7 g.

25 000 kr

Utrop: 27 000 kr