261 - 275 av 275
1...121314 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 18 april 2020

Klubbad för

GEORG JENSEN, ring, sterling silver, ametist, Moonlight Grapes, stl 17,5 mm (55) men placeringen av kulorna gör att mätresultaten snarare blir 16 mm så vi rekommenderar att man prövar att den sitter bra på handen, vikt 18,7 g.

3 000 kr

Utrop: 2 500 kr

RING, 18K vitguld, prinsesslipad diamant ca 0,45 ct, 10 prinsesslipade diamanter ca 1,00 ctv, en med nagg, ca TW/VVS-VS, stl 14,5 mm, vikt 5,1 g, Artinians juveler, 2011.

Utrop: 12 000 kr

BVLGARI, ring, 18K vitguld, b-zero, 5 band, stl 50 (15,75 mm), vikt 11,2 g, slitage.

Utrop: 5 500 kr

OLE LYNGGAARD, snöre, svart silke, längd ca 100 cm, tvåradig, dobbar, påse.

Utrop: 800 kr

COLLIER, 18K vitguld, ca 400 briljantslipade diamanter ca 4,90 ctv, ca TW-W/VS-SI, längd 44 cm, vikt 41,0 g.

Utrop: 62 000 kr

OLE LYNGGAARD, armband, blått silke, längd 36 cm.

800 kr

Utrop: 900 kr

OLE LYNGGAARD, armband, svart silke, längd 37,5 cm.

Utrop: 900 kr

OLE LYNGGAARD, armband, olivgrönt läder, längd 37,5 cm, påse.

Utrop: 900 kr

RING, 18K vitguld, 180 prinsess och briljantslipade diamanter ca 2,83 ctv, ca TW-TCr/VVS-VS, stl 17,5 mm, vikt 8,0 g.

Utrop: 34 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 14 briljantslipade diamanter ca 0,64 ctv, ca TW-W/VS-SI, vikt 2,4 g, stift.

Utrop: 7 800 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 97 briljantslipade diamanter ca 1,53 ctv, ca TW-W/VS, längd 18 cm, vikt 5,6 g.

18 400 kr

Utrop: 21 000 kr

Smycken Slipshållare

BJÖRN JÄGERSTIG, slipshållare, 18K guld, Stockholm 2005, längd 9,8 cm, vikt 38,7 g. (d)

COLLIER, 10 mm gröna och rödbruna naturstenskulor, trädd för Lynggaard, dobbar, (lås finns ej med), längd 39 cm, vikt 57,5 g.

400 kr

Utrop: 450 kr

RING, 18K vitguld, 28 st briljantslipade diamanter ca 0,89 ctv, ca W-Cr/VS-SI, varav mittsten ca 0,41 ct, ca W/VS, mittsten med nagg på kulett, stl 17,25 mm, vikt 3,0 g.

Utrop: 19 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv, ca TCr-Cr/VS, tsavoriter, skadade stenar, 2 delar, stift, vikt 3,2 g.

Utrop: 16 500 kr