401 - 420 av 449
1...20212223 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 24 september 2020

Klubbad för

Smycken Slät ring

FÖRLOVNINGSRING, 18K, vitguld, bredd 3.0 mm, vikt 3,7 g, stl.16.0 mm

1 400 kr

Utrop: 1 600 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,19 ct enligt gravyr, ca TW/VS, stl 17 mm, vikt 2,7 g.

1 700 kr

Utrop: 1 400 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 10 briljantslipade diamanter ca 0,45 ctv, ca TW-W/VS-P, stl 17,5 mm, vikt 3,6 g, slitage, en diamant är skadad.

1 700 kr

Utrop: 1 900 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, stift, vikt 1,5 g.

1 900 kr

Utrop: 1 700 kr

HÄNGE, 18K guld, jade, Buddha, bredd 38 mm, vikt 14,0 g.

1 100 kr

Utrop: 1 100 kr

COLLIER, 18K guld, odlade pärlor, behandlad rubiner, turmaliner, längd 40 cm, vikt 12,2 g.

Utrop: 9 200 kr

ENGELBERT, ring, 18K vitguld, rubiner, Stockholm 1982, stl 16,75 mm, vikt 2,8 g, rubinerna har något slitna fasettkanter.

1 300 kr

Utrop: 1 500 kr

HÄNGE, 18K guld, intaligo i karneol, H. Karefelt, Stockholm 1927, mått 33x14 mm, vikt 2,6 g.

700 kr

Utrop: 800 kr

PÄRLCOLLIER, odlade saltvattenspärlor ca 7,5-8,0 mm, lås i 18K guld med carréslipad safir och rubin samt 8 åttkantslipade diamanter ca 0,04 ctv, längd 42 cm, vikt 33,3 g.

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr

Smycken Pärlarmband

PÄRLARMBAND, odlade saltvattenspärlor, ca 7,5-8,0 mm, lås i 18K guld/vitguld med briljantslipade diamanter ca 0,08 ctv, ca TW-Cr/VS-SI, längd 18 cm, vikt 15,2 g.

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K vitguld, odlade pärlor, 4 briljantslipade diamanter ca 0,14 ctv, ca TW-TCa/VS, höjd 32 mm, vikt 4,2 g.

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr

Smycken Pärlhänge

PÄRLHÄNGE, 18K vitguld, odlad saltvattenspärla ca 9,5 mm, 3 briljantslipade diamanter ca 0,15 ctv, ca W-TCr/VS, höjd 16,5 mm, vikt 2,1 g, diamanterna har nagg på kuletterna.

700 kr

Utrop: 550 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 7 briljantslipade diamanter ca 0,35 ctv, ca W-Cr/VS, Wissings Guld, Linköping 1991, stl 16,75 mm, vikt 6,2 g, en diamant har inverterad natural vid rondisten.

Utrop: 3 600 kr

RING, 18K vitguld, 4 smaragder, 6 åttkantslipade diamanter ca 0,12 ctv, stl 17,25 mm, vikt 2,1 g, smaragderna har nagg och skador.

1 000 kr

Utrop: 1 100 kr

HÄNGE, 18K vitguld, 17 briljant- och åttkantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW-Cr/VS-SI, höjd 30 mm, vikt 3,5 g, några diamanter har nagg och skador.

Utrop: 1 800 kr

RING, 14K guld/vitguld, briljant och åttkantslipade diamanter ca 0,38 ctv, ca W-CR/VS-P, stl 18,25 mm, vikt 3,9 g.

Utrop: 2 100 kr

RING, 9K trefärgat guld, 3 ringar, stl 17 mm, vikt 5,7 g.

1 400 kr

Utrop: 1 600 kr

HÄNGE/KEDJA, hjärta, 18K guld, 9 åttkantslipade diamanter ca 0,05 ctv, längd 45 cm, vikt 2,1 g, en diamant är skadad.

Utrop: 1 100 kr

Ädelstenar Turmaliner

TURMALIN, ovalslipad, 4,68 ct, mörkrosa, 12,6x9,5x7,1 mm.

Utrop: 1 100 kr

Ädelstenar Turmaliner

TURMALIN, ovalslipad, 3,83 ct, rosa, 11,4x8,9x6,4 mm, slitna fasettkanter.

Utrop: 750 kr