21 - 40 av 449
123...23 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 24 september 2020

Klubbad för

BROSCH, gulmetall, granater ca 3,2-2,8 cm, vikt 4,2 g.

375 kr

Utrop: 300 kr

Silver Vas

VAS, sterlingsilver, London 1889, längd 16 cm, vikt 269,6 g, fylld fot, bucklor på foten.

475 kr

Utrop: 450 kr

HÄNGE, 18K vitguld, tahitipärla ca 9,5 mm, något barock, vikt 1,8 g.

500 kr

Utrop: 600 kr

BROSCH, 18K guld, ametist, pärlor, längd 32 mm, vikt 8,4 g.

Utrop: 2 000 kr

ARMBAND, sterlingsilver, Finndeer art design, Matti Hyvärinen, längd 18,5 cm, vikt 26,0 g.

800 kr

Utrop: 900 kr

BROSCH, sterlingsilver, Finndeer art design, Matti Hyvärinen, längd 5,6 cm, vikt 5,6 g.

350 kr

Utrop: 400 kr

COLLIER, sterlingsilver, Finndeer art design, Matti Hyvärinen, längd 52 cm, vikt 17,0 g.

Utrop: 800 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, Finndeer art design, Matti Hyvärinen, längd 26 mm, vikt 2,6 g.

Utrop: 350 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 31 briljanter ca 0,60 ctv, ca W-TCa/SI-P, stl 17 mm, vikt 1,5 g, några diamanter med nagg och skador, undermåliga fattningar, Kaplans kan ej reparera denna.

1 600 kr

Utrop: 1 700 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 31 briljanter ca 0,60 ctv, ca W-TCa/SI-P, stl 17 mm, vikt 1,6 g, några stenar med nagg och skador, undermåliga fattningar, Kaplans kan ej reparera denna.

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 32 diamanter ca 0,60 ctv, ca TW-TCr/VS-P, stl 17 mm, vikt 1,6 g, ett par diamanter är åttkantslipade.

3 300 kr

Utrop: 2 800 kr

CARMOSÉRING, 18K guld, ovalslipad safir ca 1,20 ctv, 14 briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca W/SI, stl 16,5 mm, vikt 4,7 g.

3 300 kr

Utrop: 2 700 kr

SANDSTRÖM DE WIT, hänge/kedja, sterlingsilver, hänge 32 x 13 mm, längd kedja 41 cm, vikt 10,3 g, kedja endast stämplad 925.

400 kr

Utrop: 450 kr

HÄNGE/KEDJA, stjärna, 18K vitguld, 30 briljantslipade diamanter ca 0,15 ctv, ca TW-TCr/SI, längd 42 cm, vikt 6,2 g.

Utrop: 3 000 kr

ENGELBERT, alliansring, 18K guld/vitguld, 9 briljantslipade diamanter ca 0,18 ctv, ca TW/VS, Stigbert, Stockholm 1976, stl 16,5 mm, vikt 2,4 g.

Utrop: 3 300 kr

ENGELBERT, 2 st, ringar, 18K guld/vitguld, 7 briljantslipade diamanter ca 0,21 ctv, ca TW/VS, Stockholm 1988 och 1992, stl 17,5 mm, vikt 6,3 g.

Utrop: 4 600 kr

ENGELBERT, ring, 18K vitguld/guld, 18 briljantslipade diamanter ca 0,18 ctv, ca TW/VS, stl 17,5 mm, vikt 4,3 g.

Utrop: 3 300 kr

ENGELBERT, 2 st, ringar, 18K guld/vitguld, 7 briljantslipade diamanter ca 0,14 ctv, stl 17 - 17,5 mm, vikt 6,3 g.

Utrop: 3 700 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,18 ct, Cr/VS.

1 000 kr

Utrop: 1 000 kr

HÄNGE, 18K guld, lapis lazuli-kula ca 15,8 mm, vikt 6,3 g.

1 000 kr

Utrop: 900 kr