21 - 40 av 291
123...15 Gå till
Sortering

Avslutad | Moderna – Lördag 16 januari 2021

Klubbad för

Smycken Örhängen

EFVA ATTLING, örhängen, sterling silver, Twosome, signerade, vikt 5,5 g, stift, etui.

1 100 kr

Utrop: 700 kr

Visa vara

Smycken Örhängen

GEORG JENSEN, örhängen, nr 500, Zephyr, sterlingsilver, stift, höjd 73 mm, vikt 12 g, örhängena är olika stora och snurrebussarna är utbytta.

750 kr

Utrop: 800 kr

Visa vara

Smycken Collier

BENGT LILJEDAHL, collier, silver, Signerad, Stockholm 1959, längd ca 102,5 cm, vikt 50,4 g.(d)

1 600 kr

Utrop: 1 700 kr

Visa vara

Smycken Brosch

REY URBAN, brosch, sterlingsilver, Stockholm 1960, mått ca 3 x 4,5 cm, vikt 10,7 g.

400 kr

Utrop: 450 kr

Visa vara

Smycken Ring

BJÖRG, ring, förgyllt sterling silver, Treasured Dreams, tanzaniter ca 2,50 ctv, stl 16 mm, vikt 12,3 g.

1 700 kr

Utrop: 1 800 kr

Visa vara

Ädelstenar Diamanter

DIAMANT, prinsesslipad, 0,85 ct, TW(G)/P1, inneslutning når ytan och litet nagg i ena hörnet.

8 000 kr

Utrop: 9 000 kr

Visa vara

Smycken Örhängen

PIAGET, örhängen, Possession, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,50 ctv, stift, höjd 19 mm, vikt 8 g, originaletui.

10 000 kr

Utrop: 11 400 kr

Visa vara

Smycken Ring

BVLGARI, ring, B. zero 1, 18K roséguld, keramik, certifikat E78HN1, stl 56 (17,75 mm), vikt 9,6 g, orginalask, ytterkartong.

6 300 kr

Utrop: 6 700 kr

Visa vara

Smycken Collier

Collier, sterlingsilver, Fritiof Persson, Helsingborg 1977, längd ca 76 cm, vikt 65,4 g.

Återropad

Utrop: 2 800 kr

Visa vara

Smycken Ring

EFVA ATTLING, ring, You & Me Ring, 18K vitguld, 14 briljantslipade diamanter 0,06 ctv, TW/SI, stl 14,25 mm, vikt 5,0 g, originaletui.

Återropad

Utrop: 4 500 kr

Visa vara

Smycken Alliansring

ALLIANSRING, 18K roséguld, 15 baguettslipade diamanter 0,50 ctv, ca TW-TCr/SI, stl 16,75 mm, vikt 3,3 g.

Återropad

Utrop: 6 200 kr

Visa vara

Smycken Örhängen

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 106 briljantslipade diamanter ca 0,75 ctv, ca TW-TCr/SI, höjd 3,5 cm, vikt 7,0 g.

Återropad

Utrop: 13 000 kr

Visa vara

Smycken Hänge

LAPPONIA, hänge, Dropform, sterlingsilver, akryl, design Björn Weckström, Finland 1973, mått 8x5 cm, originalpåse i tyg, mindre repor på akrylen.

2 900 kr

Utrop: 3 200 kr

Visa vara

Smycken Ring

LAPPONIA, ring, 18K guld, signerad BW, Björn Weckström, Finland, stl 17 mm, vikt 26,1 g.

Återropad

Utrop: 13 400 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, sterling silver / guld, Nässjö, stl 17,75 mm, vikt 8,3 g.

475 kr

Utrop: 450 kr

Visa vara

Smycken Collier

COLLIER, sterlingsilver, oxiderat, förgyllt, handgjord, längd 45 cm, vikt 67,6 g.

Återropad

Utrop: 6 800 kr

Visa vara

Smycken Armband

ARMBAND, sterlingsilver, delvis oxiderat och förgyllt, längd 18,5 cm, vikt 34,2 g.

2 900 kr

Utrop: 3 100 kr

Visa vara

Smycken Collier

COLLIER, 18K roséguld, briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW-W/SI, ankarlänk, längd 43 cm, vikt 3,1 g.

5 000 kr

Utrop: 5 500 kr

Visa vara

Smycken Brosch

GEORG JENSEN, brosch, nr 339, sterlingsilver, Henning Koppel. längd 57 mm, vikt 18 g.

1 400 kr

Utrop: 1 600 kr

Visa vara

Smycken Armring

GEORG JENSEN, armring, nr 257, sterlingsilver, onyx, Torun Bülow-Hübe, stl M, vikt 42,7 g, originaletui.

4 000 kr

Utrop: 4 500 kr

Visa vara

Om auktionen