381 - 400 av 459
1...192021...23 Gå till

Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 2 april 2020

Klubbad för

Klockor Waltham

WALTHAM, "AW.Co", fickur, 58,5 mm, Cal Sterling (7 stenar, 18 size), vitmetall, ankargång, skadad urtavla, defekt (lös krona), bucklor, ca 1883.

175 kr

Utrop: 300 kr

TISSOT, Antimagnetique, 50 mm, fickur, Cal 43, Serie nr. 470786, Boett nr. 569890, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1931.

500 kr

Utrop: 500 kr

Klockor Waltham

WALTHAM, fickur, 51 mm, Cal 620 (17 stenar, 16 size), Serie nr. 15124540, Boett nr. 8341086, doublé, ankargång, skadad urtavla, skadat glas, mynträffling, ca 1911.

475 kr

Utrop: 400 kr

FICKUR, "U.S.A", 52,5 mm, vitmetall, ankargång, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1915.

125 kr

Utrop: 100 kr

FICKUR, 49 mm, Boett nr. 5263251, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, mynträffling, bucklor, ca 1910.

125 kr

Utrop: 100 kr

Klockor Hampden

HAMPDEN WATCH Co, fickur, 54,5 mm, Cal Dueber Watch Co (15 stenar, 18 size), Serie nr. 2665368, Boett nr. 1408379, doublé, ankargång, skadad urtavla, defekt, skadad boett, mönster, ca 1910.

475 kr

Utrop: 100 kr

Klockor Elgin

ELGIN, fickur, 54 mm, Cal 309 (7 stenar, 18 size), Serie nr. 14643930, Boett nr. 8709756, doublé, ankargång, skadad urtavla, defekt, gravyr, ca 1910.

375 kr

Utrop: 150 kr

Klockor Hampden

HAMPDEN WATCH Co, fickur, 58 mm, Cal 63 (17 stenar, 18 size), Serie nr. 797646, Boett nr. 305602, vitmetall, ankargång, skadad urtavla, defekt, djurmotiv, ca 1893.

175 kr

Utrop: 150 kr

OMEGA, fickur, 48,5 mm, Cal 40,6 L.T, Serie nr. 6938098, Boett nr. 7815708, silver (800), ankargång, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1928.

150 kr

Utrop: 100 kr

BREITLING, fickur, kronograf (defekt), 47 mm, Boett nr. 368374, stål (Staybrite), ankargång, skadad urtavla, bucklor, urverk/boett ej signerad, ca 1965.

850 kr

Utrop: 300 kr

Klocktillbehör Rolex

OYSTERLÄNK, till Rolex herrur, stål, bredd 19/14 mm, längd 127-147 mm, viklås, Ref nr. 78350-AB9/557 B, ca 2000.

4 200 kr

Utrop: 4 400 kr

TISSOT, PR 516, Cal 784, herrur, 34 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, ca 1970, metallänk ej original.

325 kr

Utrop: 200 kr

Klocktillbehör Rolex

DYKFÖRLÄNGNING, till Rolex Sea-Dweller, Fliplocklänk, bredd 15,5 mm, passar till Ref nr. 16600.

225 kr

Utrop: 250 kr

Klocktillbehör Tudor

LÄNKBITAR, 5 st. till Tudor Monarch, damur, stål, bredd 12 mm, inklusive skruvar.

Utrop: 175 kr

Klocktillbehör Tudor

LÄNKBIT, till Tudor Prince, herrur, stål, bredd 15,5 mm, inklusive skruv.

Utrop: 100 kr

Klocktillbehör Rolex

LÄNKBIT, till Rolex damur Presidentlänk, 18K guld, bredd 10 mm, inklusive skruv.

Utrop: 1 300 kr

Klocktillbehör Rolex

LÄNKBITAR, 2 st. till Rolex herrur Jubileelänk, stål/guld, bredd 15,5 mm, inklusive skruvar.

Utrop: 850 kr

Klocktillbehör Rolex

LÄNKBITAR, 2 st. till Rolex herrur Jubileelänk, stål/guld, bredd 15,5 mm, inklusive 1 skruv.

Utrop: 850 kr

Klocktillbehör Rolex

LÄNKBIT, till Rolex herrur Jubileelänk, stål/guld, bredd 15,5 mm, inklusive skruv.

Utrop: 475 kr

Klocktillbehör Rolex

URTAVLA, till Rolex Oyster Perpetual Day-Date (T Swiss Made T), herrur, svart/index, skadad (3/10), passar till femsiffrig referens.

Utrop: 1 100 kr