101 - 120 av 186
1...567...10 Gå till
Sortering

Avslutad | Klockor – Lördag 8 augusti 2020

Klubbad för

Klockor Tissot

TISSOT, Antimagnetique, herrur, 35 mm, Cal 27-3, Serie nr. 1624573, Boett nr. 6445-2 / 6446, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, defekt, ca 1945, metallänk ej original.

Återropad

Utrop: 1 000 kr

Visa vara

Klockor Omega

OMEGA, Constellation Mini ´95, Cal 1456, Serie nr. 55945559, PIC nr. 1362.10.00, Ref nr. DE 795.1203, Boett nr. 795.1203 (LL), damur, 22,5 mm, stål/guld, quartz, safirglas, integrerad originallänk (halvstav), viklås, Ref nr. 6553/865, ca 1997.

Återropad

Utrop: 6 700 kr

Visa vara

Klockor Baume&Mer

BAUME & MERCIER, Geneve, Petite Promesse, Serie nr. 5801142, Ref nr. M0A10289, Boett nr. 65811, damur, 23,5 x 22 mm, stål, quartz, safirglas (repor), pärlemorurtavla med diamanter, skadad urtavla (spricka), diamanter på boetten (0,18 ctv inkl. urtavla), originallänk, Ref nr. PM WE, cert, augusti 2016, box.

6 400 kr

Utrop: 6 600 kr

Visa vara

Klockor Omega

OMEGA, Speedmaster, Professional, "Tachymètre", s.k. "Moon Watch", Cal 1861, Verk nr. 77019630, Serie nr. 77019630, PIC nr. 3570.50.00, Ref nr. ST 345.0022, Boett nr. 145.0022 / 345.0022 (LL), kronograf (defekt), herrur, 42 mm, stål, manuell, plexiglas (skadat), skadad urtavla, defekt (OBS: se fördjupad info), saknar tryckknapp, originallänk, viklås, Ref nr. 1498/840, cert, november 2000, box.

18 000 kr

Utrop: 12 000 kr

Visa vara

Klockor Rolex

ROLEX, Oyster Perpetual, Date (T Swiss T), Ref nr. 6917, Serie nr. 6145054, Cal 2030, Verk nr. 690957, Boett nr. 6900, damur, 26 mm, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, skadade visare, Jubileelänk (skadad, ändfästen i stål), viklås, Ref nr. 62523-D14-E9/468 J, ca 1981.

13 400 kr

Utrop: 13 000 kr

Visa vara

Klockor Breitling

BREITLING, Callistino, Serie nr. 10402, Ref nr. B52045, damur, 27 mm, bicolour, quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, urverk ej signerat, Rouleauxlänk i stål/guld, viklås, ca 1995.

5 000 kr

Utrop: 5 500 kr

Visa vara

Klockor Rolex

ROLEX, Oysterquartz, Day-Date, Chronometer, s.k. "Egyptian", Ref nr. 19028, Serie nr. 9583251, Cal 5055, Verk nr. 0121819, Boett nr. 19000, herrur, 36 mm, 18K guld, quartz, safirglas (nagg), dag, datum, Integrallänk, viklås, Ref nr. 19028-G, totalvikt 164,4 gram, cert, november 1989, box, ytterkartong.

98 000 kr

Utrop: 94 000 kr

Visa vara

Klockor Rolex

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss T), Chronometer, Ref nr. 1601, Serie nr. 1810035, Cal 1570, Verk nr. D123885, Boett nr. 1601 (II.68), herrur, 36 mm, stål/rosa guld, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla/visare, Jubileelänk (Folded, storleksändras ej), viklås, Ref nr. 6251H-9-4.68/55, tillverkad andra kvartalet 1968.

Återropad

Utrop: 44 000 kr

Visa vara

Klockor Certina

CERTINA, herrur, 33,5 mm, Boett nr. 158.9289.65, 14K guld, quartz, safirglas, datum, läderband, ca 2000.

2 500 kr

Utrop: 2 600 kr

Visa vara

Klockor Certina

CERTINA, blue ribbon, Cal 25-651, Boett nr. 913.3428.65, herrur, 34,5 mm, 14K guld, automatisk, plexiglas, datum, gravyr, läderband, ca 1970.

3 300 kr

Utrop: 3 200 kr

Visa vara

Klockor Breitling

BREITLING, Chronomat, Cal Valjoux 7750, Serie nr. 05742, Ref nr. 81950, kronograf, herrur, 40,5 mm, bicolour, automatisk, safirglas, datum, läderband, originalspänne i stål, ca 1987.

9 100 kr

Utrop: 9 500 kr

Visa vara

Klockor Corum

CORUM, Admiral´s Cup, Competition 48, Chronometer, Cal ETA 7750, Verk nr. 666135, Serie nr. 2104341, Ref nr. 947.933,04/V700 AB12, Boett nr. 01.0001, herrur, 48 mm, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, liten sekundvisare, buckla boett (se bild), originallänk, viklås, ca 2009.

Återropad

Utrop: 17 000 kr

Visa vara

Klockor Övriga klockor

TUTIMA, Military, Cal Lemania 5100, Verk nr. 04094254, Boett nr. 707041, Ref nr. 760-02, Boett nr. 76024938, kronograf, herrur, 43 mm, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, 24-timmarsvisning, urtavla ej signerad, defekt (akut servicebehov), originallänk, ca 1987.

10 800 kr

Utrop: 1 900 kr

Visa vara

Klockor Rolex

ROLEX, Genève, Cellini, Ref nr. 4122, Serie nr. 4311174, Cal 1601, Boett nr. 4122 (232), herrur, 29 x 29,5 (35,5) mm, 18K vitguld, manuell, safirglas, skadad urtavla, läderband, originalspänne i stål, ca 1976.

14 000 kr

Utrop: 12 000 kr

Visa vara

Klockor Rolex

ROLEX, Oysterquartz, Datejust (Swiss Made), Chronometer, Ref nr. 17013, Serie nr. 5273880, Cal 5035, Verk nr. 0000811, Boett nr. 17010, herrur, 36 mm, stål/guld, quartz, safirglas, utbytt bakboett/urtavla/visare (Luminova), datum, skadad urtavla, gravyr, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 17013-14-VB, ca 1977.

Återropad

Utrop: 26 000 kr

Visa vara

Klockor Omega

OMEGA, Seamaster 600 (T Swiss Made T), Cal 601, Serie nr. 23686561, Ref nr. ST 135.0011, Boett nr. 135.011, herrur, 34 mm, stål, manuell, plexiglas, läderband, ca 1966.

3 000 kr

Utrop: 2 700 kr

Visa vara

Klockor Rolex

ROLEX, Oyster Perpetual, Date (-T Swiss T-), Ref nr. 6917, Serie nr. 5924132, Cal 2030, Verk nr. 642629, Boett nr. 6900, damur, 26 mm, stål/guld, automatisk, plexiglas (skadat), datum, skadad urtavla/visare, defekt (akut servicebehov), Jubiléelänk (skadad), viklås, Ref nr. 62523.D14-D1/468 J, ca 1981.

8 100 kr

Utrop: 7 500 kr

Visa vara

Klockor Rolex

ROLEX, Oyster Perpetual, Milgauss, "Grönt Glas", Chronometer, Ref nr. 116400GV, Serie nr. V655629, Cal 3131, Verk nr. 3 2906304, Boett nr. 2380, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), Oysterlänk, viklås (Easylink), Ref nr. 72400-PJ12/LT, cert, januari 2010, box, ytterkartong.

65 000 kr

Utrop: 52 000 kr

Visa vara

Klockor Omega

OMEGA, Speedmaster, Professional, "Tachymètre", s.k. "Moon Watch", Cal 1861, Verk nr. 77198915, Serie nr. 77198915, PIC nr. 3570.50.00, Ref nr. ST 345.0022, Boett nr. 145.0022 / 345.002, kronograf, herrur, 42 mm, stål, manuell, plexiglas, originallänk, viklås, Ref nr. 1998/849, ca 2005, box, ytterkartong.

28 000 kr

Utrop: 25 000 kr

Visa vara

Klockor Eterna

ETERNA-MATIC, hängur, 40 mm, Cal 1414 U, Serie nr. 4001688, 18K guld, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, glasbaksida, ca 1960.

4 300 kr

Utrop: 3 500 kr

Visa vara

Om auktionen