141 - 160 av 201
1...789...11 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 31 oktober 2020

Klubbad för

must de CARTIER, Tank, Cal 78-1 (ETA 2512-1), Boett nr. 6 191639, damur, 23,5 x 23 (31) mm, förgyllt silver (förgyllning delvis bortnött), manuell, mineralglas (skadat), skadad urtavla, läderband, cert, mars 1982.

2 300 kr

Utrop: 2 400 kr

must de CARTIER, Tank, Boett nr. 3 243071, damur, 20,5 x 20 (28) mm, förgyllt silver (förgyllning delvis bortnött), manuell, mineralglas (skadat), skadad urtavla, en boettskruv skadad, läderband, originalspänne i gulmetall (skadat), ca 1985.

1 600 kr

Utrop: 1 700 kr

OMEGA, Genève, Dynamic I (-T Swiss Made T-), Cal 565, Serie nr. 26898564, Ref nr. ST 166.0039, Boett nr. 135.033 / 136.033 / 165.039 / 166.039, herrur, 41,5 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, läderband, ca 1969.

3 100 kr

Utrop: 2 700 kr

TRASER, Classic Chrono, "Tachymeter", Boett nr. 0036761, kronograf, herrur, 40 mm, titan, quartz, safirglas, stort datum, gummiband, originallänk, viklås, cert, februari 2016, box.

1 500 kr

Utrop: 1 600 kr

TISSOT, Seastar 1000, Powermatic 80, Cal ETA C07111, Serie nr. DTF.CBY.RBU, Ref nr. T1204071104100, Boett nr. T120407A, herrur, 43 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, originallänk, viklås, Ref nr. T120407A, cert, juni 2020, box, ytterkartong.

3 500 kr

Utrop: 3 700 kr

SEIKO, Prospex (20Bar), "Alpinist", Cal 6R35A, Serie nr. 901406, Ref nr. SPB121J1, Boett nr. 6R35-00E0, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, vridbar innerring, glasbaksida. läderband, viklås, cert, juni 2020, box, ytterkartong.

5 100 kr

Utrop: 4 900 kr

CERTINA, DS Action (220M/660FT), GMT Powermatic 80, Cal ETA C07661, Serie nr. MQR 1ZS B1H, Ref nr. C032.429.11.051.00, herrur, 43 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, 24-timmarsvisning, glasbaksida, originallänk, viklås, Ref nr. C032429A, cert, maj 2020, box, ytterkartong.

4 000 kr

Utrop: 4 200 kr

SEIKO, Presage, Cal 6R35, Serie nr. 1877/1964, Ref nr. SPB127J, Boett nr. 6R35-00J0, herrur, 41,3 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås, cert, juni 2020, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 1877/1964).

5 100 kr

Utrop: 5 200 kr

BREITLING, Transocean Chronograph Unitime Pilot, Chronometre, Cal B05, Verk nr. 4228197, Serie nr. 4228197, Ref nr. MB0510, Boett nr. 3713 B3, kronograf, herrur, 46 mm, svart stål, automatisk, safirglas, datum, 24-timmarsvisning, världstider, Ocean Classiclänk, viklås, Ref nr. 4813/159M, cert, december 2014, box, ytterkartong, Limiterad och numrerade (Nr. 559/1000).

40 000 kr

Utrop: 42 000 kr

BREITLING; Transocean Chronograph, Chronometre, Cal B01, Verk nr. 3122276, Serie nr. 3122276, Ref nr. AB015112/C860, Boett nr. 4912 B3, kronograf, herrur, 43 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, Ocean Classiclänk, viklås, Ref nr. 1313/154A, cert, september 2014, box, ytterkartong, Limiterad och numrerad (Nr. 37/2000).

28 500 kr

Utrop: 28 000 kr

Klockor Oris

ORIS, Artelier Grande Lune, Cal 763 (SW 220-1), Serie nr. 3621483, Ref nr. 01 763 7723 4051-07 8 18 79, Boett nr. 7723, damur, 36 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, månfas, diamanturtavla (11 st. H/si1, 0,0420 ctv), glasbaksida, defekt (akut servicebehov), originallänk, viklås, Ref nr. 07 8 18 79 / 7723, cert, september 2019, box, ytterkartong.

Utrop: 5 500 kr

OMEGA, herrur, 33 mm, Cal 342, Serie nr. 11461308, Ref nr. OJ 2581, Boett nr. 10861318 / 2581, 14K guld, hammarautomat, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1948.

5 500 kr

Utrop: 5 700 kr

BREITLING, Chronomat, Chronometre, "Tachymetre", Cal 13 (ETA 7750), Verk nr. 631892, Serie nr. 631892, Ref nr. B13352, Boett nr. 1003B4, kronograf, herrur, 39 mm, bicolour, automatisk, safirglas, datum, Pilotlänk (stål), Ref nr. C1404/300A, viklås, ca 2004, box, ytterkartong (skadad).

15 800 kr

Utrop: 14 000 kr

OMEGA, De Ville (-T Swiss Made T-), Cal 1002, Serie nr. 30125511, Ref nr. ST 166.0051, Boett nr. 166.051 (C.B), herrur, 34 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, läderband, ca 1969.

1 900 kr

Utrop: 1 900 kr

Klockor Tudor

TUDOR, Prince Oysterdate, "- Swiss -", Ref nr. 9050/0, Serie nr. 884440, Cal ETA 2784, Boett nr. C.R.S, herrur, 34 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, defekt (går ej, akut servicebehov), originallänk (folded, storleksändras ej), viklås, Ref nr. 7835-A/357 ca 1978.

5 600 kr

Utrop: 3 500 kr

JAEGER-LE COULTRE, Heraion, Serie nr. 2552057, Boett nr. 1689181 / 112.5.08, herrur, 33,5 mm, bicolour, quartz, safirglas, läderband, ca 1995.

Utrop: 5 200 kr

BREIL, unisex, 22 x 38 mm, Boett nr. 11210, doublé, quartz, mineralglas, 2 tider, läderband, originalspänne i gulmetall, ca 1985.

1 100 kr

Utrop: 1 000 kr

Klockor Oris

ORIS, "Diver", Cal 654 KIF, herrur, 37 mm, vitmetall, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, skadad boett, läderband, ca 1970.

1 000 kr

Utrop: 1 100 kr

Klockor Universal

UNIVERSAL, Genève, Polerouter (Swiss), Cal 218-2, Serie nr. 2091777, Ref nr. 404604/1, herrur, 34 mm, doublé (20 micron, skadad), automatisk (Microrotor), plexiglas, datum, skadad urtavla, buckla bakboett, läderband, ca 1963.

3 200 kr

Utrop: 1 600 kr

Klockor Movado

MOVADO, herrur, 40 mm, Serie nr. 13180510, Boett nr. 07.1.36.1262, doublé, quartz, safirglas, läderband, originalspänne i doublé, ca 2000.

2 100 kr

Utrop: 2 200 kr