Laddar...

Aktivera zoom-läge

Play

Budhistorik

Bud Buddatum Tid Kund
54 000 kr 2020-11-28 14:52:42 173601

Auktionsnr: 136

Varunr: 1 696 267

Smycken

Brosch

BROSCH, 14K guld/silver, gammalslipade diamanter ca 5,50 ctv, ca TW-TCa(F-L)/VS-P, Viktoriansk, sent 1800-tal, går att dela upp i två delar, varav den mindre kan användas som hänge, mittdel går att skruva loss, 7x6 cm, vikt 25,6 g, ett fåtal diamanter med skador, ett större antal med mindre skador och nagg.

54 000 kr

Klubbad till budgivare: 173601

Valuta