1 - 20 av 339
123...17 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 25 juni

Klubbad för

RING, 14K guld, navettslipad diamant ca 1,10 ct, ca Light Brown/P1, 20 briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv, ca Cr-TCa/SI-P, stl 17,25 mm, vikt 8,9 g, tre av sidostenarna är skadade.

Utrop: 9 900 kr

RING, 14K guld. turkos, skadad, Polen, stl 17,5 mm, vikt 5,6 g.

1 300 kr

Utrop: 1 500 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 9 "swisscut" diamanter ca 0,45 ctv, ca W/P, stl 15,75 mm, vikt 3,3 g, nagg på två kuletter.

Utrop: 2 500 kr

RING, 18K guld, safir 0,31 ct, stl 17,5 mm, vikt 4,4 g.

Utrop: 2 700 kr

ARMBAND, sterlingsilver/förgyllt silver, akvamarin, mått 5,6 x 4,8 cm, vikt 27,8.

750 kr

Utrop: 800 kr

HÄNGE MED KEDJA, sterlingsilver/förgyllt silver, stål, CZ, hängets höjd 4,5 cm, kedjans längd 45 cm, vikt 19,5 g.

Utrop: 750 kr

RING, sterlingsilver, blå safir, stl 17,5 mm, (justerbar storlek), vikt 6,4 g.

Utrop: 350 kr

RING, sterlingsilver/stål/förgyllt silver, stl 17 mm, (justerbar storlek), vikt 8,0 g.

Utrop: 550 kr

ÖRHÄNGEN, 14K guld,ametistkulor, krokar, höjd 45 mm, vikt 4,5 g.

2 000 kr

Utrop: 800 kr

PÄRLCOLLIER, 3 - radigt, odlade pärlor, ca lås i silver, safirer, längd 45 cm, vikt 83,2 g.

2 300 kr

Utrop: 900 kr

COLLIER, korall, vit och ljusrosa, kulor, längd 65 cm, vikt 77,3 g.

Utrop: 600 kr

RING, 18K vitguld, 3 äldre briljantslipade diamanter ca 0,48 ctv, Stockholm 1955, stl 16,25 mm, vikt 4,9 g, mittstenen är skadad.

2 500 kr

Utrop: 2 800 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,28 ctv, stl 18 mm, vikt 4,7 g.

Utrop: 2 500 kr

RING, 14K rodierat guld, safirer, briljantslipade diamanter ca 0,55 ctv, ca W/SI, stl 16 mm, vikt 5,2 g, mittstenen med nagg på kuletten, oval ringskena.

Utrop: 2 000 kr

COLLIER, kedja/hänge, hänge, gulmetall, granater.

Utrop: 1 000 kr

ARMBAND, granater, kulor ca 10 mm, stretch, vikt 42,4 g, ej knutet.

Utrop: 1 200 kr

COLLIER, granatkulor, ca 6 mm, längd 54,5 cm, vikt 42,8 g.

Utrop: 800 kr

ARMBAND, ametistkulor, ca 10-11 mm, flexbar, vikt 31,5 g.

Utrop: 600 kr

ARMBAND, akvamariner, ca 8,5 mm, stretch, ej knutet.

550 kr

Utrop: 600 kr

ENSTENSRING, platina, briljantslipad diamant ca 0,20 ct, ca TW/SI, stl 16,75 mm, vikt 3,2 g.

Utrop: 4 800 kr