241 - 260 av 321
1...121314...17 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 21 december 2019

Klubbad för

Utrop: 12 000 kr

OLE LYNGGAARD, ring, Kuglering,18K guld, 12 briljantslipade diamanter 0,09 ctv, ca TW/VS, rosenkvarts, rökkvarts, stenarna går att skruva av, en onyxkula medföljer, stl 16,5 mm, vikt 13 g.

14 000 kr

Utrop: 16 000 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,70 ct, ca W(H)/VVS-VS, längd 42 cm, vikt 6,8 g, mindre nagg på kuletten.

Utrop: 19 000 kr

TENNISARMBAND, 18K roséguld, 62 briljantslipade diamanter ca 1,86 ctv, ca TW-Ca(G-M)/SI-P, längd 18 cm, vikt 7,0 g, en diamant med mindre skada, ett fåtal diamanter med nagg.

9 100 kr

Utrop: 6 900 kr

SLÄT RING, platina (950), stl 17,25 mm, vikt 3,8 g.

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr

ENSTENSRING, platina (950), briljantslipad diamant 0,90 ct, Cr(J)/VS2, GIA laserinskription 5186562229, stl 17 mm, vikt 3 g.

21 000 kr

Utrop: 24 000 kr

EFVA ATTLING, enstensörhängen, 18K guld, 2 briljantslipade diamanter ca 0,24 ctv ca TW/VS, Star Stud Ear, 2,1 g, stift, originaletui, ask och påse, beskrivning från Efva Atlling Stockholm.

4 800 kr

Utrop: 5 500 kr

TIFFANY & CO, hänge, silver, Elsa Peretti, höjd 29 mm, vikt 10,7 g.

750 kr

Utrop: 400 kr

ARMBAND, rostfritt stål, briolettslipad svart diamant 3,59 ct, Tresor Paris, ställbar längd.

2 800 kr

Utrop: 3 200 kr

RING, 18K vitguld, smaragdslipad diamant 1,03 ct, Fancy Light Yellow/P1, GIA certifikat 1196331581, 56 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW-W(F-H)/VS-SI, stl 17 mm, vikt 5,3 g, några diamanter har nagg.

Utrop: 30 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, safirer ca 1,00 ctv, Tresor Paris, diameter 6 mm, vikt 2,1 g, stift, flera safirer har nagg.

Utrop: 4 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, rubiner ca 1,02 ctv, Tresor Paris, diameter 6 mm, vikt 2,1 g, stift, flera rubiner har nagg.

Utrop: 4 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 135 briljantslipade svarta diamanter ca 1,00 ctv, diameter 15 mm, vikt 5,1 g, huggies, en diamant saknas och några med nagg.

Utrop: 4 500 kr

RING, 18K vitguld, 119 briljantslipade svarta diamanter ca 1,00 ctv, stl 16,25 mm, vikt 3,4 g, flera diamanter med nagg och skador.

Utrop: 4 500 kr

RING, 18K vitguld, 79 briljantslipade svarta diamanter ca 0,50 ctv, stl 16,75 mm, vikt 1,8 g, flera diamanter har nagg.

Utrop: 2 600 kr

RING, 18K vitguld, droppslipad diamant ca 1,06 ct, ca TW(G)/SI2, 139 briljantslipade diamanter ca 1,25 ctv, ca TW-Cr(F-J)/SI-P, stl 16,25 mm, vikt 2,8 g, några sidostenar har nagg och skador.

Utrop: 50 000 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 1,00 ct, ca TCa(K)/SI2, stl 17,25 mm, vikt 3,4 g, diamanten har inneslutningar som når ytan.

Utrop: 30 000 kr

Utrop: 12 400 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,75 ctv, ca TW(F)/P1, 80 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW-W(F-H)/VS-SI, stl 17,25 mm, vikt 4,0 g.

21 000 kr

Utrop: 24 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 56 briljantslipade svarta diamanter ca 0,60 ctv, 34 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TCr-TCa(I-L)/SI-P, bruna serien, höjd 20 mm, vikt 2,3 g, stift, några diamanter med nagg och skador.

Utrop: 4 200 kr