1 - 20 av 195
123...10 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 5 september

Klubbad för

ROLEX, Oyster Perpetual Date, GMT-Master II, Chronometer, Ref nr. 116710LN, Serie nr. M4N51102, Cal 3186, Verk nr. 3 3550848, Boett nr. 2350, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), datum, 24-timmarsvisning, skadad urtavla, svart keramisk vridring (Cerachrom), Oysterlocklänk, viklås, Ref nr. 78200-4DD/6TQ+A5N, cert, juli 2012, box, ytterkartong.

Utrop: 85 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Yacht-Master II, Chronometer, Ref nr. 116689, Serie nr. Z976218, Cal 4160, Verk nr. C 0297385, Boett nr. 2119, regattakronograf, herrur, 44 mm, 18K vitguld/platina, automatisk, safirglas (nagg), Oysterlocklänk, viklås (Easylink), Ref nr. 78219-OP3, totalvikt 270,0 gram, cert, november 2007, box, ytterkartong.

190 000 kr

Utrop: 190 000 kr

BREITLING, Avenger Skyland, Chronometre, Cal 13 (ETA 7750), Verk nr. 2538029, Serie nr. 2538029, Ref nr. M1338010, Boett nr. 1807 B5, kronograf, herrur, 45 mm, svarteloxerat stål, automatisk, safirglas, datum, gummiband, originalspänne, cert, december 2007, box (skadad), ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 101/2000).

21 000 kr

Utrop: 22 000 kr

CARTIER, 21 Chronoscaph, Cal 272, Boett nr. 2424/117349PL, kronograf, herrur, 38,5 mm, stål, quartz, safirglas, datum, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. UFJE, cert, oktober 2007, box, ytterkartong.

11 000 kr

Utrop: 9 500 kr

Klockor Bvlgari

BVLGARI, Diagono, Cal 220 TEEV, Verk nr. 555135, Serie nr. L8571, Ref nr. DG 40 SV, herrur, 40 mm, stål/gummi, automatisk, safirglas, datum, integrerat gummiband (skadad, fördjupad information), originalspänne, cert, april 2012, box, ytterkartong.

7 100 kr

Utrop: 7 500 kr

LONGINES, Conquest, Heritage, Cal 633 (ETA 2824-2), Serie nr. 46373509, Ref nr. L1.611.4.52.2, Boett nr. L1.611.4 / 7290/633, herrur, 35 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, läderband, originalspänne, cert, december 2017, box, ytterkartong.

5 400 kr

Utrop: 4 400 kr

OMEGA, herrur, 33,5 mm, Cal 30 T2 PC, Serie nr. 11127624, Boett nr. 13322 /6534, stål (Denisteel), manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, renoverad urtavla, defekt (akut servicebehov), boett signerad Dennison made in England, läderband, ca 1947.

4 000 kr

Utrop: 1 100 kr

OMEGA, Seamaster, Cal 268, Serie nr. 17500773, Ref nr. CK 14389, Boett nr. 14389-6, herrur, 35 mm, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, gravyr, läderband, ca 1960.

5 000 kr

Utrop: 2 400 kr

OMEGA, Constellation, Chronometer, s.k. "Pie-Pan", Cal 551, Serie nr. 18215465, Ref nr. KO 14381, Boett nr. 14381 11 SC (C.B), herrur, 34 mm, guld på stål, automatisk, plexiglas, läderband, ca 1961.

9 500 kr

Utrop: 8 200 kr

JAEGER-LE COULTRE, herrur, 33,5 mm, Cal P812, Serie nr. 1081911, Boett nr. 648883, stål, hammarautomat, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1955.

6 800 kr

Utrop: 4 200 kr

OMEGA, herrur, 35 mm, Cal 285, Serie nr. 18704132, Ref nr. OT 14708, Boett nr. 14708 61, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, skadad boett (böjda bandhorn), bucklor, läderband, ca 1961.

5 400 kr

Utrop: 4 700 kr

OMEGA, Constellation, Electronic (f 300, T Swiss Made T), Chronometer, Cal 1250 (ESA 9162), Serie nr. 32011937, Ref nr. BA 198.0003, Boett nr. 198.003, herrur, 35,5 mm, 18K guld, stämgaffel, plexiglas, datum, urtavla i guld, NATO-band, ca 1970.

15 200 kr

Utrop: 8 400 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Date (T Swiss Made T), Ref nr. 69240, Serie nr. U861644, Cal 2135, Verk nr. 2 4062858, Boett nr. 2060, damur, 26 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), datum, utbytt urtavla (Datejust), defekt (akutservice behov), Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62510D-U9/568 B, cert, februari 1999, box, ytterkartong.

23 500 kr

Utrop: 14 000 kr

CARTIER, Santos VLC, Cal 81, Boett nr. 8192405331, damur, 27 mm, stål, quartz, safirglas (repor), integrerad originallänk (skadad, storleksändras ej), viklås, Ref nr. 0385, ca 1989, box.

3 400 kr

Utrop: 2 200 kr

Klockor Hermès

HERMÈS, Paris, Clipper, Serie nr. 169717, Boett nr. 02.03, damur, 24 mm, bicolour (skadad, se bild), quartz, safirglas, skadad urtavla, integrerad originallänk, längd 160-164 mm, ca 1995.

3 000 kr

Utrop: 3 200 kr

Klockor Gucci

GUCCI, damur, 25 mm, Serie nr. 0100797, Ref nr. 1400 L, doublé (10 micron), quartz, mineralglas, integrerad originallänk, cert, juni 2004, box.

1 200 kr

Utrop: 1 300 kr

Klockor Gucci

GUCCI, damur, 23 x 33 (34) mm, Serie nr. 0008984, Boett nr. 7800 L, doublé, quartz, safirglas, integrerat läderband, viklås, cert, maj 2001, box.

1 400 kr

Utrop: 1 100 kr

ROLEX, Precision, damur, 15 mm, Cal 282, Boett nr. 63/147, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, integrerad länk i 18K guld (skadad, stellödd), längd 155 - 162 mm, totalvikt 26,2 gram, ca 1960.

Utrop: 11 000 kr

OMEGA, damur, 19 mm, Cal 620, Serie nr. 21417395, Ref nr. BA 511.122, Boett nr. 511122, 18K guld, manuell, safirglas, läderband, ca 1964.

2 400 kr

Utrop: 2 000 kr

Klockor Piaget

PIAGET, herrur, 32,5 mm, Cal Felsa 690, Boett nr. 11701, stål, automatisk (Bidynator), plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca .1955.

3 200 kr

Utrop: 2 200 kr