21 - 40 av 233
123...12 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 9 januari 2021

Klubbad för

LONGINES, herrur, 35 mm, Cal L2.68 Z, Serie nr. 11435928, Boett nr. 11435928/1022, 18K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, bucklor bakboett, läderband, ca 1961.

4 800 kr

Utrop: 4 400 kr

OMEGA, Constellation, Calendar, Chronometer, Cal 561, Serie nr. 20710060, Ref nr. ST 168.0004, Boett nr. 168.004 (SGR), herrur, 35,5 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1963.

5 800 kr

Utrop: 2 700 kr

OMEGA, herrur, 36 mm, Cal 266, Serie nr. 14557645, Ref nr. CK 2791, Boett nr. 2791-5, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1955.

4 000 kr

Utrop: 3 200 kr

OMEGA, Seamaster, Cal 610, Serie nr. 19104992, Ref nr. KO 14384, Boett nr. 14384 61 SC (C.B), herrur, 33,5 mm, guld på stål, manuell, plexiglas, datum, läderband, ca 1962.

3 800 kr

Utrop: 2 400 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss Made T), Chronometer, Ref nr. 16234, Serie nr. L795258, Cal 3135, Verk nr. 5415063, Boett nr. 16200, herrur, 36 mm, stål/vitguld, automatisk, safirglas (nagg), datum, defekt (akut servicebehov), skadad boett (porer, se bilder), gravyr, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62510H-O1/555 B, cert, januari 1991, box, ytterkartong.

36 500 kr

Utrop: 29 000 kr

Klockor Girard-Perregaux

GIRARD-PERREGAUX, Olimpico, "Pulsations", Cal 800-914, Serie nr. B-47, Ref nr. 4900, kronograf (defekt), herrur, 38 mm, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, defekt (akut servicebehov), bruten visare, läderband, originalspänne i stål, ca 1988.

7 300 kr

Utrop: 2 200 kr

Klockor Viking

VIKING, fickur, 50 mm, Cal 548, Boett nr. 2019077 / 5401, stål, ankargång, bucklor, ca 1940.

Utrop: 1 100 kr

ZENITH, frackur, 47 mm, Cal 173 P, Serie nr. 3387416, Boett nr. 8606402, stål, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1941.

Utrop: 1 100 kr

Klockor Enicar

ENICAR, Sherpa, "Compressor Case", Cal A-R 1010 (B), Serie nr. 255428, Boett nr. 12-59, herrur, 36 mm, stål, manuell, plexiglas, boett signerad EPSA, ca 1959, metallänk ej orginal.

Utrop: 2 200 kr

LONGINES, herrur, 33 mm, Cal 12.68 Z, Serie nr. 7393284, Boett nr. 23552 / 552, stål, manuell, plexiglas (skadat), liten sekundvisare, skadad urtavla/visare, gravyr, ca 1949, metallänk ej original.

6 700 kr

Utrop: 2 700 kr

OMEGA, Seamaster, Cal 267, Serie nr. 15485647, Ref nr. CK 2891, Boett nr. 2891 1, herrur, 35,5 mm, stål, manuell, plexiglas (skadat), liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1956.

2 100 kr

Utrop: 1 800 kr

JAEGER-LECOULTRE, Club, Cal AS 1900, Serie nr. 1150328, Boett nr. 1150328 / 200501, herrur, 34 mm, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, gravyr, ca 1970, metallänk ej original.

5 300 kr

Utrop: 5 200 kr

Klockor Eberhard & Co

EBERHARDT & Co, Aqua-8-Line, Cal 896-1, Serie nr. 4064, Ref nr. 21018 CP, herrur, 39 mm, stål, manuell, safirglas, liten sekundvisare, gångreservsindikator (8-dagars), läderband, originalspänne i stål, ca 2017, box, ytterkartong.

7 400 kr

Utrop: 7 200 kr

Klockor Maurice Lacroix

MAURICE LACROIX, Masterpiece, Phase de Lune, Cal 37 (ETA 2824-2), Boett nr. 37757/2203, herrur, 38 mm, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, månad, månfas, glasbaksida, skadad krona, defekt (lös rotor, akut servicebehov), läderband, originalspänne, ca 2010.

Utrop: 5 500 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Date (T Swiss T), Ref nr. 6916, Serie nr. 3921914, Cal 2030, Verk nr. 56828, Boett nr. 6919, damur, 26 mm, stål/vitguld, automatisk, plexiglas (skadat), datum, Jubileelänk, viklås (1981), Ref nr. 62510D-B/568, cert, februari 1977, box (ej komplett).

16 600 kr

Utrop: 9 500 kr

OMEGA, herrur, 22 x 30 (36) mm, Cal 20 F, Serie nr. 8098336, Boett nr. 8599204, stål (Staybrite), manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, defekt, fasta bandstift, läderband, ca 1934.

1 900 kr

Utrop: 1 000 kr

Klockor Universal

UNIVERSAL, Geneve, Cal 820, Serie nr. 2325568, Boett nr. 28235-1, herrur, 33 mm, stål, manuell, plexiglas, läderband, ca 1963.

2 100 kr

Utrop: 1 100 kr

INTERNATIONAL WATCH Co. Schaffhausen. "Hermet", Cal 83, Serie nr. 1041739, Boett nr. 1087857, herrur, 30,5 mm, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1942.

5 600 kr

Utrop: 2 700 kr

LONGINES, herrur, 33 mm, Cal 12.68Z, Serie nr. 7901923, Boett nr, 23734 / 365, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1949.

1 600 kr

Utrop: 1 100 kr

TISSOT, Seastar, Cal 781, Serie nr. 6267087, Boett nr. 41506-42506 1X, herrur, 34 mm, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1963.

Utrop: 1 000 kr