21 - 40 av 291
123...15 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 16 januari

Klubbad för

EFVA ATTLING, örhängen, sterling silver, Twosome, signerade, vikt 5,5 g, stift, etui.

1 100 kr

Utrop: 700 kr

GEORG JENSEN, örhängen, nr 500, Zephyr, sterlingsilver, stift, höjd 73 mm, vikt 12 g, örhängena är olika stora och snurrebussarna är utbytta.

750 kr

Utrop: 800 kr

BENGT LILJEDAHL, collier, silver, Signerad, Stockholm 1959, längd ca 102,5 cm, vikt 50,4 g.(d)

1 600 kr

Utrop: 1 700 kr

REY URBAN, brosch, sterlingsilver, Stockholm 1960, mått ca 3 x 4,5 cm, vikt 10,7 g.

400 kr

Utrop: 450 kr

1 700 kr

Utrop: 1 800 kr

DIAMANT, prinsesslipad, 0,85 ct, TW(G)/P1, inneslutning når ytan och litet nagg i ena hörnet.

8 000 kr

Utrop: 9 000 kr

PIAGET, örhängen, Possession, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,50 ctv, stift, höjd 19 mm, vikt 8 g, originaletui.

10 000 kr

Utrop: 11 400 kr

BVLGARI, ring, B. zero 1, 18K roséguld, keramik, certifikat E78HN1, stl 56 (17,75 mm), vikt 9,6 g, orginalask, ytterkartong.

6 300 kr

Utrop: 6 700 kr

Collier, sterlingsilver, Fritiof Persson, Helsingborg 1977, längd ca 76 cm, vikt 65,4 g.

Utrop: 2 800 kr

EFVA ATTLING, ring, You & Me Ring, 18K vitguld, 14 briljantslipade diamanter 0,06 ctv, TW/SI, stl 14,25 mm, vikt 5,0 g, originaletui.

Utrop: 4 500 kr

ALLIANSRING, 18K roséguld, 15 baguettslipade diamanter 0,50 ctv, ca TW-TCr/SI, stl 16,75 mm, vikt 3,3 g.

Utrop: 6 200 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 106 briljantslipade diamanter ca 0,75 ctv, ca TW-TCr/SI, höjd 3,5 cm, vikt 7,0 g.

Utrop: 13 000 kr

2 900 kr

Utrop: 3 200 kr

Utrop: 13 400 kr

RING, sterling silver / guld, Nässjö, stl 17,75 mm, vikt 8,3 g.

475 kr

Utrop: 450 kr

COLLIER, sterlingsilver, oxiderat, förgyllt, handgjord, längd 45 cm, vikt 67,6 g.

Utrop: 6 800 kr

ARMBAND, sterlingsilver, delvis oxiderat och förgyllt, längd 18,5 cm, vikt 34,2 g.

2 900 kr

Utrop: 3 100 kr

COLLIER, 18K roséguld, briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW-W/SI, ankarlänk, längd 43 cm, vikt 3,1 g.

5 000 kr

Utrop: 5 500 kr

GEORG JENSEN, brosch, nr 339, sterlingsilver, Henning Koppel. längd 57 mm, vikt 18 g.

1 400 kr

Utrop: 1 600 kr

GEORG JENSEN, armring, nr 257, sterlingsilver, onyx, Torun Bülow-Hübe, stl M, vikt 42,7 g, originaletui.

4 000 kr

Utrop: 4 500 kr