201 - 217 av 217
1...91011 Gå till
Sortering

Avslutad | Valentin – Lördag 8 februari 2020

Klubbad för

Smycken Manschettknappar

MANSCHETTKNAPPAR, 18K vitguld, 2 triangulärt slipade diamanter ca 0,80 ctv, ca TW/P, 4 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca W/VS, vikt 10,7 g.

7 600 kr

Utrop: 6 900 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, 18K vitguld, droppslipad diamant 0,38 ct, Fancy Intense Yellow/P1, GIA certifikat 16747478, 24 briljantslipade diamanter ca 0,24 ctv, ca TW-W/VS, stl 16,75 mm, vikt 2,3 g.

Återropad

Utrop: 12 400 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, platina/18K roséguld, briljantslipad diamant 1,00 ct, Very Light Pinkish Brown/SI2, GIA certifikat 1186175055, 22 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, rosa/SI-P, 38 briljantslipade diamanter ca 0,86 ctv, ca TW/VS, stl 16,75 mm, vikt 6,3 g, fyra av de små rosa diamanterna har skada på kronan och några med nagg.

Återropad

Utrop: 55 000 kr

Visa vara

Smycken Enstensörhängen

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljanter ca 0,35 ctv, ca TW/VVS, stift.

3 700 kr

Utrop: 4 200 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, 18K guld, briljantslipade diamanter ca 2,50 ctv, ca TW/VS, stl 18,5 mm, vikt 16,1 g, en diamant skadad, svaga fattningar.

Återropad

Utrop: 17 000 kr

Visa vara

Smycken Armband

ARMBAND, 18K vitguld, 2581 briljantslipade diamanter ca 18,00 ctv, ca TW-TCr/VVS-VS, längd 19/20 cm, vikt 25,1 g, två länkar öppningsbara, svaga fattningar, en diamant saknas och flera med nagg och skador.

Återropad

Utrop: 130 000 kr

Visa vara

Smycken Carmoséring

CARMOSÉRING, platina, 8 briljantslipade diamanter ca 0,65 ctv, ca W/VS, stl 17,25 mm, vikt 2,6 g.

Återropad

Utrop: 5 200 kr

Visa vara

Smycken Örhängen

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 droppslipade diamanter 2,28 ctv, Light Yellow(W-Z)/VVS1-VVS2, inskription GIA 7266268791 och 2185395733, 58 dropp- smaragd- navett- och briljantslipade diamanter ca 14,65 ctv, ca TCa(L)-Fancy Yellow/VVS-P, höjd 8,7 cm, vikt 22,3 g, stift med clips.

Återropad

Utrop: 160 000 kr

Visa vara

Smycken Örhängen

ÖRHÄNGEN, platina, droppslipade diamanter 1,00 ctv, River(D)/VS1, GIA Dossier 2256856656 och 5266205563, 88 briljantslipade diamanter ca 1,30 ctv, ca River-W/VS-SI, höjd 3,0 cm, vikt 6,3 g, krokar.

Återropad

Utrop: 36 000 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, 18K vitguld, ovalslipad blå spinell ca 1,70 ct, 4 briljantslipade diamanter ca 0,12 ctv, ca TW/VS, Helsingborg 1990, stl 17,25 mm+, vikt 6,6 g, spinell med skada på paviljongen.

2 700 kr

Utrop: 3 000 kr

Visa vara

Smycken Hänge med kedja

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, 24 briljantslipade diamanter ca 0,74 ctv, ca W-TCa(H-K)/P, höjd 22 mm, längd på kedja 46 cm, vikt 3,5 g.

Återropad

Utrop: 7 200 kr

Visa vara

Smycken Hänge med kedja

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, fasetterad ovalslipad tanzanit ca 0,70 ct, briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, ca W-TCa(H-K)/P, höjd 15 mm, längd på kedjan 41 cm, vikt 2,0 g.

2 600 kr

Utrop: 2 900 kr

Visa vara

Smycken Hänge med kedja

HÄNGE MED KEDJA, 18K guld, hjärta, briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca W-TCr(H-I)/P, höjd 15 mm, längd på kedja 41 cm, vikt 1,8 g.

2 500 kr

Utrop: 2 800 kr

Visa vara

Smycken Enstensörhängen

ENSTENSÖRHÄNGEN, 14K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TCa(K-L)/P, bruna serien, vikt 0,8 g, stift, båda diamanterna har naturlig hålighet på bordet, ena diamanten har nagg vid rondist och på kuletten.

Återropad

Utrop: 2 800 kr

Visa vara

Smycken Hänge med kedja

HÄNGE/KEDJA, hjärta, 14K vitguld, 34 baguetteslipade diamanter ca 0,18 ctv, ca W-Cr(H-J)/SI-P, längd 41 cm, vikt 2,6 g, några diamanter har nagg.

1 000 kr

Utrop: 1 100 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, 18K vitguld, 23 briljantslipade diamanter ca 0,36 ctv, ca TW-W(G-H)/VS-SI, stl 17,5 mm, vikt 8,5 g.

Återropad

Utrop: 5 500 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, 18K vitguld, smaragdslipad smaragd ca 0,53 ct, 32 briljant- och åttkantslipade diamanter ca 0,42 ctv, ca TW-TCr(G-I)/VS, stl 17,25 mm, vikt 5,5 g, smaragden har inneslutning som når ytan, en diamant har nagg.

Återropad

Utrop: 4 500 kr

Visa vara

Om auktionen