21 - 40 av 215
123...11 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 4 januari 2020

Klubbad för

Klockor Chanel

CHANEL, J12, Cal ETA 956.612, Serie nr. C.X.R.56528, Ref nr. H1625, unisex, 33 mm, svart high-tech ceramic, quartz, safirglas (nagg/repor), datum, diamanturtavla (12 st.), skadad krona, originallänk, viklås i stål, Ref nr. H2000, cert, september 2015, box, ytterkartong.

14 000 kr

Utrop: 13 000 kr

CERTINA, DS Prime, Ref nr. 538.7133.48, Boett nr. TKO-BC-11857 / 316L, kronograf, damur, 34 mm, stål, quartz, safirglas, datum, pärlemorurtavla, briljantkrans (56 st. TW/SI, ca 0,40 ctv), originallänk, viklås, Ref nr. 56313-TKO, ca 2005.

Utrop: 3 900 kr

LONGINES, Dolce Vita, Cal 176, Serie nr. 32754293, Ref nr. L655.4.76.2, Boett nr. L5.655.4, herrur, 26 x 32 (40) mm, stål, quartz, safirglas, liten sekundvisare, originallänk, viklås, Ref nr. L600075173, ca 2006.

3 400 kr

Utrop: 2 700 kr

Klockor Montblanc

MONTBLANC, Star, GMT, Cal 4810 503 (ETA 7754), Serie nr. PL 477051, Ref nr. M29137, Boett nr. 7067, kronograf, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, 24-timmarsvisning, två tidzoner, utbytta visare, glasbaksida, originallänk, viklås, Ref nr. PMLJ, cert, oktober 2010, box, ytterkartong.

9 000 kr

Utrop: 9 500 kr

Klockor Porsche Design

PORSCHE DESIGN by IWC, (T Swiss Made T), "Tachymeter", kronograf (defekt), herrur, 36 mm, Cal 630, Serie nr. 2459976, Boett nr. 2428546 / 3732, titan, quartz, safirglas (nagg), datum, skadad urtavla, integrerad originallänk, viklås, ca 1989.

4 800 kr

Utrop: 2 700 kr

SEIKO, damur, 29 mm, Cal 2517B, Serie nr. 080296, Boett nr. 2517-3300, stål, automatisk, plexiglas, datum, originallänk, viklås, ca 1970.

1 000 kr

Utrop: 1 100 kr

TAG HEUER, 2000, Professional (200 Meters), Cal 2.97, Serie nr. BP4787, Boett nr. WK1313, damur, 28 mm, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. BA0313/3053 G, ca 2000.

3 100 kr

Utrop: 1 700 kr

TAG HEUER, Link, Professional (200 METERS), Cal 1.00, Serie nr. MH3849, Ref nr. WT1112.BA0550, Boett nr. WT1112, herrur, 41 mm, stål, quartz, safirglas, defekt dykring, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. MO-G3 / BA0550-0, ca 2000.

Utrop: 4 400 kr

TISSOT, T-Touch Expert, Serie nr. 14BC0464532, Ref nr. T013.420.44.202.00, Boett nr. T013420 A, herrur, 43,6 mm, analog/digital, titan, quartz, safirglas, originallänk, viklås, Ref nr. T013420 A, cert, november 2017, box, ytterkartong.

4 300 kr

Utrop: 2 700 kr

OMEGA, Genève, Megaquartz (32 KHz), Cal 1310, Serie nr. 37474250, Ref nr. ST 196.0030, Boett nr. 196.0030 (HF), herrur, 39 mm, stål, stämgaffel, plexiglas, dag, datum, defekt, ca 1973, metallänk ej original.

2 100 kr

Utrop: 1 100 kr

OMEGA, Genève (T Swiss Made T), Cal 565, Serie nr. 32943902, Ref nr. ST 166.0041, Boett nr. 166.041 (LL), herrur, 34 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, defekt, ca 1970, metallänk ej original.

1 800 kr

Utrop: 1 100 kr

OMEGA, Seamaster (Swiss Made T), Cal 562, Serie nr. 22241390, Ref nr. ST 166.0002, Boett nr. 166.002 (SGR), herrur, 34,5 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum (defekt), skadad urtavla, ca 1965, metallänk ej original.

1 700 kr

Utrop: 1 700 kr

OMEGA, Seamaster, De Ville, Cal 600, Serie nr. 21206805, Ref nr. CD 135.0020, Boett nr. 135.020 (C.B), herrur, 34,5 mm, guld på stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1964.

3 300 kr

Utrop: 2 400 kr

Klockor Zodiac

ZODIAC, herrur, 34,5 mm, Cal 70-72, Serie nr. 19460, Boett nr. 529780 / 725.302, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, bucklor bakboett, läderband, ca 1965.

3 000 kr

Utrop: 2 900 kr

OMEGA, Seamaster, De Ville (-T Swiss Made T-), Cal 613, Serie nr. 31291805, Ref nr. CD 136.0020, Boett nr. 136.020 SP (C.B), herrur, 34 mm, guld på stål, manuell, plexiglas, datum, läderband, ca 1969.

4 600 kr

Utrop: 2 700 kr

TISSOT, Visodate, Cal ETA 2836-2, Ref nr. T019.430.36.051.01, Boett nr. T019430 B / 10BC0833377, herrur, 40 mm, doublé, automatisk, safirglas (nagg), dag, datum, glasbaksida, läderband, viklås, ca 2013, box.

1 600 kr

Utrop: 1 300 kr

Klockor Record

RECORD WATCH Co, Geneve, Cal 811, Boett nr. 270023, herrur, 22 x 31 (38,5) mm, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, gravyr, läderband, ca 1940.

3 200 kr

Utrop: 1 100 kr

GÜBELIN, herrur, 24 x 28 (39,5) mm, Boett nr. 120057, 18K guld, manuell, plexiglas, urtavla ej signerad, skadad urtavla, formverk, buckla boett, läderband, ca 1945.

Utrop: 4 200 kr

OMEGA, Genéve, Cal 1030, Serie nr. 38669473, Ref nr. CD 136.9020, Boett nr. 1181 / 136.9020, herrur, 35,5 mm, guld på stål, manuell, plexiglas, datum, läderband, originalspänne i doublé, ca 1974, box.

3 900 kr

Utrop: 2 200 kr

ZENITH, damur, 22 mm, Boett nr. 46.0690.106 V, guld/stål, quartz, plexiglas, datum, läderband, originalspänne i doublé, ca 1980, box.

1 300 kr

Utrop: 1 400 kr