61 - 80 av 249
1...345...13 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 7 november 2020

Klubbad för

GUCCI, ring, Icon prints romantica, 18K guld, stl 16,75 mm, vikt 4,1 g.

2 300 kr

Utrop: 2 400 kr

GUCCI, ring, 18K guld, stl 16,75 mm, vikt 8,8 g.

4 200 kr

Utrop: 4 500 kr

GEORG JENSEN, ring, Devotd Heart, 18K guld/sterlingsilver, Regitze Overgaard, stl 16,75 mm, guldvikt 7,4 g.

3 400 kr

Utrop: 3 800 kr

OLE LYNGGAARD, ring, Spring, 18K guld, 5 briljantslipade diamanter ca 0,06 ctv, stl 17,25 mm, vikt 9,1 g, originaletui.

22 500 kr

Utrop: 15 000 kr

OLE LYNGGAARD, armband, Sweet Drops, svart kalvskinn, berlock i oviderat silver och onyx, full längd 38 cm, längd hänge ca 2,8 cm, tygpåse från ole Lynggaard.

2 300 kr

Utrop: 1 900 kr

BVLGARI, ring, 18K vitguld, B-zero, 1 band, 32 briljantslipade dimanter ca 0,32 ctv, ca TW/VS, stl 16,75 mm, vikt 7,4 g, etui, ringen är i behov av omrodinering.

11 000 kr

Utrop: 12 000 kr

OLE LYNGGAARD, collier, 5 rader, odlade pärlor, Charlotte Lynggaard, lås i 18K guld, 2 briljantslipade diamanter ca 0,08 ctv, ca TW/VS, längd 48 cm, originaletui.

11 800 kr

Utrop: 5 900 kr

ENSTENSRING, 14K vitguld, briljantslipad diamant 1,50 ct, River(D)/SI1, laserinskription på rondist GIA 7261414888, stl 15,5+ mm, vikt 3,2 g.

Utrop: 96 000 kr

EFVA ATTLING, ring, 18K guld/vitguld, 47 briljantslipade diamanter ca 0,47 ctv, ca TW/SI, stl 15,5 mm, vikt 11,3 g.

Utrop: 12 000 kr

WIWEN NILSSON, brosch, sterlingsilver, nr L 14, körsbärsträd, längd 57 mm, signerad, stämplad AN, Lund 1968, vikt 9,1 g, (d)

8 200 kr

Utrop: 7 900 kr

DODO BY POMMELLATO, armband, Granelli Bracelet, sterlingsilver/18K guld, 3 berlocker i 18K guld, längd 22,5 cm, vikt 14,3 g, bokstavsberlocker saknar stämplar.

Utrop: 3 800 kr

RING, äldre briljantslipad diamant 1,43 ct, Cr(J)/SI2 HRD certifikat 190000104227, briljantslipade diamanter ca 3,50 ctv, ca TW-W/VS, stl 17 mm, vikt 8,4 g.

Utrop: 72 000 kr

COLLIER, sterlingsilver, malakit, onyx, Mexico, innermått 12x12 cm, vikt 166,6 g,

Utrop: 1 400 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 2,00 ct enligt gravyr, ca W(H)/P1, stl 18,25 mm, vikt 8,9 g, slitage på nedre delen av ringskenan.

ENGELBERT, alliansring, Ellipse, 18K vitguld, 9 briljantslipade diamanter ca 0,90 ctv, ca TW/VS, stl 15,25 mm, vikt 4,0 g, originaletui, ytterkartong.

Utrop: 16 000 kr

MONA FÄLLBERG, armring, sterlingsilver, delvis matterad yta, cubic zirkonia, Stockholm 2002, bredd 40 mm, innermått 75 mm, vikt 182,8 g. (d)

Utrop: 2 300 kr

RING, 18K guld, hjärtslipad citrin ca 15 ct, Stockholm 1966, stl 16,25 mm, vikt 14,2 g.

5 000 kr

Utrop: 5 600 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,48 ct, ca TCr/VS, 32 briljantslipade diamanter ca 0,29 ctv, ca TW/VS-SI, stl 16,25 mm, vikt 2,8 g, mittstenen har tre nagg vid och på rondisten.

Utrop: 11 000 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 19 briljantslipade diamanter ca 2,63 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, stl 16,5 mm, vikt 4,3 g, en diamant har liten inverterad natural på kronan, några diamanter har små nagg på kuletten.

Utrop: 27 000 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,51 ct, ca TW/VVS, stl 17,25 mm, vikt 11,9 g.

Utrop: 16 600 kr