1 - 20 av 231
123...12 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 1 februari 2020

Klubbad för

CERTINA, DS-2, Super PH 1000 M, Cal 25-651, Serie nr. 8267444, Boett nr. 5801.302 (HF), herrur, 45 mm, stål, automatisk, mineralglas, datum, skadad urtavla, gummiband (Tropic), ca 1970.

12 000 kr

Utrop: 11 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Submariner (1000ft=300m), Chronometer, "Rehaut RRR", Ref nr. 14060 M, Serie nr. 96A51539, Cal 3130, Verk nr. 3 3838642, Boett nr. 2160, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), Fliplocklänk, viklås, Ref nr. 93150-CX3/501 B, cert, februari 2012, box, ytterkartong.

67 000 kr

Utrop: 47 000 kr

LONGINES, Hydro Conquest (300m/1000Ft), Cal L633 (ETA 2824-2), Serie nr. 45537520, Ref nr. L3.642.3.56.7 Boett nr. L3.642.3, herrur, 39 mm, bicolour, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. L600146312, cert, oktober 2017, box, ytterkartong.

7 300 kr

Utrop: 7 500 kr

OMEGA, Seamaster (150m/500ft), Aqua Terra 150M, "15´000 Gauss", Chronometer, Cal 8508, Verk nr. 86771057, Serie nr. 86771057, PIC nr. 231.10.42.21.01.002, herrur, 41,5 mm, stål, automatisk (Co-Axial), safirglas, datum, glasbaksida, originallänk, viklås, Ref nr. 1567/693, cert, september 2014, box, ytterkartong.

Utrop: 36 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Chronometer, Ref nr. 116000, Serie nr. 0D5760W6, Cal 3130, Verk nr. 4T805821, Boett nr. 2080, herrur, 36 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg/repor), gravyr, Oysterlänk, viklås (Easylink), Ref nr. 70200A-K8X/733, cert, september 2017, box, ytterkartong (skadad).

36 000 kr

Utrop: 32 000 kr

BREITLING, Starliner (100M/330FT), Chronometre, Cal 71, Serie nr. 886447, Ref nr. B7134053, damur, 30 mm, bicolour, SuperQuartz, safirglas (repor), datum, pärlemorurtavla, briljantkrans (28 st TW/VVS, ca 0,56 ctv), integrerad Pilotlänk (stål/guld), viklås, Ref nr. T2105/360 D, cert, november 2005, box, ytterkartong.

26 000 kr

Utrop: 26 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss Made T), Chronometer, s.k. "Dégradé Diamond Dial", Ref nr. 69178, Serie nr. 8639141, Cal 2135, Verk nr. 197756, Boett nr. 69000A, damur, 26 mm, 18K guld, automatisk, safirglas (nagg/repor), datum, diamanturtavla (10 st. 8/10), Presidentlänk, viklås, Ref nr. 8570F-J11/68 B, totalvikt 72,2 gram, ca 1985.

47 000 kr

Utrop: 48 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (Swiss Made), Chronometer, Ref nr. 16200, Serie nr. F949610, Cal 3135, Verk nr. 3 0598050, Boett nr. 2080, herrur, 36 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg/repor), datum, Jubileelänk, viklås (1993), Ref nr. 62510H-R8/555 B, cert (ej daterat), ca 2003.

29 000 kr

Utrop: 30 000 kr

Klockor Oris

ORIS, Aquis Small Second, Date, (50 BAR/500M), Cal 743 (SW 220-1), Serie nr. 3343111, Ref nr. 01 743 7673 4159-07 8 26 01PEB, Boett nr. 7673, herrur, 46 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, liten sekundvisare, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 07 8 26 01PEB, ca 2014, box, ytterkartong.

7 600 kr

Utrop: 7 900 kr

OMEGA, Seamaster Professional (300m/1000ft), Chronometer, Cal 1120, Verk nr. 81379373, Serie nr. 81379373, PIC nr. 2254.50.00, Ref nr. SU 368.1640, Boett nr. 168.1640 (LL), herrur, 41 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), datum, heliumventil, originallänk, viklås, Ref nr. 1610/930, cert, april 2007, box, ytterkartong.

20 500 kr

Utrop: 14 000 kr

IWC, Schaffhausen, Aquatimer Chrono Edition ”La Cumbre Volcano”, Cal 89365, Serie nr. 3978208, Ref nr. 379505, Boett nr. 3993968, kronograf, herrur, 44 mm, svart stål/gummi, automatisk, safirglas, datum, flyback, integrerat gummiband med snabbfästen, originalspänne i stål, cert (ej komplett), ca april 2017, box. Limiterad till 500 exemplar.

Utrop: 49 000 kr

CERTINA, DS Action (200m), Cal ETA 2824-2, Serie nr. 13BC0316870, Ref nr. C013.407.11.041.00, Boett nr. C013407 A, herrur, 43,2 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, gummiband, originallänk, viklås, Ref nr. 61303 QTS-BC, ca 2014, box, ytterkartong.

2 900 kr

Utrop: 2 900 kr

SEIKO, Presage, Power Reserve, Cal 4R57A, Serie nr. 663021, Ref nr. SSA351J1, Boett nr. 4R57-00A0, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, gångreservsindikator, glasbaksida, originallänk, viklås, ca 2016.

2 900 kr

Utrop: 2 000 kr

SEIKO, Chronograph (100M), Serie nr. 679419, Ref nr. SKS535P1, Boett nr. 4T57-00G0, kronograf, herrur, 43 mm, stål, quartz, hardlexglas, datum, originallänk, viklås, ca 2016.

1 000 kr

Utrop: 1 100 kr

LONGINES, Heritage Chronographe, Cal L788.2 (ETA), Serie nr. 39496193, Ref nr. L2.776.4.21.3, Boett nr. 1363, enknappskronograf, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, läderband, originalspänne, cert (ej komplett), ca oktober 2013, träbox, ytterkartong.

12 000 kr

Utrop: 13 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Date (-T Swiss T-), Ref nr. 6917, Serie nr. 7135388, Cal 2030, Verk nr. 111020, Boett nr. 6900, damur, 26 mm, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum (defekt, slår ej om), skadad urtavla, defekt (akut servicebehov), Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523D.18-H5/468, ca 1983.

15 200 kr

Utrop: 11 000 kr

OMEGA, Constellation, Cal 1376, Serie nr. 90734544, PIC nr. 123.20.24.60.55.002, Boett nr. 795.1001 (LL), damur, 24 mm, stål/guld, quartz, safirglas, pärlemorurtavla med diamanter (12 st. 8/8, TW/VVS), integrerad originallänk (helstav), viklås, Ref nr. 6541/968, cert, december 2009, box, ytterkartong.

16 000 kr

Utrop: 17 000 kr

CERTINA, herrur, 33,5 mm, Cal 23-36, Serie nr. 291726, Boett nr. 4110.028, 18K guld, manuell plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1961.

3 300 kr

Utrop: 3 400 kr

ZENITH, herrur, 35 mm, Cal 120, Serie nr. 5074608, 14K guld, manuell, plexiglas, sekundvisare saknas, bucklor, läderband, ca 1960.

3 000 kr

Utrop: 2 900 kr

OMEGA, Seamaster Professional (300m/1000ft), Cal 1538, Serie nr. 90074613, PIC nr. 2264.50.00, Ref nr. SU 396.1640, Boett nr. 196.1640 (LL), herrur, 41 mm, stål, quartz, safirglas, datum (snabbjustering fungerar ej), heliumventil, originallänk, viklås, Ref nr. 1610/930, cert, november 2007, box, ytterkartong.

12 200 kr

Utrop: 9 500 kr