21 - 40 av 74
1234 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 17 oktober

Klubbad för

OMEGA, Seamaster, Aqua Terra 150 M, Cal 2520 (A), Serie nr. 59443180, PIC nr. 2563.75.00, Ref nr. ST 566.1113, Boett nr. 566.1113 (LL), damur, 29,2 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, pärlemorurtavla med diamanter (11 st. 8/8, TW/VVS, 0.19 ctv), originallänk, viklås, Ref nr. 6573/912, cert (ej komplett), ca 2005, box, ytterkartong.

14 200 kr

Utrop: 13 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Ref nr. 76080, Serie nr. Z025326, Cal 2230, Verk nr. A 1390071, Boett nr. 2020, damur, 25 mm, stål, automatisk, safirglas, Oysterlänk, viklås, Ref nr. 78240-OP3/566 B, cert, mars 2007, box.

24 500 kr

Utrop: 17 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 69174, Serie nr. T357755, Cal 2135, Verk nr. 3101932, Boett nr. 69000A, damur, 26 mm, stål/vitguld, automatisk, safirglas (nagg), datum, utbytt urtavla/visare (Luminova), Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62510D-V11/568 B, cert (ej komplett), ca 1996.

28 000 kr

Utrop: 31 000 kr

OMEGA, Seamaster, Aqua Terra, (150m/500ft), Cal 1424, Serie nr. 59692899, PIC nr. 2577.30.00, Ref nr. ST 596.1110, Boett nr. 596.1110 (LL), damur, 29,2 mm, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. 6573/912, cert, juni 2006, box, ytterkartong.

13 600 kr

Utrop: 7 900 kr

OMEGA, De Ville, Cal 484, Serie nr. 26101137, Ref nr. BA 511.269, Boett nr. 707850 / 511269, damur, 17 x 18 (24) mm, 18K guld, manuell, plexiglas, formverk, läderband, originalspänne i doublé, ca 1968, box.

3 900 kr

Utrop: 3 400 kr

CERTINA, damur, 19,5 mm, 19,5 (25) mm, Cal 13-20, Serie nr. 871469, Boett nr. 0810.975, 18K guld, manuell, plexiglas, formverk, läderband, originalspänne i doublé, ca 1971.

Utrop: 2 600 kr

TISSOT, Stylist, Cal 709, Serie nr. 10227380, Boett nr. R19153.5, damur, 19,5 mm, 18K guld, manuell, plexiglas, läderband, originalspänne i doublé, ca 1969.

Utrop: 1 900 kr

OMEGA, damur, 15 mm, Cal 484, Serie nr. 26031938, Boett nr. A27079 / 8160, 18K guld, manuell, safirglas, formverk, integrerad originallänk, Ref nr. 711.1070, längd 173-178 mm, totalvikt 48,6 gram, ca 1968.

Utrop: 19 800 kr

OMEGA, damur, 17 mm, Cal 484, Serie nr. 23573407, Boett nr. 827224 / 7171, 18K guld, manuell, safirglas, integrerad originallänk i 18K guld, längd 175-180 mm, totalvikt 27,3 gram, ca 1966.

Utrop: 9 700 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 179163, Serie nr. Z164372, Cal 2235, Verk nr. A 1102864, Boett nr. 2320, damur, 26 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg), datum, diamanturtavla (10 st. 8/8), Oysterlänk, viklås, Ref nr. 72133-OP10/EO, cert, december 2012, box, ytterkartong.

ROLEX, Oyster Perpetual (T Swiss Made T), Ref nr. 67194, Serie nr. E533511, Cal 2130, Verk nr. 1648610, Boett nr. 67000, damur, 25 mm, stål/vitguld, automatisk, safirglas (repor/nagg), skadad urtavla, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62510 D-P6/591 B, cert, december 1992, box, ytterkartong.

19 000 kr

Utrop: 16 000 kr

Klockor Gucci

GUCCI, G-Frame, Serie nr. 12354395, Ref nr. YA128501, Boett nr. 128.5, damur, 14 x 18 mm, stål, quartz, safirglas, integrerad originallänk, viklås, ca 2015, box.

Utrop: 2 400 kr

Klockor Georg Jensen

GEORG JENSEN, designad av Henning Koppel, damur, 32 mm, Serie nr. 000858, Ref nr. 3575371, Boett nr. 429, stål, quartz, safirglas, datum, läderband, originalspänne, cert, juli 2020, box, ytterkartong.

3 500 kr

Utrop: 3 700 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 68240, Serie nr. N163550, Cal 2135, Verk nr. 2034152, Boett nr. 68000, midsize, 30,5 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, Oysterlänk, viklås, Ref nr. 78350-R3/551 B, ca 1993.

28 000 kr

Utrop: 22 000 kr

Klockor Oris

ORIS, Artelier Grande Lune, Cal 763 (SW 220-1), Serie nr. 3621483, Ref nr. 01 763 7723 4051-07 8 18 79, Boett nr. 7723, damur, 36 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, månfas, diamanturtavla (11 st. H/si1, 0,0420 ctv), glasbaksida, originallänk, viklås, Ref nr. 07 8 18 79 / 7723, cert, september 2019, box, ytterkartong.

9 000 kr

Utrop: 9 500 kr

CARTIER, Tank Francaise, Cal 175 N, Ref nr. W51011Q3, Boett nr. 2465 / 563074MX, midsize, 30,4 x 25,05 mm, stål, quartz, safirglas (repor), datum, originallänk, viklås, Ref nr. CHNA, ca 2010, box, ytterkartong.

24 000 kr

Utrop: 15 000 kr

LONGINES, Conquest, Cal 152, Serie nr. 29590151, Ref nr. L1.131.4.96.6, Boett nr. L1.131.4, damur, 25 mm, stål, quartz, safirglas (repor), datum, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 27640, cert, juni 2000, box, ytterkartong.

Utrop: 2 200 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Date (T Swiss T), Ref nr. 6917, Serie nr. 8003658, Cal 2030, Verk nr. 211668, Boett nr. 6900, damur, 26 mm, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523D-H8/468 B, cert, oktober 1983, box.

25 500 kr

Utrop: 17 000 kr

Klockor Patek Philippe

PATEK PHILIPPE, Geneve, Twenty-4, "Eternal Grey", Cal E15, Serie nr. 3295942, Ref nr. 4908/31G-011, Boett nr. 4173475, medium, 22 x 23 (27) mm, 18K vitguld, quartz, safirglas (repor), diamanturtavla (10 st. 8/8), diamanter på boetten (66 st. TW/VVS, ca 0,83 ctv), originallänk med briljanter (205 st. TW/VVS, ca 1,15 ctv), viklås, Ref nr. C750A, längd 160 mm, totalvikt 99,8 gram, cert, jan 2006.

Utrop: 185 000 kr

JAEGER-LE COULTRE, Master Compressor Chronograph Lady, Cal 631, Verk nr. 3412703, Serie nr. 2169, Ref nr. Q1748401, Boett nr. 148.8.31, kronograf, damur, 37 mm, stål, quartz, safirglas (repor), datum, briljantkrans (68 st. TW/VVS, ca 0,64 ctv), läderband, viklås, ca 2006, box, ytterkartong.

Utrop: 36 000 kr