201 - 220 av 320
1...101112...16 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 19 december 2020

Klubbad för

EFVA ATTLING, örhängen, sterling silver, stift, vikt 5,7 g.

500 kr

Utrop: 550 kr

EFVA ATTLING, ring, sterlingsilver, stl 16,5 mm, vikt 11,4 g, repor.

Utrop: 450 kr

GEORG JENSEN, örhängen, Daisy, förgyllt silver, emalj, stift, vikt 2,8 g.

700 kr

Utrop: 550 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, smaragder ca 1,80 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,12 ctv, ca W-Cr (H-J)/SI, längd 18 cm, vikt 7,9 g, mindre nagg på vissa smaragder.

Utrop: 12 200 kr

Smycken Lås

LÅS, sterlingsilver/18K guld, briljanter ca 0,06 ctv, bajonettelås, vikt 9,2 g.

650 kr

Utrop: 700 kr

Smycken Lås

LÅS, sterlingsilver/14K guld, briljant ca 0,02 ct, vikt 6,3 g, bajonettelås.

500 kr

Utrop: 550 kr

SANDBERG, collier, sterlingsilver, längd 47 cm, vikt 39,7 g.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K guld/vitguld, diamanter ca 0,15 ctv, längd 40 cm, vikt 6,5 g.

3 500 kr

Utrop: 3 400 kr

RING, 18K guld, matterad yta, briljantslipade diamanter ca 0,15 ctv, ca W/P, stl 14,75 mm, vikt 6,5 g.

Utrop: 3 200 kr

EFVA ATTLING, 18K vitguld, Love Bowl, svarta briljantslipade diamanter ca 0,75 ctv, vikt 5,1 g, stift, originaletui, ytterkartong.

6 200 kr

Utrop: 7 000 kr

EFVA ATTLING, armband, True Colours, Limited Numbered Edition, sterling silver, lapis lazuli, aventurinkvarts, onyx, agat, längd 19 cm, vikt 25,3 g, ytterkartong, nummer 389 av 999.

Utrop: 7 000 kr

W.A. BOLIN, enstensring, platina, briljantslipad diamant 1,70 ct, TW(G)/VVS1, HRD certifikat 11008858002, gravyr, förminskad ringskena till stl 15,5 mm, vikt 9,9 g, originaletui.

Utrop: 135 000 kr

W. A. BOLIN, platina, briljantslipade diamanter 0,93 ct, ca TW/VVS-VS, stl 15,75 mm, vikt 6,4 g, gravyr, en diamant med nagg på bordet och en diamant med nagg på kuletten.

6 000 kr

Utrop: 6 900 kr

RING, 18K vitguld, prinsesslipad diamant 2,01 ct, TW(F)/VS2, GIA inskription 6117513450, ca 328 briljantslipade diamanter ca 2,60 ctv, ca TW-CR(F-J)/SI-P, stl 22 mm, vikt 12,4 g.

Utrop: 155 000 kr

STRÖMDAHLS, örhängen, 18K vitguld, 138 briljantslipade diamanter ca 0,85 ctv, ca TW/W-SI, stift, höjd 33 mm, vikt 5,3 g.

Utrop: 13 800 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 1,27 ct, River(E)/VVS2, GIA inskription på rondist 6205940527, 52 briljantslipade diamanter ca 0,70 ctv, ca TW-W(F-H)/VS, stl 19 mm, vikt 11,3 g.

86 000 kr

Utrop: 96 000 kr

OLE LYNGGAARD, kedja, oxiderat silver, lås i 14K guld, längd 46 cm, vikt 6,6 g, låset är inte stämplat.

3 600 kr

Utrop: 2 500 kr

OLE LYNGGAARD, collier, oxiderat silver, lås i 14K guld, längd 43 cm, vikt 6,9 g, låset är inte stämplat.

3 200 kr

Utrop: 2 500 kr

OLE LYNGGAARD, kedja, Lotus, oxiderat silver, två löv, längd 90 cm.

5 700 kr

Utrop: 1 200 kr

RING, 18K vitguld, blå topas, stl 17,5 mm, vikt 3,7 g.

1 900 kr

Utrop: 1 800 kr