261 - 280 av 285
1...131415 Gå till
Sortering

Avslutad | Klassiska – Lördag 25 april 2020

Klubbad för

Smycken Hänge med kedja

HÄNGE/KEDJA, 3-radig, 18K vitguld, 220 briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW-TCr(G-I)/VS-SI, längd 45,5 cm, vikt 7,6 g, några diamanter har nagg.

Återropad

Utrop: 12 600 kr

Visa vara

Smycken Örhängen

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 118 briljantslipade diamanter ca 1,75 ctv, ca TW-TCr/SI-P, diameter 7,3 mm, vikt 3,1 g, stift, några diamanter har nagg.

Återropad

Utrop: 18 000 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, 18K guld, briljantslipad diamant ca 0,75 ct, ca TW(F)/P1, stl 18,5 mm, vikt 4,4 g, diamanten har tjock rondist och stark fluorescens samt litet nagg på rondisten och kuletten.

Återropad

Utrop: 14 600 kr

Visa vara

Smycken Pärlarmband

TRESOR PARIS, armband, 18K guld, odlade sötvattenspärlor ca 8,8-9,5 mm, 120 briljantslipade diamanter ca 1,60 ctv, ca TW(F-G)/VS, ställbar längd, vikt 28,7 g.

Återropad

Utrop: 15 000 kr

Visa vara

Smycken Örhängen

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,80 ctv, ca W-TCr/VS-SI, stift, vikt 2,4 g.

Återropad

Utrop: 10 400 kr

Visa vara

Smycken Örhängen

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, dropp- och briljantslipade diamanter ca 0,38 ctv, ca TW-Cr(H-J)/SI-P, höjd 6 mm, vikt 1,7 g.

Återropad

Utrop: 8 900 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,50 ct, ca TW(G)/P1, 116 briljantslipade diamanter ca 0,55 ctv, ca TW-TCr(G-I)/SI-P, stl 17 mm, vikt 3,6 g, mittstenen rör sig i fattningen och har stark fluorescens, några sidostenar har nagg.

Återropad

Utrop: 13 600 kr

Visa vara

Smycken Alliansring

HELALLIANSRING, 18K vitguld, prinsesslipade diamanter ca 0,90 ctv, ca TW-TCr/SI, stl 16,25 mm, vikt 1,4 g.

Återropad

Utrop: 7 700 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, 18K guld, ametist, citrin, stl 16,75 mm, vikt 7,1 g.

Återropad

Utrop: 6 200 kr

Visa vara

Smycken Alliansring

ALLIANSRING, 18K vitguld, baguetteslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, stl 17,5 mm, vikt 4,5 g.

Återropad

Utrop: 12 000 kr

Visa vara

Smycken Örhängen

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 1,10 ctv, ca TW-TCr/SI, vikt 3,0 g.

Återropad

Utrop: 13 000 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,50 ct, ca TW(F)/P1, 34 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca TW-TCr(F-I)/VS-SI, stl 16,75 mm, vikt 3,8 g, mittstenen har tjock rondist, några sidostenar har nagg.

Återropad

Utrop: 12 400 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, 18K vitguld, 27 prinsesslipade diamanter ca 0,22 ctv, ca TW-TCr-SI, stl 16,75 mm, vikt 3,9 g.

Återropad

Utrop: 4 900 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 5,81 ctv, bruna/SI-P, stl 17 mm, vikt 22,5 g, flera diamanter med skador och nagg.

Återropad

Utrop: 30 000 kr

Visa vara

Smycken Örhängen

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 1,63 ctv, ca TW-TCr/ SI-P, höjd 7 cm, vikt 6,7 g, stift.

Återropad

Utrop: 19 000 kr

Visa vara

Smycken Alliansring

HELALLIANSRING, 14K guld, baguetteslipad diamanter ca 1,28 ctv, ca W-Cr/VS-P, stl17,5 mm, vikt 3,3 g, 2 diamanter skadade.

Återropad

Utrop: 8 500 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 1,11 ct, Very Light Yellow(O-P)/SI2, GIA certifikat 2218764905, 40 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca TW-TCr(G-I)/VS-SI, stl 17 mm, vikt 3,0 g, några diamanter med nagg.

Återropad

Utrop: 25 000 kr

Visa vara

Smycken Örhängen

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 1,25 ctv, ca TW-TCr/SI, vikt 3,6 g, stift.

Återropad

Utrop: 16 000 kr

Visa vara

Smycken Armband

ARMBAND, 14K vitguld, 12 briljantslipade diamanter 0,86 ctv enligt gravyr, ca W/VS-SI, längd 19 cm, vikt 7,8 g, nagg i kronan på en diamant.

Återropad

Utrop: 7 600 kr

Visa vara

Smycken Carmoséring

CARMOSÉRING, 18K vitguld, akvamarin ca 3,69 ct, briljantslipade diamanter ca 0,49 ctv, ca TW-Cr/P, stl 16,75 mm, vikt 4,7 g.

Återropad

Utrop: 7 000 kr

Visa vara

Om auktionen