Laddar...

Aktivera zoom-läge

Budhistorik

Bud Buddatum Tid Kund
55 000 kr 2020-10-14 18:15:38 201880

Auktionsnr: 7

Varunr: 1 685 062

Smycken

Armband

ARMBAND, platina, 2 gammalslipade diamanter ca 1,40 ctv, ca W-TCr(H-I)/SI1-SI2, 144 gammal- åttkant- och baguetteslipade diamanter ca 8,00 ctv, ca River-TCa/VS-P, troligen Frankrike 1940-tal, längd 19,5 cm, vikt 26,2 g, några av de mindre diamanterna har nagg och skador.

55 000 kr

Budgivare: 201880

Valuta