301 - 320 av 321
1...151617 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 21 december 2019

Klubbad för

RING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca W-TCa/VS-SI, stl 17,25 mm, vikt 6,9 g.

Utrop: 6 900 kr

CHANEL, ring, Coco Crush, 18K guld, refnr. W21242, stl 17 mm (54), vikt 6,8 g, etui, ytterkartong, smyckespåse.

10 600 kr

Utrop: 8 200 kr

LAPPONIA, ring, Jaara´s Dream, sterlingsilver, design Björn Weckström, Finland 1973, stl 17,25 mm, vikt 28,1 g.

2 000 kr

Utrop: 2 300 kr

GEORG JENSEN, örhängen, Spirit, sterlingsilver, rökkvarts, höjd 26 mm, vikt 3,3 g, krokar, originalpåse.

1 000 kr

Utrop: 800 kr

THERESIA HVORSLEV, ring, silver, Mema, Lidköping 1975, justerbar storlek, vikt 14,2 g.

800 kr

Utrop: 700 kr

ARMBAND, svarta opaler, svarta diamanter, silver och diamanter, elastiskt, By Jodi, längd 19 cm, några opaler med spickor och nagg.

Utrop: 1 700 kr

BERTIL KEMPE, hänge med kedja, silver, signerad, Västerås 1974, höjd 11 cm, längd 74 cm, vikt 31,4 g. (d)

700 kr

Utrop: 500 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW-W(G-H)/P, vikt 1,0 g, stift.

4 500 kr

Utrop: 5 000 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,50 ct, ca TW(G)/P1, 54 briljantslipade diamanter ca 0,35 ctv, ca TW-W(F-H)/VS-SI, stl 17 mm, vikt 3,4 g, mittstenen med skada på rondisten och en sidosten med skada på kronan.

Utrop: 11 500 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,70 ct, ca W(H)/P1, 48 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW-W(F-H)/VS, stl 16,75 mm, vikt 3,8 g.

Utrop: 20 000 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 1,00 ct, ca Cr(J)/P1, stl 17,25 mm, vikt 3,1 g, diamanten har inverterade naturaler på rondisten.

Utrop: 23 000 kr

RING, 18K vitguld, 63 briljant- och baguetteslipade diamanter ca 1,50 ctv, ca TW-TCr(G-I)/VS-SI, stl 17+ mm, vikt 5,7 g, två briljantslipade diamanter har skada på rondisten.

Utrop: 15 000 kr

Utrop: 22 000 kr

RING, 18K vitguld, radiantslipad diamant 1,14 ct, Fancy Dark Brown-Greenish Yellow/SI1, GIA certifikat 15883049, 114 briljantslipade diamanter ca 0,80 ctv, ca TW-W(F-H)/VS, stl 17,25 mm, vikt 6,1 g, några diamanter har nagg.

Utrop: 33 000 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,25 ct, ca TCr(I)/P, 34 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca TW-TCr(F-I)/VS-SI, stl 16,75 mm, vikt 2,2 g, en sidosten skadad.

Utrop: 4 600 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 9 briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW-Cr(G-J)/SI, stl 16,75 mm, vikt 4,7 g.

Utrop: 12 400 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 1,12 ct, ca TCa(K)/P1, 18 briljantslipade diamanter ca 0,15 ctv, ca TW-Cr(G-J)/VS-P, stl 17,25 mm, vikt 4,3 g, mittstenen har liten skada på rondisten och extra fasett vid rondisten, några sidostenar har nagg.

Utrop: 25 000 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,60 ct, ca W(H)/P1, 40 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca TW-TCr(F-I)/VS-SI, stl 16,75 mm, vikt 2,7 g, mittstenen har inneslutning som når ytan samt nagg och stor natural på kronan.

Utrop: 12 000 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,50 ct, ca W(H)/P1, 46 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW-W(F-H)/VS, stl 17 mm, vikt 3,6 g.

Utrop: 13 500 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,25 ct, ca TW(F)/P, 50 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca TW-TCa(F-K)/VS-P, stl 16,75 mm, vikt 2,6 g, några sidostenar med nagg.

Utrop: 5 800 kr