161 - 180 av 215
1...891011 Gå till
Sortering
Just nu klubbas Allmänna online. Gå in här

Avslutad | Klockor – Lördag 4 januari 2020

Klubbad för

Klockor Cartier

must de CARTIER, Tank, Cal 78-1 (ETA 2512-1), Boett nr. 3 226612, damur, 20,5 x 20 (28) mm, förgyllt silver (förgyllning delvis bortnött), manuell, mineralglas, skadad urtavla, läderband, ca 1985.

Återropad

Utrop: 2 900 kr

Visa vara

Klockor Movado

MOVADO, Sport, "Francois Borgel Case", Cal 125, Boett nr. A1127618 / 18127, herrur, 33,5 mm, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, ca 1955.

Återropad

Utrop: 1 000 kr

Visa vara

Klockor Baume&Mer

BAUME & MERCIER, Geneve, Catwalk, Cal 5057, Serie nr. 2872703, Ref nr. MV045197, damur, 24 x 26 (32) mm, stål, quartz, safirglas (nagg/repor), integrerad originallänk, viklås, Ref nr. PBCB, längd 160 mm, ca 2000.

Återropad

Utrop: 1 900 kr

Visa vara

Klockor Zenith

ZENITH, "- Swiss Made -", Cal 2562 PC, Boett nr. 352D302, herrur, 34 mm, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, gravyr, ca 1970, metallänk ej original.

4 500 kr

Utrop: 3 900 kr

Visa vara

Klockor Omega

OMEGA, Genève, Dynamic (- T Swiss Made T -), Cal 752, Serie nr. 28033087, Ref nr. ST 166.0079, Boett nr. 166.079, herrur, 41,5 x 37 mm, stål, automatisk, plexiglas, dag, datum (svenska), läderband, ca 1969.

2 600 kr

Utrop: 2 200 kr

Visa vara

Klockor Raymond Weil

RAYMOND WEIL, Geneve, Amadeus 200, Boett nr. 9205, herrur, 34,5 mm, doublé (skadad), quartz, safirglas, datum, integrerad originallänk (doublé skadad), cert, augusti 1996, box (ej komplett).

Återropad

Utrop: 1 000 kr

Visa vara

Klockor Omega

OMEGA, Genève, Cal 601, Serie nr. 31260067, Ref nr. MD 131.019, Boett nr. 131.019 SP, herrur, 34 mm, doublé (20 micron, skadad), manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1969.

1 600 kr

Utrop: 1 100 kr

Visa vara

Klockor Raymond Weil

RAYMOND WEIL, Geneve, Tango (T Swiss Made T), Serie nr. Y 004376, Boett nr. 5560, herrur, 36 mm, stål, quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, urverk ej signerat, originallänk, ca 2000.

1 200 kr

Utrop: 1 300 kr

Visa vara

Klockor Maurice Lacroix

MAURICE LACROIX, Masterpiece Le Chronographe, Cal ML 106, Serie nr. AO70152, Ref nr. MP7128-SS001-320, Boett nr. MP 7128, kronograf, herrur, 45 mm, stål, manuell, safirglas, glasbaksida, läderband, viklås, Ref nr. 508-000031, cert, april 2013.

Återropad

Utrop: 19 000 kr

Visa vara

Klockor Raymond Weil

RAYMOND WEIL, Geneve, Nabucco, "Base 1000", Cal ETA 7753, Serie nr. V017192, Ref nr. 7810-BSF-05207, Boett nr. 7810, kronograf, herrur, 46 mm, svart PVD/stål/titan/kolfiber, automatisk, safirglas, datum, skadad boett, läderband, viklås, 2 st. manchettknappar, ca 2009, box (skadad).

Återropad

Utrop: 8 900 kr

Visa vara

Klockor Omega

OMEGA, Genève (Swiss Made), Cal 1012, Serie nr. 37714031, Ref nr. BD 166.9163, Boett nr. 1669163-1, herrur, 34 mm, 14K guld, automatisk, plexiglas, datum, gravyr, ca 1973, metallänk ej original.

4 600 kr

Utrop: 3 600 kr

Visa vara

Klockor Longines

LONGINES, herrur, 34 mm, Cal 12.68Z, Serie nr. 10898236, Boett nr. 6850-2 / 67, guld på stål, manuell, plexiglas, defekt, skadad urtavla, gravyr, ca 1960.

900 kr

Utrop: 1 000 kr

Visa vara

Klockor Omega

OMEGA, Seamaster, Cal 285, Serie nr. 17887658, Ref nr. CK 14390, Boett nr. 14390-8-SC (CSP), herrur, 35 mm, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1959.

3 000 kr

Utrop: 1 400 kr

Visa vara

Klockor Chopard

CHOPARD, Geneve, Cal ETA 2412, Boett nr. 400124, damur, 17 mm, 18K vitguld, manuell, safirglas, skadad urtavla, integrerad originallänk, längd 163-168 mm, totalvikt 29,4 gram, ca 1975, box.

Återropad

Utrop: 9 500 kr

Visa vara

Klockor Omega

OMEGA, Seamaster, Cal 285, Serie nr. 18981227, Ref nr. KO 14390, Boett nr. 14390-5SC, herrur, 35 mm, guld på stål, manuell, plexiglas, defekt, ca 1961, metallänk ej original.

2 800 kr

Utrop: 1 000 kr

Visa vara

Klockor Omega

OMEGA, Seamaster 30, Cal 286, Serie nr. 21074499, Ref nr. ST 135.0007, Boett nr. 135.007-64, herrur, 35 mm, stål, manuell, plexiglas (skadat), skadad urtavla, skadade visare, skadad bakboett (repor), ca 1964.

2 700 kr

Utrop: 1 100 kr

Visa vara

Klockor Frederique Constant

FREDRIQUE CONSTANT, Geneve, Vintage Rally Healey, GMT, Cal FC-350 (SW 200-1), Ref nr. FC-350CH5B4, herrur, 42 mm, doublé, automatisk, safirglas, datum, 24-timmarsvisning, glasbaksida, läderband, originalspänne, ca 2014, Limiterad och numrerad (Nr. 0206/2888).

Återropad

Utrop: 9 500 kr

Visa vara

Klockor Baume&Mer

BAUME & MERCIER, Capeland, "Tachymeter", "Telemeter", Cal ETA 7750, Serie nr. 5546177, Ref nr. MOA10065/M0A10065, Boett nr. 65716, kronograf, herrur, 44 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, läderband, viklås, ca 2018, box, ytterkartong.

Återropad

Utrop: 26 000 kr

Visa vara

Klockor Zenith

ZENITH, herrur, 34 mm, Cal 22.6, Boett nr. 30.2760.226, 18K, quartz, safirglas, datum, gravyr, läderband, originalspänne i doublé, ca 1997.

4 100 kr

Utrop: 3 700 kr

Visa vara

Klockor Cartier

must de CARTIER, VLC, Cal 81, Boett nr. 18 005701, damur, 24 mm, förgyllt silver, quartz, mineralglas, integrerat läderband, originalspänne i gulmetall, cert (ej komplett), ca juli 1982, box.

3 400 kr

Utrop: 3 200 kr

Visa vara

Om auktionen