61 - 80 av 119
1...3456 Gå till

Avslutad | Klockkvaliten – Lördag 14 november 2020

Klubbad för

Klockor Audemars Piguet

AUDEMARS PIGUET, herrur, 34 mm, Cal 2080, Verk nr. 500069, Ref nr. 15081BC/Z/0001CR/02, Boett nr. E24802, 18K vitguld, manuell, safirglas, briljantkrans (60 st. TW/VVS-VS, ca 0,90 ctv), läderband, originalspänne i 18K vitguld, cert, januari 2002, träbox, ytterkartong.

32 500 kr

Utrop: 29 000 kr

Klockor Audemars Piguet

AUDEMARS PIGUET, damur, 23 mm, Cal 2080, Verk nr. 500159, Ref nr. 77201BC/Z/0001CR/01, Boett nr. E45939, 18K vitguld, manuell, safirglas (repor), briljantkrans (50 st. TW/VVS-VS, ca 0,50 ctv), läderband, originalspänne i 18K vitguld, cert, januari 2002, träbox, ytterkartong.

19 200 kr

Utrop: 19 000 kr

BREITLING, Geneve, Chrono-Matic (T Swiss T), "UPH", Cal 11 (SX), Serie nr. 1333378, Ref nr. 2110, kronograf, herrur, 38 mm, stål, automatisk (microrotor), plexiglas, datum, defekt (torra lager, servicebehov), läderband, ca 1969.

25 000 kr

Utrop: 14 000 kr

Klockor Zodiac

ZODIAC, "Telemetre, Base 1000", kronograf (behov av service), Cal Landeron 47, Boett nr. 714 77, herrur, 34 mm, stål (Sandviken stål), manuell, plexiglas (skadat), läderband, ca 1945.

Utrop: 10 000 kr

JAEGER-LE COULTRE, s.k. "Funky Memovox", "T Swiss Made T", Cal 916, Serie nr. 2132193, Ref nr. E 872, Boett nr. 1310529, herrur, 38,3 x 38 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, alarm, läderband, ca 1971.

13 800 kr

Utrop: 10 000 kr

OMEGA, De Ville, Cal 1012, Serie nr. 37688531, Ref nr. BA 166.0134, Boett nr. 166.134, herrur, 36 mm, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, läderband, originalspänne i doublé, ca 1973.

16 200 kr

Utrop: 10 000 kr

INTERNATIONAL WATCH Co, Schaffhausen, fickur, 55 mm, jaktur, Cal 982, Serie nr. 2332266, Ref nr. 5411, Boett nr. 2254814 / 5409, 18K guld, ankargång, glasat innerlock, ca 1980, läderpåse, box, ytterkartong.

25 000 kr

Utrop: 27 000 kr

INTERNATIONAL WATCH Co, Schaffhausen, "Triple Calendar", fickur, 60 mm, savonett, Cal 9821, Serie nr. 090/250, Ref nr. 5450, Boett nr. 2241648, 18K guld, ankargång, dag, datum, månad, månfas, glasat innerlock, ca 1980, läderpåse, träbox, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr.090/250).

70 000 kr

Utrop: 72 000 kr

ROLEX, Oysterdate, Precision (-T Swiss T-), s.k. "No-Lume Dial", Ref nr. 6694, Serie nr. 1393614, Cal 1215, Boett nr. 6694 (II.66), herrur, 35 mm, stål, manuell, plexiglas, datum, Oysterlänk (Folded), viklås, Ref nr. 7205-4.66/60, servad feb 2019, tillverkad andra kvartalet 1966, cert, augusti 1966, box (ej tidsenlig), ytterkartong.

29 500 kr

Utrop: 30 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Date, Chronometer (T Swiss T), Ref nr. 1500, Serie nr. 5318162, Cal 1570, Verk nr. D477729, Boett nr. 1500, herrur, 34,5 mm, 14K guld, automatisk, plexiglas, datum, läderband, originalspänne (doublé), servad december 2018, ca 1978.

43 000 kr

Utrop: 33 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Day-Date, Chronometer, Ref nr. 118239, Serie nr. U3W29349, Cal 3155, Verk nr. H97942L4, Boett nr. 2099, herrur, 36 mm, 18K vitguld, automatisk, safirglas, dag, datum, diamanturtavla (8 st. 8/8 + 2 st. baguetter), 2 st. extra urtavlor, Presidentlänk, viklås, Ref nr. 83209-P2C/1SJ, totalvikt 182,0 gram, cert, mars 2017, box, ytterkartong.

190 000 kr

Utrop: 170 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual Date, GMT-Master II, Chronometer, s.k. "Batman", Ref nr. 116710BLNR, Serie nr. 1PA97232, Cal 3186, Verk nr. 1A1A8106, Boett nr. 2350, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, 24-timmarsvisning, svart/blå keramisk vridring (Cerachrom), Oysterlocklänk, viklås (Easylink), Ref nr. 78200-CP11/L3A+T6N, cert, juni 2018, box, ytterkartong.

126 000 kr

Utrop: 110 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Explorer, Chronometer, Ref nr. 214270, Serie nr. 761C1436, Cal 3132, Verk nr. 456RX996, Boett nr. 2430, herrur, 39 mm, stål, automatisk, safirglas, Oysterlocklänk, viklås (Easylink), Ref nr. 77200-7AY/2NA, cert, september 2015, box, ytterkartong.

52 000 kr

Utrop: 47 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Cosmograph, Daytona, Chronometer, Ref nr. 116523, Serie nr. H1989456, Cal 4130, Verk nr. C 0506012, Boett nr. 2100, kronograf, herrur, 40 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg/repor), Oysterlocklänk, viklås (Easylink), Ref nr. 78593-X4N/RS, cert, februari 2011, box (ej tidsenlig), ytterkartong.

118 000 kr

Utrop: 120 000 kr

Klockor Audemars Piguet

AUDEMARS PIGUET, Lady Royal Oak, Cal 2713, Verk nr. 743511, Ref nr. 67621ST.ZZ.D012CR.02, Boett nr. H37167-6240, damur, 33 mm, stål, quartz, safirglas, datum, briljantkrans (32 st. TW/VVS, ca 0,76 ctv), integrerat gummiband, extra läderband, viklås, cert, januari 2014, box, ytterkartong.

73 000 kr

Utrop: 55 000 kr

Klockor Audemars Piguet

AUDEMARS PIGUET, Royal Oak, Cal 3120, Serie nr. 622733, Ref nr. 15300ST.OO.1220ST.01, Boett nr. F41122-0408, herrur, 39 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, integrerad originallänk, viklås, integrerat läderband, viklås, cert, mars 2016, box, ytterkartong.

180 000 kr

Utrop: 160 000 kr

Klockor Patek Philippe

PATEK PHILIPPE, Nautilus, "Power Reserve", s.k. "Jumbo Case", Cal 330 SC IZR, Serie nr. 3231665, Ref nr. 3710/011, Boett nr. 4262525, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, gångreservsindikator, integrerad originallänk, viklås, cert, januari 2005.

Utrop: 500 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual Date, GMT-Master II (Swiss-T<25), Chronometer, s.k. "Root Beer", Ref nr. 16713, Serie nr. U428307, Cal 3185, Verk nr. 3 8023308, Boett nr. 16710, herrur, 40 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg), 24-timmarsvisning, (Luminova Dial / Tritium Hands), Oysterlocklänk, viklås, Ref nr. 78793-U2/401 B, cert, oktober 1998, box, ytterkartong.

82 000 kr

Utrop: 67 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Submariner (1000ft=300m), Chronometer, "Rehaut RRR", Ref nr. 14060 M, Serie nr. 22006D4, Cal 3130, Boett nr. 2160, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas, Fliplocklänk, viklås, Ref nr. 93150-RS1/501 B, cert, april 2010, box, ytterkartong.

86 000 kr

Utrop: 85 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Cosmograph, Daytona, Chronometer, Ref nr. 116520, Serie nr. F696230, Cal 4130, Verk nr. C 0165508, Boett nr. 2100, kronograf, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas, Oysterlocklänk, viklås, Ref nr. 78590-CL9, cert, november 2004, box, ytterkartong.

155 000 kr

Utrop: 155 000 kr