261 - 272 av 272
1...121314 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 14 mars 2020

Klubbad för

WIWEN NILSSON, brosch, sterlingsilver, signerad, Lund 1958, längd 65 mm, vikt 17,2 g. (d).

3 500 kr

Utrop: 3 500 kr

WIWEN NILSSON, 2 st smörhundar, sterlingsilver, signerade, Lund 1962, längd 55 mm, vikt 27,6 g. (d)

1 500 kr

Utrop: 800 kr

WIWEN NILSSON, ring, sterlingsilver, bergkristall, signerad, Lund 1945, stl 17,25 mm, vikt 6,8 g, stenen är skadad. (d).

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

WIWEN NILSSON, örhängen, sterlingsilver, bergkristall, skruvmekanism.(d)

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

WIWEN NILSSON, örhängen, sterlingsilver, skruvmekanism, höjd 30 mm, vikt 4,8 g, (d)

2 500 kr

Utrop: 1 400 kr

BVLGARI, ring, B.zero, 4 band, 18K roséguld, svart keramik, stl 17 mm (54), vikt 9,7 g, originaletui, något skadad ytterkartong.

6 000 kr

Utrop: 6 900 kr

BVLGARI, ring, B.zero, 4 band, 18K roséguld, svart keramik, stl 21 mm (66), vikt 11,3 g, originaletui, något skadad ytterkartong.

6 400 kr

Utrop: 7 300 kr

N. E. FROM, armband, sterling silver, onyx, storlek 13 (ca 16 cm), öppningsbar, vikt 12,9 g.

2 100 kr

Utrop: 550 kr

SHIMANSKY, enstensring, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,36 ct TW(G)/VS2, GIA report 2167921952, stl 15,5 mm, vikt 4,2 g, storleksändrad.

Utrop: 6 000 kr

OLE LYNGGAARD, pärlcollier och lås, odlade sötvattenspärlor ca 9,5 mm, lås i 18K vitguld med nyckelhänge med 15 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca TW/VS, höjd 40 mm, längd 42 cm, vikt 60,4 g, originaletui.

Utrop: 13 600 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 28 briljantslipade diamanter ca 0,84 ct, ca W/VS-SI, stl 16,25 mm, vikt 2,8 g.

Utrop: 9 000 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljantslipade diamanter 0,80 ctv (4,93 mm och 4,54 mm), River(D-E)/VS1-VS2 IGI certifikat F1G98188 och F1G96190, vikt 1,5 g, stift.

Utrop: 14 000 kr