281 - 291 av 291
1...131415 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 16 januari 2021

Klubbad för

ENGELBERT, ring, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,15 ctv, stl 17,5 mm, vikt 8,2 g, originaletui.

Utrop: 4 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld/vitguld, matterad yta, briljantslipad diamant ca 0,20 ctv, huggies, vikt 10,7 g.

Utrop: 5 000 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 119 briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW-TCr/SI-P, längd 18,5 cm, vikt 4,8 g.

Utrop: 15 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 100 briljantslipade diamanter ca 1,85 ctv, ca TW-Cr/SI-P, höjd 26 mm, stift, vikt 5,6 g.

15 800 kr

Utrop: 17 800 kr

REY URBAN, armring, sterlingsilver, hamrad yta, signerad, Stockholm 1976, stl 7,0x6,0 cm, vikt 22,0 g. (d)

Utrop: 800 kr

ARMBAND, 18K roséguld, briljantslipad diamant ca 0,50 ct, ca W/SI, längd 16-19 cm, vikt 1,9 g, diamanten har ett mindre nagg på kuletten.

Utrop: 14 000 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K roséguld, 44 briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW-TCr/SI-P, diameter 30 mm, längd på kedjan 46 cm, vikt 4,6 g.

Utrop: 10 400 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamater ca 0,70 ctv, ca River-TW/VS-SI, stift, vikt 1,5 g, ena diamanten med extra fasetter.

10 400 kr

Utrop: 12 000 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 1,00 ct, ca TW(F)/SI2, 14 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca TW/VS, Hamilton, stl 16,75 mm, vikt 3,2 g, etui, ytterask.

36 000 kr

Utrop: 41 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K roséguld, ovalslipade morganiter ca 6,0 ctv, briljantslipade diamanter ca 1,11 ctv, ca TCa-Ca/VS-P, krokar med stopp, höjd 32 mm, vikt 4,9 g.

Utrop: 13 000 kr

GEORG JENSEN, armring, sterling silver, 422 D, storlek medium (omkrets ca 18 cm), vikt 47,3 g, design Lina Christensen.

1 900 kr

Utrop: 2 200 kr