681 - 700 av 723
1...34353637 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 26 mars 2020

Klubbad för

RING, 18K vitguld, rubin ca 0,20 ct, 14 briljantslipade diamanter ca 0,37 ctv, ca W-TCa(H-K)/SI-P, stl 16,75 mm, vikt 2,9 g.

Utrop: 4 200 kr

ARMBAND, ametist, kulor ca 14,5 mm, längd ca 20 cm, stretch, oknutet, vikt 65,3 g,

650 kr

Utrop: 750 kr

ARMBAND, förgyllt silver, 13 ovalslipade ametister, längd 17 cm, vikt 19,9 g, säkerhetskedja.

1 800 kr

Utrop: 900 kr

BROSCH, förgyllt silver, ovalslipade ametister, 4x3 cm, vikt 7,1 g.

425 kr

Utrop: 350 kr

LAPPSKEDAR, 12 st, silver, delvis förgyllda, CO Persson; Haparanda 1948, längd 10cm, vikt 116,5 g, etui, monogram.

Utrop: 1 400 kr

ALLIANSRING, 18K guld, briljantslipade diamanter 0,40 ct, ca W/P, stl 15,5 mm, vikt 2,9 g.

Utrop: 2 800 kr

RING, 18K guld, prinsess - och åttkantslipade diamanter ca 0,15 ctv, stl 15,5 mm, vikt 4 g.

Utrop: 2 000 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 7 briljantslipade diamanter ca 0,35 ctv, ca TW/VS, stl 17 mm, vikt 5 g, en diamant är trasig.

Utrop: 2 500 kr

HÄNGE, 18k vitguld, diamanter 0,13 ctv, hjärta, vikt 4,1 g.

Utrop: 1 800 kr

CARMOSÉRING, 18K guld, ovalslipad safir ca 1,7 ct, 14 briljantslipade diamanter ca 0,35 ctv, ca LY/P, stl 16,25 mm, vikt 4,2 g., safiren med repor och mindre nagg.

Utrop: 2 800 kr

RING, 18K vitguld, 39 briljantslipade diamanter ca 0,35 ctv, ca W-Cr(H-J)/SI-P, stl 16,75 mm, vikt 2,0 g.

Utrop: 3 500 kr

COLLIER, rosa korallkulor ca 7,6-7,8 mm, lås i gulmetall, längd 63 cm, vikt 53,4 g, några kulor med sprickor.

Utrop: 600 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 6 - 6,5 mm, något offround, längd 49 cm, lås i 18K guld, 2 små vita stenar, knutet, behov av omträdning.

Utrop: 800 kr

RING, 18K vitguld/guld, smaragdslipad smaragd ca 1,10 ct, 2 briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca TCr(I)/SI-P, stl 17,25+ mm, vikt 6,1 g.

Utrop: 7 200 kr

DIAMANT, prinsesslipad, 0,30 ct, TCa(K)/VS, litet nagg på kuletten.

Utrop: 1 400 kr

ÖRHÄNGEN, 14K vitguld, bruna briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, SI, briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, stift, höjd 8,6 mm, vikt 2,1 g, en av mittstenarna med nagg på kuletten.

Utrop: 5 000 kr

COLLIER, sterlingsilver, lapis lazuli, läder.

350 kr

Utrop: 400 kr

RING, 18K vitguld, ovalslipade granat ca 1,40 ct, 18 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca W-TCa(H-K)/SI-P, stl 17,75 mm, vikt 2,6 g.

Utrop: 3 000 kr

RING, 18K guld, 28 briljantslipade diamanter ca 0,28 ctv, ca W-Ca(H-L)/SI-P, stl 16 mm, vikt 1,8 g.

Utrop: 3 300 kr

RING, 18K vitguld, blå safir ca 0,58 ct, 38 briljantslipade diamanter ca 0,27 ctv, ca TCr-Ca(I-L)/P, stl 17,5 mm, vikt 2,8 g.

Utrop: 4 800 kr